10 цитат з кращих бізнес-книг для розвитку вашого бізнесу. Огляд книги “Поки пес пса лає, кіт перемагає. Менеджмент без догм” Леонарда Шермана.
Єдине правильне визначення бізнес-мети – залучати й утримувати задоволених споживачів із вигодою для компанії.
Ефективна стратегія – це стратегія, що створює, збільшує та підтримує споживчу цінність.
Стратегія компанії описує, як саме вона планує досягати визначених цілей. Будь-яка стратегія – це насамперед прийняття рішень, і саме вона визначає, які ринкові можливості компанія буде використовувати, які продукти створювати, які канали збуту вибирати та які бізнес-партнерства розвивати. Стратегічні рішення щодо того, які можливості доцільно проігнорувати, так само важливі, як і виконання реальних зобов’язань.
Ясність стратегії: Coors Brewing Company в 1970-х рр.: Постачати вимогливим любителям пива в західних штатах США доступне високоякісне пиво, вироблене на воді з джерел у Скелястих горах і натуральних інгредієнтах із застосуванням унікальних процесів пивоваріння та витримки, що здійснюються низьковитратною, вертикально інтегрованою пивоварнею.
Компанія досягає конкурентної переваги, коли вона може постачати на ринок продукцію за нижчою, ніж у конкурентів, ціною, або споживач готовий заплатити за неї вищу ціну, або і те, й інше одночасно.
Оновлення стратегії має бути так само динамічним, як ринок, технології та конкурентні сили, що впливають на бізнес.
Бренди, що створюють міцний зв’язок з клієнтами, водночас формують відносини взаємодовіри з ними. Споживачі вірять, що їхні улюблені бренди постійно постачатимуть на ринок привабливі товари, та, найімовірніше, збережуть лояльність цим брендам, допоки ті виправдовують очікування.
Третя помилка, через яку компанія може мимохіть знизити цінність свого бренду, – це прагнення з часом занадто ускладнювати свою продуктову лінійку. Надмірна складність продукту може не лише призвести до збільшення витрат, погіршення якості й зниження прибутковості, а й послабити імідж бренду.
Згідно з економічною теорією, споживча поведінка відповідає закону спадної граничної користі, який говорить, що кожна додаткова одиниця споживання продукту приносить меншу споживчу вигоду. Наприклад, десятий шматочок шоколадного торта навряд чи буде настільки ж смачним, як перший. Аналогічно в міру того, як рівень функціональних можливостей дедалі більше підвищується, гранична корисність цих можливостей зазвичай поступово знижується.
Реалізації підприємницьких ідей і розвитку підривних технологій може перешкоджати низка організаційних аспектів усередині компанії. Наприклад, програми матеріального стимулювання зазвичай передбачають винагороду працівникам, які досягають короткострокових бізнес-цілей. Це змушує більшість керівників орієнтуватися на наявні джерела доходу, а не на довгострокові можливості підривних технологій. До того ж більшість компаній нетерпима до невдач, і їм не вистачає витримки протягом багатьох років стимулювати розробку підривних продуктів, перш ніж це принесе суттєві фінансові результати. За таких умов ініціативні працівники з підприємницьким мисленням не хочуть ризикувати власною зарплатою та кар’єрним ростом, беручи на себе відповідальність щодо непевних проєктів із розробки підривних продуктів. Нарешті, нові підривні технології, що загрожують канібалізувати наявні продукти, зазвичай породжують усередині компанії жорстке внутрішнє протистояння.
Поки пес пса лає, кіт перемагає. Менеджмент без догм, Леонарда Шермана. Альпіна Паблішер Україна. Переклад – Ірина Грицак. Україна, 2021.