Лід-магніти – один з найкращих способів збільшення email-бази. Тож якщо ви досі не використовуєте це чудо email-маркетингу – ця стаття саме для вас!
Лід-магніт – це стимул, який маркетологи пропонують потенційним покупцям в обмін на свою електронну адресу або іншу контактну інформацію. Сучасні магніти зазвичай пропонують цифровий вміст, який можна завантажити: безкоштовні тези та статті в форматі PDF, звіти, електронні книги, інформативні аудіо чи відео.
Електронна пошта – дуже особиста річ. Люди не просто даватимуть вам свою електронну адресу без хорошого стимулу. Навіть якщо їм подобається ваш бренд. Ваша робота – надати їм переконливі причини для цього.
Що б ви швидше обрали: підписатись на розсилку «для отримання оновлень» чи надати свою адресу і безкоштовно отримати електронну книгу з маркетингу? Відповідь очевидна: звичайно підписка з приємним бонусом.
Вирішує справжню проблему. Якщо лід-магніт не вирішує справжню проблему або не здійснює бажання клієнта – він взагалі не працюватиме.
Обіцяє швидку перемогу. Лід-магніт повинен надати одну швидку вигоду для підписника. Іншими словами, це повинно допомогти їм легко чогось досягти.
Супер конкретний. Не створюйте лід-магніт про щось загальне. Чим конкретніше ви подасте його – тим краще.
Миттєво доступний. Лід-магніт буде працювати найкраще, якщо це щось, що можна надати відразу. Люди люблять миттєве задоволення.
Демонструє УТП. Лід-магніт повинен вказувати на вашу унікальну торговельну пропозицію. Це допомагає повернути клієнтів до вас.
Ми допоможемо вам переконати потенційних підписників залишити свою електронну адресу або іншу контактну інформацію.
Ось 30 ідей лід-магніту, які точно збільшать вашу email-базу. Ми розбили їх на 5 типів:
• Корисні лід-магніти
• Освітні лід-магніти
• Розважальні лід-магніти
• Лід-магніти, що об’єднують
• Лід-магніти воронки продажів
Готові створити свій лід-магніт?
1. Чек-лісти. Короткі або обширені списки, які допоможуть підписникам в роботі, навчанні або в буденних справах. Легко створюються і приносять багато користі як бізнесу так і клієнтам. Хіба ж не ідеально?
2. Лайфхаки. Це те саме, що і контрольні списки, але вони дають користувачеві список вказівок або процес, який він може повторювати знову і знову для досягнення певної вигоди.
3. Шаблони. Шаблон може бути будь-чим, що надає контур або якусь вихідну точку. Тому все, що повинен зробити користувач, – це заповнити пробіли.
4. Приклади. Приклади дуже добре працюють як лід-магніти, тому що люди постійно шукають приклади в абсолютно різних галузях.
5. Інструментарій. Дійсно популярним типом свинцевого магніту є інструментарій. Чому? Тому що всі хочуть знати, які інструменти використовують профі!
6. Список корисних ресурсів. Списки ресурсів справді цінні, оскільки вони надають величезну економію часу. Щоразу, коли ви збираєте всі найкращі речі разом, ви заощаджуєте своїм користувачам час на дослідження.
7. Календар. Календарі також можуть бути надзвичайно корисними у різних галузях. Наприклад, якщо ви займаєтесь фітнесом, можете запропонувати календар тренувань. Вашим користувачам не потрібно буде думати про те, які вправи робити щодня, оскільки ви їх вже зазначили.
8. Файл натхнення. Ваш користувач потребує натхнення? То чому б не подарувати його підписнику як акуратно упакований лід-магніт?
9. Генератор. Люди часто шукають генератори, для швидкого створення чогось, не замислюючись (теми, ідеї, заголовки, логотипи).
Якщо генератор був би корисним для вашої аудиторії, вам варто подумати про його створення.
10. Рецепти. В Інтернеті є безліч рецептів, тому дехто не вважає це гарною ідеєю лід-магніту. Але ви здивуєтеся тому, скільки людей приєднаються заради такої збірки.
1. Прихований контент. Прихований контент – це просто допис у блозі або частина публікації в блозі, яка прихована за спливаючою поп-ап панеллю. Щоб розкрити текст повністю – потрібно зареєструватись.
Це один з найпростіших лід-магнітів, оскільки він використовує уже наявний контент.
2. Покрокова інструкція (tutorial). Це може бути відео чи просто завантаження у форматі PDF з пронумерованим списком кроків.
