Про сервіси перевірки текстів та чому так важливо писати грамотно.
Незалежно від вашого роду діяльності писати все одно доведеться! Лист колегам чи клієнтам, повідомлення в сімейний чат чи аналітична стаття — усі тексти повинні бути грамотними.
Від кількості помилок залежить, як вас сприймає оточення. Навіть ведення особистої сторінки в соцмережі буде значно успішнішим, якщо тексти не тільки цікаві, а й ретельно вичитані.
Добре, що у світі розвинених технологій існує безліч ресурсів, які допоможуть полегшити роботу з текстами та відредагувати їх відповідно до правил чинного правопису. Та й кому не хотілося б зекономити трішки часу, якого постійно не вистачає?
Сьогодні й поговоримо про must-have ресурси для редагування текстів.
Цей сервіс слугує доповненням для Google Документів чи Microsoft Word. Він автоматично виправляє помилки в текстах, написаних українською мовою. Onlinecorrector стане в пригоді не лише для коригування типографії (видалення зайвих пробілів, уніфікування символу апострофа та різних видів лапок та ін.), чергувань чи поширених орфографічних помилок, але й у пошуку граматичних, пунктуаційних, лексичних та стилістичних помилок.
Якщо ви пишете різними мовами, то цей сервіс — хороший помічник з більш ніж 20-ма: англійська, польська, іспанська, німецька та ін. Можна перевірити себе на наявність орфографічних, граматичних чи стилістичних помилок прямо на сайті без додаткових завантажувань.
Для зручності, можна додати розширення «language tool» до свого браузера – так система автоматично перевірятиме навіть ваші дописи на Facebook.
Якщо вам потрібне лише коригування помилок, то двох попередніх сервісів буде достатньо. А якщо текст — ваша постійна робота, то Istio допоможе проаналізувати SEO параметри: довжину, кількість слів, «водність» тексту, актуальність ключових слів та навіть рівень нудності.
Написання текстів англійською мовою вимагає більш ретельної перевірки, бо не завжди вдається правильно підібрати слово навіть вільно володіючи мовою.
Цей онлайн-сервіс допоможе не лише скоригувати граматичні та механічні помилки, але й надаватиме рекомендації щодо стислості та зрозумілості, розмаїття словникового запасу та тону повідомлення. Користуватись ним можна як вебредактором, окремим додатком для ПК чи смартфону, розширенням для браузерів чи надбудовою для Microsoft Office.
Перевірити правильне відмінювання слів допоможе сайт DICTua, уникати англіцизмів – онлайн-майданчик «Словотвір», правильно перекласти фразеологізм з російської на українську – StaliVyrazy, а швидко знайти потрібний словник можна на сайті «Словопедія».
І, звичайно, не забувайте перевіряти чинний правопис на сайті МОН.
Писати грамотно самостійно – краще, ніж повністю покластись на автоматизований процес. Але під час творчого пориву, чи з недосвідченості зосередитись на пунктуації чи орфографії буває складно.
Коли горять дедлайни та потрібен надійний помічник – допомогу корисних сервісів ігнорувати не потрібно.