До пандемії коронавірусу в світі та запровадження карантину в Україні, бізнес ще мав час та умови для розмірковування – переходити в діджитал та e-commerce, чи не поспішати.
Ви вкладали багато часу в Facebook, розважалися в YouTube, шукали фото в Instagram – але, ймовірно, випустили з фокусу найголовніший фрагмент для розвитку особистої кар’єри та вашої компанії – LinkedIn.
LinkedIn – це глобальна соціальна мережа для бізнесу і ділових комунікацій, створена у 2003 році Рідом Хофманом, якого називають одним з найбільш потужних бізнес-ангелів цього століття. Він інвестував у близько 80 стартапів на ранніх стадіях розробки: Facebook, Mozilla, Microsoft, Airbnb, Zynga.
1. Станом на зараз LinkedIn налічує 640 млн користувачів у світі та 2,2 млн в Україні.
2. 92% контактів зі списку Fortune 500 є в LinkedIn.
3. Зареєстровано 19 млн бізнес-сторінок глобально і 22 тис. бізнес-сторінок в Україні.
4. LinkedIn займає 25 місце в топ-100 найпопулярніших сайтів світу.
5. Аудиторія LinkedIn в більшості випадків високопрофесійна і з достатком вище середнього (99% з вищою освітою, в середньому 45% користувачів отримують $75 000 в рік).
6. 80% B2B лідів онлайн генерується за допомогою LinkedIn.
7. На платформі зареєстровано 90 млн топ-управлінців, 63 мільйони людей, які приймають рішення, та 17 мільйонів лідерів думок.
8. 97% маркетологів у В2В використовують LinkedIn для дистрибуції контенту.
9. Понад 20 млн вакансій опубліковано у 2019 році.
10. Microsoft заплатив $26,2 млрд в 2016 за покупку LinkedIn.
LinkedIn поки залишається недооціненим каналом комунікації в Україні.
PRO Ідеї звернулися до українського LinkedIn Business Mentor, Expert & Coach Ігоря Ніколенка з метою з’ясувати, які задачі бізнес може досягати за допомогою цієї платформи та чому слід забезпечити свою професійну присутність в LinkedIn якнайшвидше.
Ігор має більше 13 років досвіду роботи в міжнародних компаніях (Philip Morris Ukraine, Kimberly Clark Ukraine, Roullier Group – Timac Agro Ukraine, Modern Expo, KMZ Industries). Відповідав за продажі і розвиток брендів на території України, Молдови, Білорусі і Балтики, працював з різними продуктами і сервісами в багатьох сферах (FMCG, Agro, IT).
Повна ізоляція двох сторін ринку, постачальників та клієнтів, та перехід на “життя у смартфоні” – не залишає шансів бізнесу вижити, якщо не активізуватися в digital-середовищі.
Останні два роки я спостерігаю за позитивним трендом в Україні – все більше представників бізнесу, засновників та топ-менеджерів знайомилися з платформою і почали використовувати її переваги для розвитку своїх компаній та особистого кар’єрного росту.
Так, і використовували його найактивніше бізнеси, де вже впроваджено глобальні нетворкінг-тренди – наприклад, це офіси міжнародних компаній в Україні та IT-сфера. Фахівці реєстрували профілі, щоб hr-менеджери з будь-якої компанії світу могли знайти їх та запропонувати кращі умови для працевлаштування.
Однак, якщо запитати у будь-якого бізнесмена чи менеджера з-за кордону його контактну інформацію, скоріше за все він надішле вам посилання на профіль в Linkedin.
У професійному глобальному світі – наявність релевантного профілю в Linkedin – це must. Це професійне ID. Одночасно його відсутність викличе багато запитань і недовіри до вашої персони.
По-перше, LinkedIn – це глобальна мережа № 1 для бізнесу і професійного спілкування. Тому це найперше місце, де потрібно реєструватися будь-кому, хто працює або шукає роботу.
