Навіщо вникати в таргетинг самостійно, якщо є фахівці, кому точно не обійтися без допомоги професіоналів, як стартувати новачкам, а клієнтам шукати «того самого» ідеального таргетингу, інформаційного бізнес-порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Катя Василенко, SMM Head креативного агентства provid.
Почувши фразу «знайти своїх», одні думають про кохання, інші – про друзів, і лише одиниці – про цільову аудиторію. Ці останні герої — безперечно таргетологи. Або хтось вирішив сам освоїти механізм просування в соцмережах.
Просування бренду в соцмережах починається із SMM-стратегії. Але як би чудово ви не описали позиціонування, не придумали рубрики і не оновили візуальний стиль, вся ця краса буде припадати пилом на сторінці бренду, якщо немає таргетингу.
Загальний результат, заснований на єдності, і таргетована реклама – це той елемент, без якого пазл не складеться.
Кожен бренд у соцмережах хоче, щоб його контент побачило якнайбільше людей, які вчинять цільову дію: куплять товар, залишать контакти, підпишуться на сторінку або розмістять коментар під постом.
Завдання таргетованої реклами — показати рекламу зацікавленим користувачам.
Для цього він створює та налаштовує оголошення з урахуванням геолокації, віку, статі, інтересів, поведінки та інших характеристик.
Саме таргетолог допомагає підвищити впізнаваність бренду та забезпечити зростання продажів. Без любові до таблиць Excel такого фахівця не обійтися.
Потрібно вміти аналізувати величезну кількість даних, представляти їх у вигляді зрозумілих звітів та складати медіаплани — звучить нудно, але без перерахованих навичок у таргетингу робити нічого.
Може здатися, що гуманітарні знання у цій сфері не потрібні, але насправді таргетологу корисно мати уявлення і про психологію особистості, щоб тригерити користувачів через рекламні креативи, підбирати та правильно сегментувати цільову аудиторію.
Розбиратися самим, щоб найняти спеціаліста. І бренд-менеджеру, і власнику бізнесу не завадить вивчити основи таргетингу. Адже, отримуючи звіти від таргетолога, треба розуміти, про які показники йдеться і що саме робитиме фахівець, щоб їх покращити.
Інакше можна самому запустити пост у промо, але вибрати неправильну мету та аудиторію «вся Україна 18–65» або використати нерелевантний бюджет, а потім не вірити в те, що націлення — робочий інструмент.
Клієнт та таргетолог пливуть в одному човні: їм важливий результат. І щоб досягти максимальних показників, потрібно перебувати в одному інфополі.
Без таргетолога точно не обійтися тим, хто:
• має намір розвивати власний бренд;
• створив новий бренд і хоче зробити його впізнаваним;
• націлений на стабільний приріст заявок, продажу чи трафіку;
• планує підвищити лояльність аудиторії до бренду.
У принципі, таргетолог потрібний усім. Адже можна, наприклад, виробляти найміцніший бетон, але який у цьому сенс, якщо твої конкуренти запускають таргетовану рекламу і забирають усіх клієнтів?
Насамперед не вірте тим, хто каже, що таргетинг зводиться до простого запуску посту на промо.
Насправді націлення передбачає набагато більше функцій, аналізу та інших видів діяльності, ніж багатьом здається.
Для початку вивчіть рекламні майданчики та їхній функціонал: цілі, формати, особливості. Добре, якщо у вас є знайомі таргетологи, які спрямують та допоможуть у навчанні.
Послухайте вебінари, курси, подкасти. Можна додатись до телеграм-чатів таргетологів, щоб дізнатися, що вони обговорюють і з якими проблемами стикаються в роботі.
Безліч платформ пропонує величезну освітню базу. Можна почати з безкоштовних уроків на YouTube, а закінчити повноцінним курсом. Все залежить від бажання вчитися та дізнаватися нове.
1. Теорія + практика = не розлий вода. Не варто відразу створювати рекламний обліковий запис і намагатися налаштувати рекламу свого профілю або сторінки друга. Необхідні базові знання, на які ви спиратиметеся, роблячи практичні кроки. У націленні потрібно постійно вчитися, аналізувати кейси та тестувати нові підходи.
2. Аналізуйте та робіть висновки. Цифри в рекламному кабінеті є не просто так. Вчитеся аналізувати дані та використовувати отримані результати для оптимізації та планування кампаній.
3. Запустив і забув – це не про таргетинг. Постійно стежте за бюджетом та основними метриками. Так ви вбережете себе від зайвого стресу через пізно виявлену помилку. Клієнт будь-якої миті може запитати: «Як справи?» І ви повинні дати йому трохи більш розгорнуту відповідь, ніж «Все окей».
4. Висувайте та перевіряйте гіпотези. У націленні немає єдиного правила, за яким все працює. І саме таргетолог повинен помічати та тестувати тренди, вибирати найефективніші та впроваджувати їх у роботу.
5. Не бійтеся робити помилки: не всі кейси повинні бути успішними. Ніколи не помиляється той, хто нічого не робить. Але ліміт на бюджет таки краще встановити.
Знайти таргетолога – завдання із зірочкою. На допомогу вам прийде сарафанне радіо: краще шукати спеціаліста, з яким вже працювали ваші колеги, друзі, знайомі тощо. Але й старі-добрі відгуки на вакансії також ефективні.
Головне — правильно провести співбесіду: переконатися в тому, що майбутній таргетолог розуміє функціонал основного рекламного облікового запису, а також знає про альтернативні рекламні майданчики, такі як LinkedIn, Twitter, YouTube.
Крім того, зверніть увагу на знання формул та основних метрик, вміння працювати з Excel та орієнтуватися у можливих налаштуваннях націлювання. Тестове завдання на 15-20 хвилин у реальному часі теж добрий варіант. І не варто списувати з рахунків інтуїцію: іноді саме вона допомагає знайти свого кандидата.
Де взяти досвід роботи, якщо нікуди не беруть без досвіду? Для новачків ідеальним варіантом буде стажування (практика). У цьому випадку у таргетолога є свій тимлід, який підкаже, навчить і спочатку візьме відповідальність на себе, тобто курируватиме роботу.
Через пару місяців стажист може перейти на рівень джуна, який вже має вміти:
• аналізувати, планувати, проводити рекламні кампанії та оцінювати їх ефективність;
• здійснювати аналіз цільової аудиторії;
• відстежувати виконання KPI під час кампанії;
• коригувати та оптимізувати рекламну кампанію;
• готувати звітність та робити висновки.