OurCrowd Global Investor Summit 2020 (Глобальний Саміт Інвесторів OurCrowd 2020) – це значна подія в бізнес житті Ізраїлю та найвідоміших світових інвесторів, що встигла відбутися перед масовим поширенням коронавірусу в Європі.
Щороку цей захід в Єрусалимі збирає тисячі учасників з різних сфер та є майданчиком для демонстрації найсучасніших технологій майбутнього. Потрапити на OurCrowd можна лише через запрошення, тому запрошені учасники та гості – авторитетні щасливчики.
Ми звернулися до цьогорічного учасника конференції, засновника українсько-американської ІТ компанії UppLabs Віталія Дяченка, щоб запитати, чи виправдала подія чутки про себе як про один з найбільш перспективних заходів для нетворкінгу, інновацій та капіталовкладення.
Віталій Дяченко –засновник компанії UppLabs, член Глобального форуму CTO, FinTech-експерт, PropTech-ентузіаст.
На момент проведення саміту OurCrowd ще ніхто не вірив в те, що вірус COVID-19 переросте в пандемію. І зараз страшно уявити, якби на цей момент можна було зібрати понад 23 тисячі людей в одному місці, як це відбувалося під час саміту.
Однак вже тоді, на саміті, головний організатор Джонатан Медвед висловив думку щодо того, що не лише Китай може нести відповідальність і боротися з наслідками (тоді ще) вибуху коронавірусу. Він наголосив, що кожна країна світу повинна розвивати медичні технології та впроваджувати їх аби забезпечити готовність до можливих загроз.
А вже позаминулого тижня Ізраїль закрив всі школи, університети, заборонив зібрання та попросив людей уникати контактів з іншими. Минулого тижня це ж трапилося і в Україні.
Мені пощастило відвідати OurCrowd Global Investor Summit 2020 перед пандемією і зустріти всіх цих талановитих і професійних людей, послухати експертів та зрозуміти, що якщо майбутнє опиниться в руках цих інноваторів і інвесторів – ми виживемо.
Бо насправді, саме бізнес керує всіма процесами в суспільстві, і якщо бізнес розумно вкладатиме активи в охорону здоров’я та боротьбу з хворобами, як це було продемонстровано під час саміту, – все буде чудово.
Ізраїль організовує потужні заходи. Нам дуже цікаво дізнатися про масштаб OurCrowd Global Investor Summit. Через карантин в Україні перенесено усі масові заходи майже на півроку, але коли життя відновиться, буде нова хвиля бізнес-подій.
Цьогорічний OurCrowd 2020 складався:
• з виступів галузевих лідерів, присвячених важливим питанням і проблемам сьогодення;
• презентації відкриттів, що вирішують соціальні та політичні проблеми світового бізнесу;
• з надзвичайно крутих демонстрацій останніх технологій.
У Саміті взяло участь:
186 країн учасників.
23 000 учасників.
2 030 доповідачів.
100+ стендів.
Захід підтримувався 61 спонсором.
Відбулося понад 1 400 організованих зустрічей між інвесторами, стартапами та різноманітними керівними особами.
На саміт прибуло 200 делегацій. Поміж них, 500 офіційних делегацій на рівні держав.
Одразу після саміту моя команда UppLabs підготувала короткий пул питань, який ми надіслали учасникам саміту в надії отримати їхню оцінку заходу та зрозуміти перспективність саміту з точки зору нетворкінгу та перспектив. Результати можна завантажити за посиланням.
Якщо наступного року, коли вся ця ситуація з карантином минеться, і організатори підтвердять проведення OurCrowd Summit 2021, ви будете міркувати над відвідуванням цього заходу, ось основні висновки, що ми отримали з опитування. Вони можуть вплинути на ваше рішення стати учасником івенту наступного року:
• Більшість учасників OurCrowd були CEO (виконавчими директорами) та інвесторами.
• Більшість учасників представляли сферу FinTech (фінансові технології) та Real Estate (нерухомість).
• Найбільш популярними темами впродовж саміту були: банкінг, здоров’я, кібервійна та останні інновації.
• Три найбільші розчарування для учасників: тривалість події (лише один день), поганий Wi Fi та натовп.
• Рівень організації події був оцінений всіма учасникам у найвищий бал (9-10 балів з 10).
• 100% учасників висловили думку про те, що OurCrowd був корисним для їхнього нетворкінгу та планують відвідати його і наступного року.
