Як безкоштовно покращити результати маркетингового просування за допомогою Instagram Stories.
Instagram Stories (розповідь, сторіз) — це функція додатку Instagram, яка дозволяє створювати фото, зображення чи 10-секундні відео з додаванням тексту, емодзі, різних тегів, наклейок та спецефектів. Головна особливість таких публікацій — те, що вони живуть всього 24 години.
Включити функцію сторіз можна в верхньому куточку ліворуч — значок камери. Подивитися доступні сторіз – власні та сторіз профілів, за якими ви стежите в Instagram, можна вгорі стрічки новин, вони показують у вигляді кола з логотипом профілю автора.
Instagram Stories живуть 24 години, після цього вони потрапляють до Архіву.
За бажання, Instagram дозволяє опублікувати сторіз в профілі, застусовуючи функцію Highlights (Вибране). Тоді вони будуть жити постійно, поки ви не заховаєте їх до архіву чи не видалите. Ви може редагувати Вибране коли завгодно, публікуючи доступні в Архіві сторіз.
З моменту створення в 2016 році ефективність Instagram Stories швидко зростала, досягнувши 500 мільйонів активних користувачів щодня на початку 2019 року. І, схоже, їх ріст у 2020 тільки продовжується.
Компанія багато працює над технічною стороною сторіз, щоб заохотити користувачів створювати їх більше та частіше, постійно додає різні фішки, як от можливість автоматично ділитися всіма своїми історіями Instagram у Facebook, щоб ваші друзі та послідовники на обох платформах нічого не пропустили. Ця функція існує як для особистих профілів Instagram, так і для ділових профілів Instagram, і це чудовий спосіб перехресного просування вашого контенту, щоб ви могли охопити більшу аудиторію.
Instagram має так багато чудових функцій, якими можна скористатися для підвищення ефективності вашого профілю. Можна додавати музику, робити їх інтерактивними, додавати спеціальні наклейки, колажі фото, теги локації, позначати інші профілі та навіть поширювати в сторіз власні дописи зі стрічки в Instagram.
Все більше і більше брендів зосереджують свою увагу на контенті саме в сторіз, у 2020 році в рази більше, ніж на контенті своїх Instagram-профілів, і ви повинні робити те саме.
Ми підготували 10 лайфхаків, як за допомогою Instagram Stories ви зможете вивести ваш профіль Instagram на новий рівень.
1. Публікуйте сторіз в Instagram щодня
Для ефективного просування Instagram контент в профілі стає менш необхідним. Розгляньте можливість публікувати дописи в своєму профілі 2–3 рази на тиждень, однак вам слід оновлювати свої сторіз щодня.
Сторіз показуються в пріоритеті над дописами, найбільше для того, щоб зайняті користувачі, які не мають часу чи бажання перегортувати всю стрічку новин з дописами, могли зайти в Instagram і одразу побачити живі, нові публікації профілів, на які вони підписані.
Усі нові непроглянуті сторіз будуть обведені спеціальними “живими” дужками та будуть показуватися для кожного користувача в особливому порядку. Алгоритми Instagram піднімають вгорі новіші сторіз від тих профілів, які залучають більше взаємодій з користувачами, з числа тих, за ким ви стежите. Тобто, для того, щоб потрапляти на початок списку сторіз, потрібно публікувати сторіз часто та вони мають бути цікавими для якомога більшої кількості користувачів соціальної мережі.
2. Поширюйте сторіз з Instagram на Facebook
Якщо ви використовуєте бізнес-профіль Instagram, за правилами він має бути прив’язаний до бізнес-сторінки Facebook. Таким чином, усі чи окремі сторіз можна одразу поширювати на обидві сторінки. Це приносить приголомшливо високі результати.
Аудиторія Facebook дуже змінила свою поведінку в 2020 році, і сторіз, поширені з Instagram, та ті, що були створені в Facebook, показують колосальний приріст охоплення – через активацію соціальних мереж під час соціальної ізоляції та масового переходу до віддаленої роботи.
3. Публікуйте відео в сторіз щодня
Намагайтеся якомога частіше публікувати відео в сторіз, саме цей формат демонструє найкращі результати охоплення.
Важливо, щоб відео були живими, на увесь екран, в них було щось справді цікаве чи корисне для аудиторії. Це можуть бути миттєвості вашого дня, роз’яснення думки, показ продуктів чи локації, відгук тощо.
4. Обов’язково доповнюйте відео текстом
Переважна більшість людей дивляться сторіз без звуку, тому частину вашого контенту може бути проігноровано.
Рекомендується виносити основні думки з відео в текст, щоб допомогти глядачу легше зрозуміти, про що це відео, чи варто йому прослуховувати його зі звуком.
5. Поширюйте в сторіз найактуальніші дописи зі своєї стрічки
Якщо ви опублікували важливий допис у стрічці та бажаєте привернути до нього максимум уваги, натисніть під дописом на кнопку поширити та виберіть Додайте допис до розповіді.
Зверніть увагу, що Instagram пропонує два формати вигляду репосту допису зі стрічки – лаконічний та повноціне прев’ю допису. Орієнтуйтеся за ситуацією, що для вас доречніше – просто донести інформацію з посту, який ви поширюєте, чи спровокувати бажання перейти до оригіналу допису.
6. Цитати та меми заволодівають Instagram
Усі бажають розваг, усі люблять відпочити в Instagram. Знайдіть у вашому контент-плані місце для гумору. І ви зрозумієте, що кращого плейсменту, ніж сторіз, для цього не придумати.
Instagram бурхливо захопили фанові цитати та меми, і це буде залишатися однією з найяскравіших SMM-тенденцій в 2020 році, – публікація скріншотів та репостів з кумедними цитатами та мемчиками в Instagram Stories.
