Якщо у вас вже є повноцінна база телефонних номерів клієнтів, ймовірно, ви вже активно працюєте з нею: розсилаєте рекламні інформаційні смс і вайбер-повідомлення, використовуєте базу телефонних номерів для таргетингу в Google, Facebook та інших рекламних платформах.
Контактні номери в базі дозволяють вам вести комунікацію з користувачами, які дали на це згоду та передали вам свої номери – під час реєстрації, у формах на сайті та соцмережах.
А також за допомогою машинного навчання та штучного інтелекту тих самих Google, Facebook та подібних, використовуючи наявні контакти, ви можете легко знаходити «подібних» користувачів – так звану look alike аудиторію.
Нейромережа аналізує вашу наявну базу контактів, знаходить між людьми в ній спільні поведінкові риси та шукає інших — максимально схожих користувачів.
Успіх пошуку залежить від якості вашої наявної бази та її сегментації за діями. При розділенні усіх контактів на сегменти, наприклад, типові – зареєстровані та здійснили покупку, зареєстровані та не здійснили покупку, залишили номер для зворотного дзвінка, зателефонували першими тощо, – ви можете створити look alike аудиторію до кожної групи.
Потрібно мати достатньо велику базу. Зазвичай на рекламних платформах, які пропонують вам опцію пошуку схожої аудиторії, ви зможете завантажити від 1 000 користувачів.
І, як зі всіма цифрами в digital-маркетингу, все не так просто, як здається на перший погляд.
Насправді, вам потрібно мати значно більшу базу, щоб рекламна платформа, наприклад, Facebook, проаналізувала її та знайшла в ній мінімум 1 000 (зареєстрованих за номером з вашої бази) користувачів.
Тоді Facebook створить у вашому рекламному кабінеті віртуальну аудиторію та видалить завантажений вами список контактів. Ви не зможете вивантажити базу користувачів та не будете бачити, хто до неї увійшов. Але після визначення своїх клієнтів у Facebook, на основі створеної аудиторії – ви зможете знайти схожих – look alike аудиторії.
За таким алгоритмом працюють також Google та різні ремаркетингові платформи.
Зараз, справді, існує досить багато варіантів, де роздобути нову готову базу клієнтів. Опустимо історію про морально-етичну сторону, імідж бізнесу та правову відповідальність, в даному випадку нас цікавить виключно digital-маркетингова складова.
Важливо! Чужа сира база вам більше нашкодить, аніж допоможе. Зіллєте бюджет на комунікацію з нецільовою аудиторією, збільшите відсоток відмов на сайті, розгойдаєте базу ремаркетингу, у випадку реакції нецільової аудиторії у відгуках та коментарях — зіб’єте власні орієнтири. Ми рекомендуємо вам не вірити в успіх краденої необробленої інформації.
Для промацування ринку на наявність неохопленої цільової аудиторії є безліч дієвих інструментів.
Маючи козир у вигляді великої бази телефонних номерів клієнтів, можна використати послугу підбору схожої аудиторії у різних операторів зв’язку. Наприклад, в Україні таку послугу пропонують lifecell та Vodafone.
Розсилка SMS-повідомлень з абонентської бази: перехід
Можливі критерії для формування бази:
• Регіон (область, район, місто).
• ARPU (скільки абонент витратив на місяць на телекомунікаційні послуги).
• Обсяг використаного інтернету на місяць в МБ.
• Вид операційної системи (Android або iPhone), тощо.
• Виробник пристрою.
• База користувачів є знеособленою, вона не надається замовнику.
• Після завершення розсилки готується звіт про її результати.
Розсилка SMS-повідомлень з абонентської бази: перехід
Можливості послуги:
• Визначення look alike аудиторії — потенційних клієнтів, які схожі на вашого постійного клієнта.
• Посилання користувачам в необхідному місці та в необхідний час.
• На основі Big Data змоделювати прогноз портрета клієнтів: де вони можуть проживати, чим цікавитися та інші характеристики.
• Детальний аналіз геолокації, яка цікавить ваш бізнес.
• База користувачів є знеособленою, вона не надається замовнику.
Дзень. Прийшла SMS-ка, реклама нової СТО в центрі Києва. Ми всі «схожі» 😉