Про контент для бізнесу Віктор Коваленко.
У зв’язку з карантином більшість бізнесів зіштовхнулись з гострою необхідністю виходу в онлайн. І в реальності настав момент, коли фраза Біла Гейтса: “Якщо вашого бізнесу немає в інтернеті – його не існує!” – втілилась у життя. Зараз це стало не просто необхідністю, а й фактором виживання.
Тенденція виходу в онлайн розпочалася задовго до кризи, тому компанії, які зробили це одними з перших, пожинають зараз найкращі плоди. Згодом конкуренція в онлайні виросла, як наслідок, зараз вже недостатньо “просто запустити рекламу”, щоб отримати купу клієнтів.
Поведінка користувачів інтернету теж колосально змінилаись. Я хочу виділити такі ключові закономірності:
1. Наш мозок пристосувався до постійної реклами, і ми її вже майже не помічаємо. Прослідкуйте за тим, з якою швидкістю ви закриваєте спливаючі вікна та банери на сайтах – це відбувається майже на автоматі.
2. Швидкість прийняття рішень зросла. Ми зараз настільки звикли просто безцільно гортати стрічку соціальних мереж, що більшість інформації проходить повз.
3. Ми звикли до “купи, купи, купи” з усіх сторін. Величезна кількість реклами з усіх сторін виробила в нас певний імунітет і ми стали робити набагато менше спонтанних покупок.
4. Виросла свідомість суспільства. З кожним роком росте кількість людей, для яких є важливими цінності компанії, її екологічність та корпоративна соціальна відповідальність.
5. Почав домінувати “простий” контент. Більшість людей споживають контент, який не потребує глибоких знань, тому треба пояснювати складні речі простими словами.
Ви запитаєте: “Що ж тоді робити, щоб споживач звернув увагу на мій продукт?”
Відповідь проста – дати аудиторії цікавий та якісний контент! Cаме за допомогою контенту можна викликати довіру у споживача та зробити його лояльним до свого бренду.
1. Корисний контент. Структурована інформація, яка підвищує рівень обізнаності аудиторії про ваш продукт або сферу діяльності. Сюди входять різного роду підбірки, лайфхаки, статистика, алгоритми роботи і т.д.
2. Розважальний – контент, який дарує аудиторії позитивні емоції. Сюди входять меми, професійні жарти, історії із життя, опитування, інтерактиви і т.д.
3. Продажний – контент, який безпосередньо продає продукт чи послугу. Сюди входять рекламні пости, кейси, опис продукту, пости про команду і т.д.
Їх всі можна сегментувати й далі, але основа зводиться до цих трьох. Ну і на завершення, хочу дати відповідь на головне питання.
Варіантів є кілька:
1. Ви самі
+ якісна, цікава подача контенту;
+ ви повністю контролюєте процес створення та регулярність публікацій;
– контент не завжди зрозумілий для сприйняття;
– необ’єктивність подання через професійні деформації та експертність;
– потрібно самому себе контролювати;
– дорого обходиться, якщо перевести витрачений час у гроші.
2. Фрілансер
+ цікава подача контенту;
+ коштує недорого;
– виконавець може випасти з комунікації та прострочити дедлайн;
– контент не завжди якісний за змістом;
– складно знайти хорошого виконавця.
3. Контент-студія
+ якісна цікава подача та зміст контенту;
+ коштує дешевше, ніж окремий спеціаліст у штаті;
+ в курсі всіх трендів;
+ має ідеї та кейси з інших сфер, які можна перенести на вашу;
+ може виконувати різнопланові задачі;
– щоб налаштувати якісну роботу треба 1-2 тижні;
– щоб глибоко розібратись у темі треба 1-3 місяці;
– задає багато запитань;
– просить внести правки з точки зору експертності;
– не всі ідеї будуть працювати.
Ви завжди можете знайти додаткові плюси та мінуси в кожному варіанті, але з мого досвіду та досвіду наших клієнтів, – взаємодія із системною компанією дає найкращий результат, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Однак, не потрібно вважати, що якщо ви віддаєте роботу на аутсорс, то це відразу вирішить всі ваші проблеми, бо роки вашої експертності все одно потрібно передати людям, які можуть їх красиво упакувати.
І пам’ятайте, контент – нова нафта! Без нього ви просто не зможете конкурувати з великими компаніями у довгостроковій перспективі.