Як бізнес-подарунки впливають на лояльність партнерів та колег.
Подарунок — це увага. Подарунок — це приємно. А ще подарунок — це мова любові. Так-так, американський консультант з питань подружжя та сім’ї, доктор філософії Гері Чепмен, відомий зокрема завдяки книзі «5 мов любові», назвав подарунок одним з головних способів натякнути/сповістити/випалити напряму про свою прихильність. У переліку також слова підтримки, проведення часу разом, дії служіння та фізичні дотики.
Інтерпретуймо теорію Чепмена на бізнес-стосунки. Постійно обіймати партнерів або слати щоденні повідомлення «Доброго ранку! Ви найкращі» — навряд чи хороший варіант, а от про сюрпризи варто задуматися.
Як корпоративний подарунок може вплинути на людину та що дуже люблять отримувати партнери, поділилася Наталія Огвінчук — директорка кооперативу «ФронтМед».
«ФронтМед» — це національне об’єднання воїнів АТО та їхніх родин, які виготовляють натуральну гастрономічну подарункову продукцію. Основна спеціалізація — медові десерти. Дуже часто отримують замовлення на створення корпоративних подарунків.
Найважливіше, що він здатен зробити, — подарувати емоцію. Знаєте, це коли береш у руки — і вже хочеться сказати «Вау! Такого на ринку ще бачив».
У нас є одне неписане правило: завжди, коли пакуємо подарунки, маємо поставити себе на місце отримувача. І головна фішка в тому, що ми прискіпливі до створення подарунку на всіх етапах: від закупки сировини до кінцевого оформлення. Це означає ставитися з увагою до кожної деталі.
Наприклад, фундук має шкірочку, і ми її очищуємо вручну, готові горішки викладаємо в банку ніби під лінієчку. Так само під час пакування: звертаємо увагу навіть на те, у яку сторону зав’язаний бантик. Мені здається, коли людина отримує такий подарунок, то відразу відчуває позитивну енергію й особливе тепло. Та це не лише так здається — відгуки теж говорять самі за себе.
До слова, у чому ще приємний бонус натуральних смачних подарунків? Якщо продукція корисна, без додавання цукру, як у нас, то це відповідає сучасним гастрономічним трендам і сприяє більшій універсальності презенту. Адже важко не погодитися, що корисна їжа з кожним роком набирає все більших обертів.
Абсолютно різного спрямування. Наприклад, з останнього, новорічного, можу згадати: від маркетингових агентств до стоматологічних клінік, від виробників огорожі, вікон, агропродукції до швейних підприємств.
Наша фішка в тому, що маємо максимально індивідуальний підхід до кожного клієнта. Тобто розробляємо окремо для всіх етикетки з їхніми логотипами, враховуємо брендовані кольори компаній. Плюс можемо це зробити за максимально короткі терміни.
Знаєте, адже насправді важливою є не лише продукція, а й сам сервіс: прийом замовлень, урахування всіх деталей, надання клієнту повної, вичерпної відповіді навіть на більше запитань, аніж надходить. Для цього потрібен досвід у реалізації корпоративних замовлень. Маєте досвід — отримуєте успіх.
Ну й щирість! Куди ж без неї? Під час виробництва подарунків щирість дуже важлива. Той, хто отримуватиме презент, обов’язково відчує.
Ситуація 1. Було індивідуальне замовлення, коли клієнт забажав мати в наборі ще вино та їхню брендовану чашку. Зі свого боку ми виготовили дерев’яні скриньки, поклали туди десерти, пастилу, трав’яний чай і просто зробили вільні комірки, куди замовник зміг додати те, що хотів.
Тобто спершу ми надсилаємо каталог із готовими пропозиціями, а якщо клієнту не підходить стандартний набір, то узгоджуємо всі деталі.
Ситуація 2. Нещодавно надійшов запит на корпоративне замовлення — 15-20 наборів. Спершу попросили щось запропонувати, довго вагалися, багато уточнювали, просили додаткові фото. Зрештою зізналися: «Вибачте, ми не куштували ніколи вашої продукції, тому керівництво хвилюється, чи справді вона смачна. Відтак ми надіслали дегустаційний набір, і в результаті, замість 15-20 наборів, ця компанія замовила 70!
Отож, бізнес-подарунок є чудовою інвестицією в довгострокові відносини з клієнтами та партнерами. Головне — якість, оригінальність, привабливий зовнішній вигляд і… протестуйте спершу на собі!