Онлайн-навчання – реальність, яка може не подобатися, а може приводити в захват. Все залежить від витрачених зусиль на адаптацію, рівня креативу та професійної підготовки команди.
З впевненістю можна стверджувати, що це цікава подорож та абсолютно неймовірний досвід. Принаймні саме так склалося в мережі приватних шкіл КМДШ.
Батьки отримували оперативні консультації від академічного департаменту.
Максимум інтерактиву, ніяких пасивних лекцій – головне правило онлайн-навчання в КМДШ.
Учні цієї школи – не пасивні слухачі лекцій через монітор, а, як і в звичайному житті, активні учасники навчального процесу.
Розгладають тему еко-смарт – закріплюють знання висадженням рослин; вивчають фізичні закони – перевіряють їх дію через реальні або віртуальні досліди; вивчають біографію певного композитора – грають онлайн його твори тощо.
Щоб зробити заняття онлайн цікавими потрібно ще більше часу, креативу та витримки. Але результати не змушують себе чекати.
Насправді старшокласники дуже відповідально ставляться до навчального процесу, вони на 100% проявляють залученість.
Наприклад, на фізиці до карантину розглядали тему «Паралельне з’єднання провідників». Склали з учнями електричне коло, дослідили всі закони цього виду з’єднання, перейшли до розв’язання задач, і тут діти помітили, що загальний електричний опір в колі має числове значення менше ніж опори резисторів у даному колі. Вирішили розібратися з цим питанням. Але настав карантин, перейшли на онлайн-навчання. Звісно, учнів не залишало в спокої питання попереднього уроку. Тому продовжили лабораторну роботу в онлайн-режимі.
Через спеціальний інтерактивний додаток будували електричне коло з послідовним з’єднанням електричних лампочок. Якщо коло було побудоване неправильно, відбувалось коротке замикання, і спеціальний сигнал давав про це знати. Тому знову розбиралися, яка помилка допущена, як її вирішити. І таким чином дійшли істини, побудувавши правильну схему.
Успіх навчання залежить також і від дисципліни та регулярності. То ж початок занять о 9, перерви, позаурочні зустрічі з тьюторами, захисти проектів, робота в командах, спорт, творчість. Все як зазвичай – по плану.
Тьютори підтримують дітей під час виконання домашніх завдань, проводять заняття «Я-особистість». Охоче організовують активності в інтернеті: онлайн-концерти, поетичні та спортивні челенджі, руханки.
ClassTime (для складання цікавих тестів із залученням візуального матеріалу), Learning Apps, Padlet (поглиблення знань з географії), Shepard Software, Kahoot, Mozaboook, Quizlet та ін.
Був розроблений інтегрований модульний зошит до усіх уроків інваріантної складової.
Основне навчання в КМДШ доповнюють офлайн-активностями: читанням, грою в шахи, роботою над різними проектами, кулінарією, змаганнями/конкурсами, фотографією.