Саміт справді став однією з найбільших та найважливіших технічних подій у світі та найбільшою подією в Ізраїлі. Він продемонстрував величезну кількість альтернативних інноваційних технічних рішень, що були застосовані до проблем, які раніше не мали рішення. Технології, представлені новим поколінням стартапів, показали потенціал рятувати життя! І це архіактуально зараз.
Dark web – найбільша загроза для кібербезпеки у майбутньому.
Google та IBM заявляють, що впродовж майбутніх 5 років квантові комп’ютери будуть спроможні швидко зламати будь-яке відоме на сьогодні шифрування.
Brain computers (мозкові комп’ютери) уже не наукова фантастика. Ця технологія стане містком між людським мозком і зовнішнім пристроєм, а також дозволить зрозуміти в який спосіб люди спілкуватимуться з машинами.
Автоматизація — новий великий тренд, який всі бізнеси будуть адаптувати у 2020 році.
Платформи VR (віртуальної реальності), ультразвук та променева терапія уже спроможні впоратись зі складними хворобами та врятувати життя.
Інвесторам важливо вкладати кошти у критично важливі для людства дослідження та винаходи, сфери, дотичні до штучного інтелекту і медицини. Такий глобальний підхід дозволить суспільству стати більш здоровим і свідомим.
Якщо минулого року тенденції вчили нас думати більше про відновлювальну енергію та сортування сміття, то цього року ми додаємо до переліку критичних питань для інвестицій також медицину. У світлі пандемії COVID-19 даний, прогноз є актуальним як ніколи.
Україна демонструє свій потенціал. Цього року саміт OurCrowd включив до своєї програми також мітап у Тель-Авіві, що мав назву ‘Grow with Ukraine’ (“Розвивайтесь з Україною”). На меті у цього заходу було показати потенціал п’яти IT компаній з України. Як українцю, що також заснував технічну компанію в Україні, мені було надзвичайно приємно спостерігати дану тенденцію.
Ізраїль є ідеальним місцем для стартапів: тут англомовне середовище і потужна підтримка інновацій. Наразі ізраїльські стартапи проявили достатню винахідливість у боротьбі з коронавірусом: автоматичні мікростанції для миття рук; маски для обличчя, що не лише стримують коронавірус, але і вбивають його; пристрої для дистанційного дослідження вірусів; бездротові, неінвазивні стікери для контролю артеріального тиску, насичення киснем крові та частоти пульсу тощо.
“Якщо люди працюють з дому, варто використати цей час для планування і створення чогось креативного. Якщо ви тепер проводите більше часу в колі своєї сім’ї, то перетворіть це на перевагу, а не на вирок”, — сказав Джонатан Медвед ( виконавчий директор OurCrowd) про те, як OurCrowd працює під час “корона-кризи” в інтерв’ю для CTech by Calcalist.
“І це не битва, в якій має вистояти лише Китай. Це битва, в якій має вистояти весь світ”, – продовжив він. “Технічна спільнота повинна взяти на себе відповідальність і очолити фронт боротьби з коронавірусом. Ми маємо дійти справжніх рішень – не лише заборонити перельоти – для того аби зупинити цей тип епідемії”.
Наша компанія UppLabs повністю підтримує думку Джонатана. Більш того, спостерігаючи зупинку в роботі багатьох бізнесів у зв’язку з карантином і переходом на роботу з дому – ми підготували матеріал про ефективне управління віддаленими командами. Адже життя не стоїть на місці. Світ оговтається від епідемії, а от бізнес – невідомо. Тому слід не припиняти роботу і вчитися вести справи в нових умовах! Наш досвід віддаленої роботи може стати в пригоді вашому бізнесу.
Радий співпраці з платформою для бізнесу, топ-менеджменту та маркетологів. Наші напрямки діяльності зараз переплітаються, як ніколи раніше 😉
Українські команди інтегруються у міжнародні ринки, вивчають та впроваджують останні тренди, і тим самим пришвидшують появу, а часом і власне розробку в Україні усіх найсучасніших технологій. Хоча фізичні кордони зараз закриті через COVID-19, робота FinTech-команд не припиняється, адже вони будували свої компанії онлайн. І в них можна усьому навчитися – як залучати в команду таланти з усього світу онлайн та як продавати онлайн свої послуги за кордоном 😉