Це можуть бути ваші власні цитати чи цитати іншого користувача (у такому випадку не забувайте тегати автора).
Такий формат контенту є чудовим способом поділитися своїми чи чужими думками, позицією, кумедними кейсами експертів у вашій галузі, внести трохи гумору та розважити вашу аудиторію.
7. Ніколи не забувайте про теги локації та хештеги в сторіз
Завжди активно користуйтеся перевагами інструментів у Stories, таких як різні шрифти, підкреслювання, розмальовки, бумеранги, наклейки тощо.
Однак не забувайте про теги, які можуть органічно просунути ваші сторіз та профіль загалом – це теги локації та хештеги.
Якщо не хочете псувати ними стиль ваших сторіз, застосовуйте таємний трюк від маркетологів – прикривайте їх наліпками чи ховайте їх під надписи, зображення чи інший контент сторіз. Так вони будуть працювати для навігації, але їх ніхто не бачитиме. SMM-програми для планування записів мають навіть спеціальну кнопку – прихований хештег.
8. Робіть стоп-приманки в сторіз
Алгоритми Instagram люблять, коли сторіз призупиняють, наприклад, щоб прочитати дрібний текст чи багато тексту в сторіз. Так вони зараховують такі дії як ознаку, що сторіз цікавлять аудиторію профілю. Так само гарно пливають дії – повернутися до попередньої сторіз, дії назад-вперед-назад, вибір варіанту в тестах, оцінка-реакція, введення тексту на запит автора у стікері. Саме тому рекомендується додавати в сторіз такий контент та елементи, які провокуватимуть аудиторію всі ці рухи здійснювати.
Наприклад, можна застосовувати такі механіки:
• зображення до і після – знайдіть 3 відмінності;
• відео чи фото з вставкою тексту невеликим шрифтом (але важливо – текст має бути достатньо чітким та читабельним);
• в одному сторіз згадайте про щось із попереднього, щоб глядач повернувся та знайшов деталь, про яку йде мова у наступному тощо.
9. Тести, запитання, оцінювання
З тою ж метою мегаефективно застосовувати разноманітні ігрові методики, які вбудовані в Instagram. Вам лише потрібно придумати теми.
Користувачі соціальних мереж обожнюють гратися. Навіть якщо і не визнають це, вони проходять тести, клацають на відповіді, ставлять оцінку на рівні звички. Для них це розвага, для вашого профілю – величезна користь. Алгоритми фіксують кожну взаємодію та зараховують їх як ознаку, що ваш контент є дуже цікавим для вашої аудиторії та піднімає показники охоплення вашого профілю.
Як користуватися інтерактивними стікерами:
• Створюйте опитування на актуальні для вас та вашої аудиторії теми.
• За допомогою тестів запитуйте про думку ваших читачів або розповідайте щось цікаве.
• Використовуйте стікери запитання з опцією вибрати одну з двох відповідей.
• Додавайте стікер оцінювання до ваших сторіз, так ваша аудиторія зможе проголосувати та висловити свою думку.
• Давайте змогу аудиторії задати вам прямі питанні, якраз для цього створений стікер Запитання – Запитайте в мене щось.
• Діліться з аудиторією результатами опитування та тестів, показуйте, які запитання до вас надходили.
10. Побільше веселощів
2020 рік дуже втомив всіх. Доведено різноманітними дослідженнями, що користувачі соцмереж призвичаїлися до комфорту та веселощів, так званого фану в Instagram, тому що так вони рятують свою нервову систему та втікають від жорстких реалій світу з COVID-19.
Навчання та робота з дому, гнучкий графік, соціальна ізоляція – все це спричинило повне ігнорування “протокольного”, консервативного чи то навіть “законсервованого” контенту, яким так часто грішать бренди та компанії. Не весело, грузить, відписка. Ось так закінчуються рекламні кампанії з великими бюджетами тих команд, які не переключилися на вимоги “нового часу”.
Аудиторській компанії “з трійки”, стоматологічній мережі, університету та енергетичній компанії – всім треба вирішити, просуватися та грати за правилами Instagram 2020 року чи поставити цей маркетинговий канал на стоп.
Якщо ви вибираєте просуватися, тоді welcome в світ веселощів та розваг. Це те, чого від вас очікує аудиторія Instagram в 2020 році. Ви можете продовжувати застосовувати свій звичний тон голосу в дописах свого профілю Instagram, але в сторіз вам доведеться постійно експериментувати, жартувати, дуркувати та привертати увагу.
Скріпка з посиланням на сайт
Як тільки ви охопите 10 тисяч фоловерів в Instagram, у вашому профілі стане доступною опція Скріпка, яка дозволяє ставити у сторіз перехід на посилання на будь-який сайт чи сторонній ресурс.
Скріпка – мрія для усіх SMM-менеджерів, тому що допомагає регулярно посилатися на вміст веб-сайту, і цим збільшувати його трафік безкоштовно. До появи скріпки активувати перехід в сторіз можна лише за допомогою платної реклами формату сторіз.
Теги товарів
До мрій віднесемо і теги товарів в живих ефірах та сторіз, які зараз ще не працюють в Україні.
Дуже шкода, що ці опції для електронної комерції ще не доступні нам, і ми можемо тільки стежити за їх колосальними результатами в США та Європі, де вони вже рятують рітейл та допомагають продавати млн-нні партії товару за один ефір.
Instagram Stories – це не просто спосіб розповідати щось своїй цільовій аудиторії, але і безцінний інструмент, щоб почути її відповідь – що їй подобається, що її цікавить, як вона сприймає вас, ваш продукт, сервіс та рівень вашої комунікації.