Чутки підтвердилися – сьогодні, на заході Connect 2021, Facebook оголосив, що перейменує компанію в Meta, щоб краще відображати її нові цілі.
Відтепер загальною назвою компанії Facebook буде «Meta».
Щоб було зрозуміло, Facebook, додаток, залишиться, як і всі інші назви його брендів та ідентичності. Але подібно до того, як Google перейшла на «Alphabet» як ширшу назву компанії, усі різні проекти Facebook тепер будуть під банером «Meta», що відображає його тенденцію до наступного покоління цифрового підключення.
Як пояснив Facebook: «Метавсесвіт буде виглядати як гібрид сучасного онлайн-соціального досвіду, іноді розширеного в три виміри або спроектованого у фізичний світ. Це дозволить вам ділитися захоплюючим досвідом з іншими людьми, навіть коли ви не можете бути разом – і робити разом те, що ви не могли б зробити у фізичному світі. Це наступна еволюція в довгому ряді соціальних технологій, і вона відкриває нову главу для нашої компанії».
Більш широка бізнес-структура Facebook тепер буде під банером Meta, і компанія розділить свої операційні потоки на два сегменти: «Сімейство додатків», тобто Facebook, яким ми його в першу чергу знаємо, через Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger, і «Reality Labs», який охоплюватиме його технології VR та AR та інші тренди, що розвиваються.
1 грудня Facebook також змінить свій біржовий білет з «FB» на «MVRS».
Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг виклав своє бачення нової компанії в листі засновника: «Відтепер ми будемо насамперед у метавсесвіті, а не у Facebook. Це означає, що з часом вам не знадобиться обліковий запис Facebook, щоб користуватися іншими нашими послугами. Оскільки наш новий бренд починає з’являтися в наших продуктах, я сподіваюся, що люди в усьому світі дізнаються про бренд Meta і майбутнє, яке ми відстоюємо».
Ви можете прочитати про це, оскільки бренд Facebook був зіпсований, і йому потрібен новий початок, тоді як вся реструктуризація також дає Цукербергу можливість відмежуватися від Facebook і натомість приєднати своє ім’я до концепції метавсесвіту, що розвивається.
Можливо, це також робить компанію більш захоплюючою та перспективною, на відміну від Facebook, який все більше затьмарюється суперечками. Це, звісно, не зменшить ці суперечки, але може дозволити Facebook краще розділити кожен елемент, що може допомогти йому перепозиціонувати свій метавсесвіт як щось абсолютно нове та окреме – і в ідеалі, побудоване з урахуванням безпеки, з урахуванням уроків, винесених з помилок Facebook.
«Колись я вивчав класику, і слово «мета» походить від грецького слова, що означає «поза межами». Для мене це символізує те, що завжди є що побудувати, і завжди є наступна глава в історії. Наша історія, яка почалася в кімнаті в гуртожитку, виросла за межі всього, що ми уявляли; у сімейство додатків, які люди використовують, щоб спілкуватися один з одним, щоб знайти свій голос і започаткувати бізнес, спільноти та рухи, які змінили світ».
Загалом, ребрендинг не є великим сюрпризом, враховуючи, що багато хто вже дійшли висновку, що «Мета» — це ймовірне нове ім’я Facebook, оскільки благодійні ініціативи Цукерберга вже володіють кількома назвами брендів, пов’язаних із «мета», а компанія також скуповує мета-URL-адреси в останні місяці, в очікуванні оголошення.
І на практиці це не означатиме жодних серйозних змін, окрім як позначення наміру компанії зосередити увагу на концепції метавсесвіту, що розвивається, за допомогою більш захоплюючих технологічних досягнень і проектів, які мають на меті зробити Facebook – вибачте, «Мета» – синонімом наступного етапу діджитал-підключення.
Це спрацює? Чи допоможе перейменування компанії відповідно до «метавсесвіту» Facebook володіти цим простором і забезпечити оптимальну релевантність для наступного покоління цифрових споживачів?
У нього, безумовно, є ресурси, але також будуть різні проблеми, щоб побачити, як ці речі стають реальністю — віртуальними чи іншими.
Джерело: Facebook, SMT