Про те, хто такі контент-мейкери, чи наймають їх українські бренди для ведення своїх Instagram-сторінок, чи передають на аутсорс діджитал-компаніям.
Сучасні комерційні інстаграм-сторінки сповнені естетики та чудово налаштованої контент-комунікації зі своїми підписниками, інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поцікавився, хто ж такий контент-мейкер та що має входити в його обов‘язки у SMM-менеджерки Ірини Лозинської.
Контент-менеджер — це спеціаліст зі створення контента різного формату та змісту. Він – це серце і душа будь-якого сайту чи сторінки в соціальних мережах. Адже все, що ми бачимо та читаємо в інтернеті — це справа рук контент-менеджерів.
Залежно від вимог замовника обов’язки контент-менеджера можуть дещо відрізнятись. Як правило, це:
• Створення контент-плану. Спеціаліст вирішує, що саме потрібно опублікувати на сайті або блозі, як це буде виглядати і яку реакцію викличе у читача. План може створювати як на тиждень, так і на пів року вперед;
• Збір і підготовка інформації для публікації, в тому числі фотографії, відео, аудіо, обробка в графічних редакторах;
• Створення самого контенту, переважно фото/відео зйомка та оформлення привабливого візуалу;
• Створення концепції проекту та редакційної політики;
• Вибір форматів контенту і каналів, де він буде поширюватися.
Спеціаліст повинен не просто наповнити сайт контентом, але зробити так, щоб цей контент був якісний, трендовий, корисний читачеві й певною мірою сприяв просуванню бренду на ринку.
Криейтор зазвичай надає свої послуги та підтримку в міру замовлення попередньо узгодженому з клієнтом. Це може бути як разове надання послуг з обмеженим початком і кінцем, так і довгострокова співпраця.
У аутсорсингових компаніях зазвичай надається професійна підтримка у безперервній роботі окремих систем і інфраструктури на основі тривалого контракту (не менше 1-го року).
• Впізнаваний, єдиний стиль. Стрічка, сторіс, актуальні, сайт, навіть рекламні макети в одній стилістиці та кольоровій гамі. Це дуже помітно в акаунтах великих брендів і експертів.
• Мінімалізм стає все більш популярним не тільки як стиль життя, а і як спосіб ведення стрічки в інстаграмі. Люди втомилися від інформаційного шуму, буйства фарб і безлічі мерехтливих картинок. Мінімалізм – це про фокус на предметі. Нічого зайвого. Чим простіше, тим краще.
• Ілюстрації, які акуратно вписані в стрічку і доповнюють її. Особливо підходить для брендів з неявним продуктом, який важко показати на фотографіях. Тому відбувається робота над асоціаціями, в тому числі через ілюстрації.
• Журнальний візуал. Заходячи в такий аккаунт, ви думаєте, що відкрили сторінку модного журналу. Цікаві кадри, які хочеться розглядати, близький ракурсний план, колажі та стильні надписи. Більше фото та відео в моменті, натуральність кольорів та мінімум обробки.
Тренди — поняття відносне. Сьогодні одні, а завтра — інші. Тому не потрібно сліпо слідувати їм. Впроваджуйте з розумом, зберігаючи вашу індивідуальність
Інстаграм настільки часто змінює алгоритми, що інколи за ними не встигаєш. Лайки вже вилучені з алгоритму видачі й не впливають на потрапляння в топ! Можливо люди почнуть робити якісний і справжній контент, не заради лайків
Для підняття охоплення варто використовувати усі нові фішки, які він нам надає, та не зациклюватися на цифрах.
Краще все робити щиро та за відчуттям — це завжди дуже помітно та краще оцінюється аудиторію.
Тепер, завдяки Ірині, ми знаємо, хто стоїть за цікавим оформленням Instagram-профілю. А ось чи користуються послугами фахівців наші молоді українські бізнес-профілі, ми запитали у бренд-менеджера магазину спідньої білизни brabrabra, власниці кав’ярні Mátes та founder-ши бренду гліттерів для обличчя та тіла ZIRKA.
brabrabra: “Намагаємося робити все своїми силами: наші моделі – це клієнтки та співробітниці, маємо власних контент-мейкерів та SMM-фахівців, так було від самого початку бренду і нас влаштовує така злагоджена робота. До діджитал-агенцій звертаємося лише у випадку глобальних колаборацій, як наша остання з Машею Єфросініною”.
Mátes: “У нас є менеджерка по роботі з Instagram, вона робить весь контент, адже я люблю працювати персонально з людиною напряму”.
ZIRKA: “Робимо усе самі, тому що нам це подобається”
Плануємо розширюватися і тоді, скоріш за все, будемо шукати менеджера.
Таким чином, ми впевнилися в тому, що молоді українські бізнес-профілі в Instagram все ж більше звертаються до окремих контент-менеджерів, аніж до аутсорсингових компаній, аби бути краще залученими до комунікації зі своєю цільовою аудиторією.
Розмовляла Маруся Власова.