SODA, Havas Digital Kyiv та Isobar Ukraine про формат роботи у травні 2021.
2020-тий привніс у наше офісне життя нетрадиційні та новітні підходи до роботи, змінив повсякденні звички та змусив подивитися на звичайні речі по-іншому.
Як з цим справляються провідні українські креативні агенства? Як локдаун вплинув на роботу креативних агенцій, що змінилося у підходах до роботи та чи планується повернення у штатний режим – на ці та інші питання редакції PRO Ідеї. Головні новини маркетингу відповіли представники трьох відомих українських діджитал-агенцій.
Тетяно, підкажіть, будь ласка, SODA зараз працює в онлайн-режимі чи в офісі?
Локдаун – дім, загальний період – офіс/дім.
2-3 рази на тиждень виходимо командами в офіс, взагалі максимально гнучкі в цьому питанні.
Тобто, загалом, повертатися в офіс на фултайм і не збиралися?
До формату 5-тиденки в офісі не повернемося. За опитуванням, 90% наших співробітників хочуть працювати у такому вільному форматі, 5% лише в офісі й 5% лише з дому. Згідно з цими побажаннями ми й працюватимемо.
Клас, а які плюси та мінуси ви можете виокремити в карантинному форматі праці?
Найбільший плюс – команда працює віддалено і це мінімізує ризики захворювання (для нас це дуже важливо), а найбільший мінус – це те, що частина команди не знайома особисто, а лише онлайн.
Але що ще крутого – зараз ми беремо в команду незалежно від місця проживання. У нас вже є співробітники, що працюють віддалено з Хмельницького, Харкова, Кам’янець-Подільська, Генічеська… Ми вже майже рік як вийшли за межі Києва, і стати частинкою Сода можна з будь-якого населеного пункту країни ❤️
Працюєте зараз в офісі або дистанційно? Як більше подобається команді?
Як і у випадку з попереднім локдауном, цього разу ми також перейшли на віддалену роботу.
Враховуючи, що наша команда працює у digital-сфері, усі процеси, пов’язані з роботою поза офісом, були давно налагоджені. Ми мали таку практику ще до часів пандемії, тож жодних технічних чи будь-яких інших питань у роботі не виникає.
Якщо ж говорити в цілому, ми розуміємо, що головні принципи, які дозволяють будь-якому бізнесу вижити під час кризи – це гнучкість та адаптивність. Саме на них і базується розвиток та діяльність нашого агентства.
Після завершення локдауну ми продовжимо працювати у збалансованому режимі, поєднуючи роботу в офісі та дистанційну.
Працюєте зараз в офісі або дистанційно? Як більше подобається команді?
Isobar працює віддалено, і для нас цей перехід був досить безболісним, оскільки ще до карантину ми практикували такий формат кілька днів в тиждень.
На самому початку думки команд розділялися, зараз же все вже настільки адаптувалися, що цей формат підходить всім. При цьому ми намагаємося невеликим складом іноді зустрічатися в офісі для брифінгів та штормінгів.
Які плюси та мінуси нового формату роботи під час пандемії?
Загалом я бачу більше плюсів, ніж мінусів. Якщо ти доросла людина і знаєш, чого хочеш – працювати ефективніше легше. Ти не витрачаєш час на збори, дорогу, вічні чутки й перекури. Якщо правильно побудувати свій робочий день і своє робоче місце – факторів відволікання значно менше, ніж в офісі. Ні у кого не викличе сумнівів, що концентрація краща буде не в багатолюдному офісному просторі.
За час карантину ми стали більш дисципліновані й привчили себе до регулярних статусів не тільки в форматі підтвердження замовлення, але і статусів в нашій корпоративній платформі Microsoft Teams.
Ми завжди знаємо, хто чим зайнятий щогодини, коли можна запланувати зустріч або навіть просто поставити питання. Віддалена робота більше впливає не на ефективність, а на командний дух. Декого демотивує, і тут важливо не пропустити цей момент і вчасно підтримати.
Плануєте повертатися в офіс на фултайм чи ні (і чому?)
Швидше за все, це буде парт тайм. Ми вже живемо в новій парадигмі, це передбачає реорганізацію офісних просторів в сторону коворгінгів. Офіси будуть використовуватися для зустрічей і магій презентацій.
Відсутність хімії у віддаленій командній роботі – це найважливіше, що ми втратили в цьому форматі. Тому парт тайм – ідеальне рішення, в якому більше плюсів, як для ефективної самостійної роботи, так і для особистих презентацій, на яких важливо бачити, відчувати й бути поруч фізичним тілом і душею.
Таким чином, як ми вже дізналися, діджитал-агенції досить легко пристосувалися до карантинних обмежень, адже мобільність – це одна з найважливіших навичок сучасності.
Приємно бачити, що навіть вимушені обмеження сприймаються у позитивному ключі та генерують новітні підходи.
Врешті-решт, коронавірус відступить, а нам потрібно буде жити у посткарантинному світі за його новими правилами.