3. Електронна книга. Електронні книги не конвертують так само, як контрольні списки чи шпаргалки, оскільки вони, як правило, тривалі та важкі для споживання. Для того, щоб це спрацювало, книга має бути корисною та цікавою потенційному підписнику.
4. Звіт. Звіти є особливо хорошими лід-магнітами для бізнесу B2B. Вони також можуть працювати в будь-якій галузі, що спирається на дані, статистику або дослідження.
5. Інфографіка. Багатьом людям потрібно візуалізувати концепцію, перш ніж вони зможуть її повністю зрозуміти.
Тож замість того, щоб дати користувачам купу нудного тексту, чому б не проілюструвати все інфографікою?
6. Навчальне відео. Якщо ви хочете зробити свій лід-магніт на крок далі від інфографіки, створіть відео. Відео не тільки включає в себе візуальний компонент, але має і звуковий компонент.
7. Навчальне аудіо. Якщо ваш ідеальний клієнт рідко має час для читання чи перегляду відео, він, можливо, вважає за краще щось слухати в машині під час поїздки на роботу та з роботи.
8. Вебінар. Вони мають ще один компонент: терміновість. Оскільки живі вебінари відбуваються лише в певний час – вони грають на «страху зникнути».
9. Квитки на події. Подібно до вебінару, ви можете запропонувати безкоштовні квитки на «живу» подію в обмін на електронну адресу.
Вашою цільовою аудиторією, звичайно, будуть люди з інтересами, пов’язаними з вашою пропозицією, і які живуть поруч з вашим особистим заходом.
10. Безкоштовна книга + доставка. Якщо у вас багато друкованих книг, подумайте, як подарувати їх як лід-магніт. Все, що вам потрібно зробити – це зібрати невелику плату, щоб покрити ваші витрати на доставку.
1. Вікторина. Вікторина цілком можливо найцікавіший лід-магніт у цьому списку, і саме тому він так добре працює.
У вікторині користувач відповідає на ряд питань, а потім дізнається результат. Але для того, щоб отримати результат, вам доведеться ввести свою електронну адресу.
2. Подарунок. Один з найбільш ефективних лід-магнітів – це розіграші. Хто не любить можливість виграти безкоштовні речі, особливо якщо вони цінні?
3. Комікс. Ви коли-небудь думали використовувати комікс як лід-магніт? Коли компанія пропонує щось таке популярне, люди підписуються, щоб отримати більше.
4. Шпалери для робочого столу. Ви художник, дизайнер чи фотограф? Якщо ви перебуваєте у творчій сфері бізнесу – подаруйте частину своєї роботи у вигляді завантаження шпалер на робочий стіл.
5. Мобільний додаток / гра. Безкоштовний мобільний додаток або гра – це ідеальний привід попросити адресу електронної пошти. Користувачі просто створюватимуть обліковий запис, щоб використовувати ваш додаток.
1. Челендж. Лід-магніт, який заохочує користувачів підписатись, об’єднує їх спільною темою та збільшує ваш рейтинг та соціальну значимість, якщо цей челендж підтримує здоровий спосіб життя.
2. Група Facebook (та інші соціальні мережі). Великий успіх приносять і групи Facebook як лід-магніти. Це просто показує, що люди дійсно цінують об’єднання.
3. Безкоштовна пробна версія. Якщо ви коли-небудь шукали додаток чи програмний інструмент, ви, мабуть, бачили тону цих лід-магнітів, навіть не усвідомлюючи цього.
4. Знижка. Знижки справді добре працюють, тому що більшість людей, які здійснюють покупки в Інтернеті, люблять вигідні умови (звичайно в обмін на їхню електронну адресу).
5. Безкоштовна доставка/консультація. Безкоштовна доставка – одна з тих речей, яких кожен хоче, коли йдеться про покупки в Інтернеті. Тож якщо хтось дійсно близький до здійснення покупки, безкоштовна доставка може бути лише пропозицією, яка забезпечує угоду.
У сфері послуг часто пропонують безкоштовні консультації як лід-магніти. При особистому контакті шанси на покупку послуги значно виростуть.
Не забувайте, що ваш лід-магніт повинен відповідати напряму компанії, особливостям цільової аудиторії, її потребам.
Потрібно не просто обрати один з способів навмання – а виважено підібрати ідеальний варіант. Міксуйте, тестуйте та обирайте лід-магніт, який вам найбільше підходить 😉