Про ринок кави в Україні у 2021.
Улюблена кав’ярня — схоже, must have для сучасної людини. Це традиційний еспресо щоранку перед роботою. Це «ваше місце» для зустрічі з друзями. Це чудова локація для побачень. Це бариста, який знає ім’я вашого кота та вже з дверей може здогадатися, пакувати сьогодні свіженький мафін, горішок і тістечко чи навіть від яскравої соломинки відмовитеся.
Улюблена кав’ярня — місце підзарядки для сучасної людини. І раптом справжнім випробуванням для ідеально вибудованих стосунків стає карантин.
Про реалії ринку кави в період пандемії редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розпитала Кавовий дім «Лондон».
Чи є переваги в роботі «на виніс», як комунікацію допомагала налаштовувати королева Лондона та чому люди беруть каву із собою навіть тоді, коли можна посидіти в закладі, — читайте далі.
Під час першого карантину ми закрилися на 2,5 місяці. Насамперед, хвилювалися за здоров’я колективу. Тоді світ зіткнувся з пандемією, був певний хаос та недостатня обізнаність про Ковід, тож люди справді максимально не виходили з домівок. Тому ми вирішили, що буде правильно закритися на певний час.
Звичайно, деякі кав’ярні працювали на виніс, але постійно стикалися з перевірками, їх штрафували, закривали і т.д. Бо ще не був налаштований точний механізм, як працювати закладам.
Найскладніше — це невизначеність. За перший березневий локдаун, коли ми не працювали, втратили 2-х членів команди. Також багато гостей, бо люди налаштовували для себе нові маршрути та відкрили нові заклади.
Кавовий дім London розрахований на роботу всередині. Тут хочеться посидіти: провести час із друзями чи попрацювати в затишній атмосфері королівської Британії. Крім того, багато людей, які працювали в районі Подолу, перейшли на дистанційну роботу, тому кількість відвідувачів значно скоротилася.
Перевага в роботі на виніс для нас досить сумнівна. Хіба якщо враховувати той факт, що так можна підтримувати життєдіяльність кав’ярні в локдаун.
У період локдауну кількість відвідувачів скорочується до 60%. У карантин — до 40%. Це якщо порівнювати з часом до пандемії.
У цьому плані маємо справді багато змін та нововведень. У карантин, на вимогу умов, ми посилили наші канали онлайн комунікації.
По-перше, змінили свою комунікаційну стратегію в соцмережах та опублікували ролики з бренд-героєм — королевою Лондона. Її зіграла модель Любов з Агенції дорослих моделей «Життєлюб». Одна з цілей комунікаційного апгрейду — показати, що Кавовий дім — це не лише про традиції та ритуали, а й про сміливі ідеї та бунтарство.
Ідею ми виношували ще до карантину, але саме в карантин зрозуміли, що час трансформацій настав.
По-друге, розробили сайт на Таплінк, за допомогою якого гості зручно можуть взаємодіяти з нами онлайн. На сайті є інтернет-магазин, меню, фото атмосфери, ролики з королевою Лондона та посилання на соцмережі. Перейти на нього можна власне із соцмереж чи відсканувавши QR-код в закладі.
По-третє, ми оновили сторінку закладу на Гугл бізнесі та почали активно працювати з нею. Стабільно публікуємо дописи та реагуємо на відгуки.
По-четверте, вирішили поекспериментувати на новій платформі та зареєстрували свій акаунт у TikTok.
І останнє: наразі ми працюємо над розробкою мерчу. Це буде справді щось дуже креативне! Сподобається не лише «лондонцям» (так ми називаємо наших гостей), а й усім любителям кави та британської культури.
Після локдауну, звичайно, відчувається збільшення кількості гостей. Навіть ті, хто працює вдома, хочуть робити це в затишному місці: випити кави, перекусити.
Але справді, люди почали за звичкою частіше брати каву із собою, навіть коли є можливість посидіти всередині.