Маркетологам на замітку: тренди та інструменти, які допомагають стати ефективнішими.
2021 року диджиталу неможливо навчитися — їм потрібно або жити, або займатися чимось іншим. Це стосується і SMM, де навіть досвідченим фахівцям складно встежити за всіма трендами і зрозуміти, яку стратегію використовувати для просування свого бренду через соціальні мережі.
Те, що ще вчора приносило вам прибуток, завтра може не діяти взагалі. Тому так важливо дізнаватися першими про тренди та адаптуватися під них, щоб використовувати їх вчасно.
PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалися з Марією Маргуліс - SMM-спеціалісткою, яка працювала в Mary Kay, а зараз представляє французьку косметичну корпорацію Yves Rocher, щоб дізнатися детальніше про SMM тренди та прогнози на 2021 рік.
Насправді абсолютно всі тренди перейшли з 20-го до 21-го року, тому що тенденції та віяння в будь-якій сфері, не тільки SMM, живуть своїм життям незалежно від календаря.
На тренди впливають події, але не дати. Зараз 21-му році всього місяць, і поки що в нашому світі, і в тому числі в соцмережах, нічого не встигло настільки помінятися, щоб можна було сказати, що якийсь тренд ми залишили у 2020, а якийсь перетягли у 2021 році.
Тому якщо бачите статті чи пости, де з упевненістю перераховуються тренди майбутнього року — сприймайте їх як суб'єктивні припущення автора, але не як істину в останній інстанції.
Якщо вже на те пішло, такі зміни можна буде проаналізувати в другій половині року, коли нам буде з чим порівняти.
Якщо говорити про глобальну тенденцію в соцмережах, яка, знову ж таки, не обмежується одним роком, а набирає обертів останні кілька років, то можу сказати, що з моди остаточно виходять накрутка фоловерів різними синтетичними, простіше кажучи, нечесними шляхами.
Гіви, боти, масфоллоу, маслайкнг – всі ці потішні терміни відмирають так само швидко, як свого часу з'явилися.
І це чудова тенденція, тому що вона веде до більш чесного та прозорого підходу до соцмереж!
Також нарешті припиняється тенденція судити сторінки та блоги за кількістю підписників — сьогодні все більше користувачів, і особливо це стосується рекламодавців та брендів, розуміють, що при пошуку блогерів для співпраці набагато важливіше дивитися на кількість та якість взаємодій із контентом, ніж на кількість підписок, яка легко накручується за допомогою згаданих вище несумлінних методів.
Грамотний фахівець сьогодні з більшою ймовірністю вибере співпрацю з мікроблогером, який матиме 20-30 тисяч підписок і гарний відсоток взаємодії (engagement rate), ніж мільйонника з неактивною аудиторією. І буде правий.
Чесність, інформативність і користь - ті три якості, які стають все більш популярними у користувачів в соцмережах. Сьогодні мало запостити красиву відполіровану у Photoshop фотографію — мало того, це стає моветоном, поганою поведінкою.
Люди втомилися від ненатуральності та глянцю, а також від порожнього контенту та штампів.
Чим чесніша і відкритіша сторінка, чим більше користі вона несе — тим актуальнішою вона стане сьогодні і в найближчому майбутньому.
• Пости без смислового навантаження. Хоча той же Instagram і вважається візуальною соцмережею, усі давно вже звикли до лонгрідів і мало того—жадають їх, особливо якщо текст чіпляє емоційно чи своєю інформативністю.
• Відсутність інклюзивності. Взяти ті ж сторінки брендів—на заході вже нікого не здивуєш фотографіями з моделями різного віку, ваги, кольору та форми—і це чудово, це дає підписнику почуття реальності, приналежності. Дивлячись на фото, де косметикою або одягом бренду користуються різні люди, він відчуває, що може купити у цього бренду продукцію, тому що це бренд для людей, а не для небожителів з відфотошопленими тілами.
• Зловживання так званими інструментами для нарощування аудиторії та взаємодій. Наприклад, немає нічого поганого в тому, щоб час від часу проводити конкурси у себе на сторінці – але робити це потрібно дуже дозовано, інакше ви ризикуєте отримати аудиторію з призоловів, які не читатимуть вас, шеритимуть ваші пости, купуватимуть вашу продукцію.
Так, за їх допомогою ви отримаєте гарну цифру підписників, але це буде порожня цифра, бо єдина причина, через яку ця аудиторія залишатиметься з вами, – це очікування нових конкурсів.
Те саме стосується всіх інших прийомів, які провокують аудиторію на взаємодії: опитування в сториз, питання "А ви як думаєте?" наприкінці текстів тощо — із цим треба поводитися акуратно.
1. Будьте максимально чесними та простими у комунікації. Пам'ятайте, що вас читають живі люди, і, щоб утримати їхню увагу, ви повинні завоювати їхню довіру та інтерес.
2. Коли пишіть пост, уявляйте, що ви пояснюєте щось близькому другові.
3. Ставте себе місце передплатника. Вам було цікаво почитати про тему А? Ви б відреагували на пост? Вам би самому впала в очі фотографія С?
4. Роблячи пости, керуйтеся думкою “що можу дати”, а чи не “що можу взяти” .