Про початок роботи басейнів в Україні, скасування спортивних змагань та правила безпеки на відкритій воді.
Сучасний світ дуже змінився протягом останніх місяців. Поширення коронавірусу призвело до тотального закриття спортивних клубів та басейнів на карантин в Україні. Якщо йогу та фітнес реально перевести в дистанційний онлайн-формат, з плаванням це зробити фактично неможливо – плавцям довелося чекати початку літа та теплої води.
PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалися з Андрієм Ляшенком, керівником школи плавання в УОК «Олімпійський стиль» про ситуацію, що склалася, і плани виведення своїх плавців та команд із багатомісячного “домашнього режиму”.
Психологічно було дуже складно як спортсменам, так і тренерам. Після фінального запливу 2019 року на Кіпрі, який пройшов 9-10 листопада, ми розпочали шестимісячний період підготовки до літнього сезону стартів.
Наші спортсмени виконали складну роботу, закінчили базовий етап підготовки та почали наближатися до піку своєї форми, і тут закрили басейни, зали студії.
Хтось намагався зберегти форму, тренуючись удома, але без води результати плавця неминуче прагнуть нуля. Усі чекали на відкриття басейну, але дату весь час переносили.
Потім ми чекали початку сезону тренувань на відкритій воді, але цього року він почався набагато пізніше, ніж зазвичай.
З'явилося надзвичайно багато вільного часу. Я намагався витрачати його з користю. Прочитав багато профільної літератури, освоїв нові програми тренувань на суші та протестував їх на собі.
Спільно з командою тренерів вдалося розробити нову програму для відновлення форми наших плавців у найкоротші терміни, нову програму курсування та план заходів на другу половину 2020 року.
Сподіваємося вже на початку серпня взяти участь у перших змаганнях на відкритій воді.
Так! Ми цього довго чекали і не готові були чекати більше дня. З 1 липня ми запустили нашу програму тренувань у басейні.
Вимог та змін багато. Зменшилася кількість спортсменів у групі та строго лімітована кількість людей на кожній доріжці для плавання.
З'явилася програма електронної реєстрації на тренування. Відвідувачів просять перебувати у медичних масках у вестибюлі та роздягальнях басейну. Тренери також проводять заняття у медичних масках.
Нам складно зараз, але радість від повернення до басейну перекриває все.
Літній змагальний сезон ми планували розпочати у травні зі спортивного табору в Аланії та виступи на змаганнях Oceanman. Після них мали летіти на озеро Орта і втекти із замку Іф.
У Греції ми планували побити всі рекорди та привезти команду з 86 осіб. Довго шукали готель, який зміг би вмістити всіх.
Далі мав бути заплив через Босфор. Його ще не скасували, а лише перенесли на серпень. Сподіваємося, що Стамбул таки збере плавців із усього світу.
Погода нас зовсім не балувала. Через низьку температуру ночами, вода не хотіла прогріватися до комфортної температури, а ми не хотіли ризикувати здоров'ю наших спортсменів, плаваючи в холодній воді.
Цього року ми вийшли на відкриту воду лише у червні, це майже на 3 тижні пізніше порівняно з минулим роком.
Озброївшись гідрокостюмами, буями та бойовим настроєм, ми почали повертати форму. Найскладніше було новачкам. Працювати над постановкою техніки на відкритій воді набагато складніше як тренеру, так і плавцю.
Щодо плавання на відкритій воді, навіть спортсмени, які мають великий досвід плавання в басейні, мають багато забобонів. Хтось боїться водоростей, хтось холодної води, хтось темряви під собою, у морі – медуз та хвиль.
Але в результаті, коли людина заходить у воду на повноцінне тренування з плавання з тренером, його свідомість перевертається і весь досвід плавання в озерах, річках, морях та океанах розбивається на до і після.
Ми проводимо наші заняття на озері Редькіно (Міністерка) та Блакитному озері.
До підкорення водойм людина має бути готова, як фізично, так і психологічно.
Основне правило – алкоголь та вода речі несумісні. Варто дізнатися про особливості того місця, де ти зібрався плавати.
Якщо ти не знаєш сили та напряму течії, часу припливів та відливів, глибини та яких підводних мешканців ти можеш зустріти, не варто лізти у воду.
Також не варто в неї лізти, якщо ти не впевнений у своїх силах, і навіть якщо ти впевнений у них, не варто тренуватись одному. Завжди поруч має бути людина, яка надасть тобі допомогу у непередбаченій ситуації.
Варто використовувати яскраві буї для плавання та яскраві шапочки. Це знижує шанси залишитися непоміченим для катерів та човнів. Також буй допоможе вам при судомі. Зручно розтягувати, зведену судомою ногу, спершись на нього.
В ідеалі групу плавців має супроводжувати тренер чи рятувальник на човні.
Змагання з плавання для любителів - на піку своєї популярності.
Пів року роботи з тренером дадуть можливість будь-якій людині взяти участь у змаганнях з плавання. Вік? Не має значення.
Якщо в тебе немає медичних протипоказань до занять плаванням, ми допоможемо здійснити твою мрію. Найдосвідченішому спортсмену з нашого клубу 76 років, а наймолодшій учасниці змагань нещодавно виповнилося 5 років.
Ціна? Стартовий комплект для тренувань у басейні гарної якості (плавки/купальник, окуляри, шапочка, рушник та гумові тапочки) обійдеться у 2500-3000 грн.
Комплект для відкритої води для початківців (гідрокостюм та буй) коштуватиме ще 4500-5000 грн. Таким чином, плавання не потребує великих витрат і є доступним для всіх.
Насамперед, вміння плавати спортивними стилями – це красиво та корисно для здоров'я. Тренування у воді призводять до стабілізації нервової системи після стресів, покращення скульптури тіла, гармонійного розвитку м'язів.
Тренування в команді дарують чудовий настрій, нове коло друзів, нові виклики, захоплюючі подорожі, новий сенс та стиль життя.
Починати плавати можна із 6 місяців. Якщо йдеться про навчання, то раджу починати з 4-5 років. Час початку залежить від характеру дитини, адже вона має бути готовою вчитися.
Тренування мають бути в задоволення. Найперше завдання тренера – прищепити любов до води.
Головне завдання батьків відповідально підійти до вибору тренера.
Вибрати досвідченого тренера, який Вам подобається, і прийти на перше тренування.