Я називаю цю платформу «снайперською гвинтівкою» для «полювання» за потенційними партнерами, клієнтами, працівниками, роботодавцями. Завдяки максимально ефективному SEO (Search Engine Optimization), ваш профіль та контент в LinkedIn буде буде показуватися в результатах пошуку в Google в пріоритетному порядку. Алгоритми LinkedIn дуже відрізняються від звичного Facebook – і всі його відмінності власне і становлять його конкурентну перевагу над іншими платформами.
Наприклад,
Так, звичайно. Окрім того, що LinkedIn дає безкоштовну можливість отримувати свіжі інсайти від світових гуру і топів, відслідковувати глобальні тренди та тримати руку на пульсі інновацій та сучасних підходів в усіх сферах і галузях, в 2020 році LinkedIn – це найкращий PR-рупор для вашого бізнесу та вас як фахівця і експерта в своїй галузі. Ваш особистий профіль чи профіль вашої компанії – це фактично окрема лендінг-сторінка про вас, яка дає безкоштовну можливість для якісної побудови особистого та професійного бренду.
Кожен користувач є власне маркетологом та піарником самого себе. Ви публікуєте відомості про себе, про свій досвід, реагуєте на професійний контент, LinkedIn – це вносить до вашого профілю. І кожен відвідувач вашого профілю отримує загальне уявлення про вас як про фахівця.
Ведення профілю компанії дозволяє відкрито заявити про бізнес, сформувати його імідж в діджиталі, транслювати новини та важливі повідомлення, розповідати про корпоративну культуру, запрошувати на заходи, підвищувати лояльність працівників та клієнтів, залучати партнерів та інвесторів. В цілому, в LinkedIn реалізовано усі необхідні рішення для досягнення завдань будь-якого бізнесу.
Так, Linkedin дозволяє достукатися у будь-чиї двері. Завдяки можливості ідентифікації та прямого доступу до ЛПР (людей, які приймають рішення) в корпоративному бізнесі в будь-якій сфері будь-якої країни.
Наприклад, ви рекламна агенція та шукаєте замовників. LinkedIn дозволяє відсортувати усі можливі компанії та усіх менеджерів, які приймають в них рішення, та надсилати їм прямі повідомлення з вашою комерційною пропозицією.
Зараз менеджерам з розвитку бізнесу, піарникам та маркетологам, продавцям вже не потрібно знати всіх керівників бізнесів особисто, вичитувати новини про призначення нових керівників в цікавих для них компаніях. Працедавцям теж можна вже не покладати великих надій на менеджерів з товстенними контактними книжками. Достатньо мати прокачаний профіль в LinkedIn, конкретну бізнес-ціль та високі комунікативні навички.
Моє глибоке переконання, що будь-якому бізнесу, який має амбіції маcштабуватися, виходити на нові ринки, шукати інвестиції, партнерів, співробітників та клієнтів – Linkedin просто необхідний.
Однозначно. Якщо ви шукаєте роботу, якщо ви хочете визнання як профі на поточній посаді, якщо ви бажаєте отримувати пропозиції від роботодавців, запрошення на професійні заходи та навчання, і взагалі – бути присутнім на професійному ринку – вам необхідно мати максимально досконало заповнений профіль в LinkedIn.
HR-менеджери починають пошук нових працівників зі сканування LinkedIn. Зазвичай усі великі компанії замовляють преміум-тариф саме для цієї мети, щоб мати можливість точково наводити приціл на конкретну компанію, де хочуть перекупити фахівця, чи на конкретну спеціальність на ринку.
Практика пошуку роботи та працівників в LinkedIn поширена в усьому світі з
моменту запуску платформи, але до України масштабно докотилася лише 2-3 роки тому.
З того часу все змінюється на краще, і LinkedIn допомагає тисячам фахівців в Україні знаходити нові можливості для кар’єрного розвитку, а компаніям – знаходити найкращих та найактивніших на ринку професіоналів.
Linkedin – це професійна глобальна соціальна мережа №1 в світі, яка потрібна бізнесу для якісної присутності в діджитал-світі. Зараз найкращий час, щоб нарешті зробити важливе і не термінове. Дійте вже, поки інші дивляться серіали!