Про базові правила створення якісного тексту в Instagram, та як не втратити авторитет в мережі через банальні помилки.
Бажання почати активно вести сторінку в Instagram цілком зрозуміле, бо в епоху соціальних мереж ринок почав підлаштовуватися під лідерів думок. Незважаючи на успіх багатьох, деякі акаунти досі залишаються непоміченими, хоча докладають значних зусиль для їх просування.
Ми підготували 9 лайфхаків, які допоможуть зібрати всі думки та ідеї до купи та почати систематично створювати якісний контент.
Початківці часто не знають, з чого почати писати, і виникає «синдром чистого аркуша»: ідей немає взагалі, навіть на написання першого речення.
Якщо голова порожня — підписники це відчують, тому перед написанням потрібно мати чітко сформовану тему та ідею майбутнього допису. Для цього варто занотовувати всі свої ідеї в одне місце, їх додавати, міксувати та розвивати. 15-20 тем постійно мають бути в «полі зору». Це допоможе вам надихатися, тримати себе у творчому тонусі та не опускати руки, коли теми закінчуються.
Також для натхнення добре постійно аналізувати конкурентів. Копіювання ні до чого доброго не приведе, але з потоку інформації завжди можна знайти те, що зачепить. Подумайте, як можна інтерпретувати під ваш акаунт трендову тему.
Епоха інстаграм-спілкування користується популярністю через просту та живу манеру подачі інформації. Якщо ви писатимете ледь не в науковому стилі, з великим використанням професійної, вузькопрофільної термінології, канцеляризмів, штампів, то підписникам швидко стане нудно і вони знайдуть вам заміну.
Усе, що ви подаєте в Instagram, потрібно пропускати через себе, спиратися на власний досвід, бути щирим зі своїм читачем. Так, ви викликатимете довіру, а отже й щирий інтерес.
Цей пункт корелює з щирістю, проте це більше про відповідальність.
У своїх дописах завжди хочеться розповісти якусь цікавинку, розкрити деталі досліджень, висвітлити факти, які шокують. Але, на жаль, багато такої інформації — фейки та плітки інтернету, нічим не обґрунтовані. Якщо ви будете постійно поширювати інформацію, яка не є перевіреною чи правдивою, ваша гра швидко закінчиться фіаско.
В Instagram легко запам‘ятатися красивими та якісними фото, але саме текстова частина закріплює у свідомості читача повноцінний образ вас як особистості.
Ваш особистий стиль мовлення, особливі, притаманні лише вам, вислови — можуть спрацювати краще будь-якого іншого способу стати популярним та цікавим багатьом людям, які зайшли в ваш акаунт та побачили в текстах живу людину.
Якщо формувати тон голосу на основі свого характеру та бути активним, читачі зможуть “підсісти на серіал” та розкладати ваші тексти на цитати. Можливо, деякі навіть стануть мемом.
Адже, саме ідентифікація через мовні засоби та настрій тексту є дуже вагомим чинником формування якісного бренду.
Знайомство з вашим текстом починається через заголовок. Саме від нього залежить, чи продовжить підписник взагалі читати допис, чи прогортає до більш цікавого акаунту.
Заголовок обов‘язково повинен містити інтригу, але не розкривати усієї суті повідомлення, інакше підписник обмежиться тільки ним. Сформулюйте, про що йтиметься у тексті декількома словами, а потім дещо перефразуйте з додаванням емоційного забарвлення, і тоді успіх гарантовано.
Після заголовку увага читача залежить від структури. Якщо весь допис — стіна тексту, то він не буде нікому цікавим.
Розділіть свій текст на підзаголовки та додайте абзаци для легшого сприйняття. Підзаголовки повинні вводити читача, а не, знову ж таки, повністю передавати суть. Ви ж хочете, щоб читали текст повністю.
Також важливо не переборщити з емодзі. Їх надмірна кількість відволікає читача й часом дратує. Нехай емоцію передає слово, а емодзі буде лише факультативним структурним елементом.
Додаткова порада: щоб правильно додати абзаци в текст саме в Instagram потрібно в порожні рядки, де зазвичай ставиться пробіл, ставити крапку або порожній знак. Також можна скористатися спеціальними телеграм-ботами. Наприклад, @text4instabot
Здавалося б, банальна порада, але ваша вузька експертність та добір мовних одиниць не завжди зрозумілий саме інстаграмній аудиторії. Мати багаж корисних знань — величезна перевага в мережі, але не менш важливо вміти просто та зрозуміло подати їх аудиторії.
Якщо ви ведете блог про здоровий спосіб життя, читачам не буде цікаво в деталях дізнаватися назви усіх на світі медичних процесів під час споживання глюкози, достатньо висвітлювати тему “Чому від солодкого гладшають?”.
Адаптовуйте знання простою мовою, це дуже цінують підписники. А свої глибокі знання завжди можна використати в наукових статтях, досліджень та спеціалізованих виданнях і ділитися лише уривками чи тезами з них. Інакше є ризик створити професійну аудиторію — ком’юніті з колег по ринку, а не замовників.
Комунікувати з читачами ДУЖЕ важливо, особливо через текст. Тут важливі два аспекти.
Імперативи. Використовуйте наказовий спосіб, щоб закликати читача до якоїсь дії. “Підпишіться, перейдіть за покликанням, оберіть найкращий лук для мене, для замовлення пишіть в директ”. Помилкова думка, що це нахабно чи образить підписника. Навпаки, заклик до дії породжує інтерес і розуміння, що він читача вимагається.
Ставити запитання в кінці. Не старайтеся демонстративно ставити купу запитань по типу “А як ви проводите свій вільний час?” та ін. Щиро цікавтеся в них чимось конкретним, читайте коментарі та відповідайте на них. Інстаграмна аудиторія цінує щирість.
Писати дописи — не намалювати «Чорний квадрат», де раз і назавжди. Це постійна робота, свого читача треба постійно тримати «в тонусі». Оптимально починати хоча б з 2-3 дописів на тиждень та декількох сторіз на день, але щоб вони були максимально інформативними, цікавими та правильно оформленими (текст + якісне фото).
Немає єдиної формули, як стати успішним в Інстаграм. Його світ мінливий та дуже динамічний. Будьте гнучкими, цікавтеся трендами та щоденно вдосконалюйтеся.
Ці нескладні правила допоможуть вам почати ефективне просування сторінки в Instagram.