Останнім часом, у зв’язку з карантинними заходами через поширення коронавірусу в Україні, законодавство України змінюється настільки часто, що виникає потреба постійно висвітлювати важливі нововведення, як бізнесу та підприємцям легше пройти випробування наших днів.
Юрій Панчук, адвокат, керівник бюро “Адвокатське бюро Юрія Панчука” дав PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розгорнутий коментар щодо оренди офісів від час карантину.
30 березня 2020 року був прийнятий та 2 квітня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».
Відповідно до вказаного закону, «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного Кодексу України було доповнено п. 14 такого змісту:
«З моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року №211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу.»
Одночасно, пунктом 6 статті 762 Цивільного кодексу України визначено, що наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.
Тобто, якщо наймач (орендар) зазнає обмежень в можливості використовувати майно за його призначенням (в тому числі, через обмеження або заборони здійснювати діяльність, яка здійснювалась наймачем до їх вжиття з використанням цього майна), то він звільняється від плати за користування цим майном (його частиною).
Також важливим аспектом є те, що в даному випадку не йде мова про карантин як форс-мажорну обставину.
Відтак, не потрібно отримувати сертифікат Торгово-промислової палати України за кожним договором.
Слід мати на увазі, що це є окремою підставою, яка, за наявності необхідних обставин, звільняє наймача (орендаря) від обов’язку сплачувати орендну плату.
Аби виокремити та акцентувати увагу саме на тих обставинах, які звільнять вас від обов’язку сплачувати орендну плату і дозволять належним чином реалізувати це право, користуйтесь якісною правовою допомогою.
Пам’ятайте про свої права та бережіть себе!