Професійний фотограф навчає, як ретушувати фото для публікації в соцмережах.
Смартфон з гарною камерою, трішки смаку та базові навички редагування фото — ось і все, що потрібно, аби мати гарні знімки в соцмережах.
Перші два пункти — за вами, а секретами якісної обробки поділився львівський фотограф Олександр Коровкін. У кінці — відеомайстерклас. Дочекайтеся!
«Хелпери» для обробки фото
«Найбільше люблю обробляти свої фото в Lightroom на комп’ютері. Це стосується і знімків із фотосесій, і знімків для постів у соцмережі. Ця програма має власний додаток для смартфонів, дуже зручно редагувати фото, зроблені на смартфон. Зняв, відредагував, опублікував. Узагалі Lightroom — доволі відома програма. Щоправда, багато хто боїться нею оперувати, бо простіше скористатися готовими фільтрами», — ділиться фотограф.
Lightroom — це професійна програма для обробки фотографій. Окрім важкого програмного пакунку для комп’ютерів, має чудові додатки для iOS та Android. Базова версія додатків безкоштовна, інструментів для роботи доволі багато, інтерфейс зрозумілий. Обробка фото на смартфоні займає декілька хвилин і може досягати ефекту роботи професійного ретушера.
• Корекція кольору й тону;
• робота з експозицією, температурою та рівнем контрасту;
• доступні різноманітні фільтри;
• можливість створення пресетів (готових наборів фільтрів);
• робота з деталями, зменшення шуму.
Нюанс — якщо хочете більше можливостей, потрібно оформити платну підписку. Вона дає можливість вибіркової корекції високої точності та видалення зайвих об’єктів на світлині.
1. Facetune
2. Snapseed
3. VSCO
4. Unfold
5. MOLDIV™
Основа основ
Яку пораду ви б дали собі шестирічному? – Більше насолоджуватися безтурботністю! Яку пораду ви б дали собі під час того, як фотографували? – Зробити світлину максимально якісною!
Отож, запам’ятайте головне правило вдалої обробки: початковий знімок повинен бути дуже якісним. Удосконалювати щось значно краще, ніж виправляти й витягувати з дна. Коли робите фотографію, застосовуйте правильну експозицію, без засвітлення та надмірних темних тонів. Завжди краще обирати природне джерело світла, бо штучність = зайва жовтизна. Найбільш вдалий час для зйомки на вулиці — ранок або надвечір’я.
Також враховуйте розмір фотографії. Якщо не робите її безпосередньо для інстаграму, то зважайте на те, що під час публікації частина може бути обрізана.
Завал-провал
Мабуть, вам хоча б раз доводилося чути словосполучення «завалений горизонт». Помітити такий поширений і водночас простий промах дуже просто: лінії горизонту на фото повинні відповідати горизонталям екрану вашого девайсу. Якщо це не так, вирок готовий. Поготів відчуття певної дисгармонії та неспокою під час перегляду подібних знімків гарантоване. Навіть побічний ефект із бажанням швидше проскролити сторінку в інтернеті допустимий.
Секрет у тому, що «завал горизонту» в більшості випадків нівелює комфорт і призводить до невиразності. Однак є ситуації, коли він є композиційним прийомом, оживлює фото, додає динаміки та інтересу. Зазвичай це стосується саме художніх знімків. Випадково досягти такого ефекту вдається рідко.
Коли фотографуєте, звертайте увагу на паралелі в кадрі. Можна навіть виставити спеціальну сітку, що водночас допоможе правильно й гармонійно покадрувати об’єкти. Під час обробки обов’язково виправте всі нюанси, пов’язані з горизонтом (інструменти: вирівнювання, перспектива, обрізка).
Подаруй світло мені… ще краще — фотографії
Ситуація така: якщо об’єкти в кадрі вийшли темнуватими, це можна виправити під час корекції, додавши яскравості. Щоб фотографія була глибшою, варто «опустити» темні ділянки й, відповідно, «підняти» світлі. Також зазвичай корисно додати трішки контрасту та насиченості, можна застосувати зернистість і деталізацію. Якщо ж початковий знімок вийшов дуже засвіченим, зробити з нього ідеал уже не вдасться. Поготів тренд на вибілені фотографії давно минув. Зараз актуальною є максимальна природність.
Цікава функція багатьох програм для обробки фото — можливість зробити колірний акцент на кількох окремих елементах фотографії. Припустимо, якщо герой тримає в руках червону склянку, потрібно обрати відповідний інструмент (зазвичай назва на кшталт «вибірковий», «деталі»), додати точку на червоний колір і потім підсвітити чи зробити відтінок більш насиченим. Але пам’ятайте про природність.
Антизаповіді під час обробки фото
1. НЕ намагайтеся протестувати всі доступні інструменти програми на одній фотографії. Немає потреби у використанні певного ефекту редагування — радійте!
2. НЕ женіться за глянцевим ідеалом. Надто «вилизане» фото має неприродний вигляд, особливо якщо мета — живий кадр.
3. НЕ нехтуйте деталями на знімку. Точкова корекція — дуже вигідна й зручна річ. Для цього можна використовувати такі інструменти, як «пензлик», «деталі», «елемент».
Сюрприз
Ловіть невеличкий майстер-клас від Олександра Коровкіна зі швидкої телефонної обробки фото в Lightroom. Не забудьте ввімкнути звук!
Скачати фото з майстер-класу для навчання: перехід тут.
Розмовляла Юлія Андряник.