Чому великі компанії вибирають гібридну модель роботи.
«Для того, щоб вижити на ринку, компанія повинна вміти адаптуватися», — ці слова належать Гері Гамелю, відомому американському консультанту з управління. І коли б, як не в буремні пандемійні часи, вони були настільки актуальними!
З початком карантину адаптації зокрема потребував формат роботи працівників компаній.
Про нові моделі, їхню дієвість, а також програму NO STRESS та онлайн-ефективність працівників редакції PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Світлана Кончаніна, начальник Департаменту із залучення та розвитку талантів Київстар.
Після оголошення карантину Київстар перейшов на віддалену роботу, і в такому форматі ми працюємо вже більше року.
Поготів, у компанії впроваджена й із цього року діє нова модель роботи. «Обери СВІЙ Київстар» — головна ідея HR-стратегії на найближчі роки. Ми плануємо надати можливість талантам (так в Київстар називають співробітників) обирати комфортні для них формати роботи, форму взаємодії з компанією, мотиваційну та пільгові моделі. При цьому орієнтуємося на гібридну модель роботи: працюватимемо як з офісу, так і віддалено.
Перехід в онлайн відбувся дуже швидко, компанія була готова до такого кроку й налагодила всі процеси буквально за кілька тижнів. Проте є людський фактор, який передбачає необхідність спілкуватися, відчувати себе частинкою колективу й бути впевненим у завтрашньому дні. Тож поняття мотивації персоналу в Київстар доповнилося новими складовими.
Ми провели й продовжуємо проводити різні онлайн-активності, як бізнесового, так і розважального характеру — від онлайн-трансляцій виступів ТОП-менеджерів до квестів для дітей талантів Київстар, онлайн йоги тощо. Ритм життя та оточення кардинально змінилися з переходом на віддалений формат роботи. Після кількох опитувань колективу ми визначили ряд питань, із якими потрібно було працювати, та розробили спеціальну програму NO STRESS, яка, зокрема, включає можливість звернутися до корпоративного психолога, щоб налаштуватися на максимально комфортну й ефективну діяльність у нових реаліях.
Близько 70% співробітників працюють дистанційно. Наша результативність залишається на високому рівні. Формат роботи не вплинув на показники компанії. Звичайно ж, ми відчули зміни від карантинної кризи, адже економічна активність у країні в цілому знизилася. Проте за своєю специфікою телеком галузь у порівнянні з іншими постраждала набагато менше. Телеком залишається продуктивною та досить стабільною індустрією.
Більш того, події минулого року змусили переоцінити значення зв’язку: на самоізоляції для багатьох із нас мобільний зв’язок став єдиною можливістю спілкуватися з рідними, друзями й колегами. Вона дала нову можливість працювати й навчатися, відпочивати й займатися саморозвитком. Розуміючи це, ми не тільки підтримували працездатність компанії на колишньому рівні, а й продовжували її розвивати.
За результатами дослідження компанії, для 80% співробітників віддалений режим повністю прийнятний, 84% співробітників стверджує, що їхня ефективність не знизилася. При цьому дуже важлива самодисципліна. Співробітники, які відзначають зниження ефективності, пов’язують це з відсутністю колег поруч.
У 85% співробітників є все необхідне для ефективної роботи в поточному режимі.
24% вважають за краще працювати повністю віддалено, 63% — частково віддалено (гібридна модель), 13% — вважають за краще повернутися в офіс.
Ми розробили модель гібридного формату роботи, яка почне діяти після карантину. Нова операційна модель передбачає 4 режими відвідування офісу: співробітник постійно працює з офісу, співробітник працює в офісі в більшій чи меншій мірі, співробітник працює дистанційно. Режим роботи визначається на основі функціоналу й передбачає гнучкі умови офісної та віддаленої роботи.
Оскільки в новій моделі близько 70% колективу буде працювати частково або повністю віддалено, велику увагу буде приділено облаштуванню робочого місця (меблі, техніка, зв’язок).