Чули страшилку про бізнес, де продажі за місяць впали аж вдвічі лише після зміни дизайну кеглю?
Для послідовного сприйняття інформації в соціальних мережах створюються спеціальні гайдлайни – графічні шаблони, як має виглядати увесь візуальний контент, та розроблюється оригінальний Tone of Voice – стиль подачі текстового матеріалу в усіх повідомленнях бренду. Все це потрібно не лише для “фірмового” вигляду.
Послідновність працює на впізнаваність, лояльність читача. Звикнувши до певного формату записів бренду – читачі здатні впізнавати інформацію в одноманітному потоці записів та підсвідомо фіксують її. Рівненько за гайдлайном – в голову потенційних клієнтів – вкладають історію про бізнес, про переваги, сервіс та вартість.
Ми звернулися за консультацією до відомого київського Instagram-фотографа – «Ані з китайським прізвищем Ун-Сею», відомої під ніком @leviany. Запитаємо в неї, як сформувати гайдлайн для власної сторінки та сторінки бренду в Instagram.
Якщо ви бажаєте просувати себе чи бренд – вам обов’язково потрібно знати правила оформлення сторінок. Яку інформацію вказувати, що та як публікувати. Це і є гайдлайн.
Треба визначити, що ти бажаєш розповісти про себе, яка інформація та фото найкраще донесуть цінність твоєї пропозиції.
Instagram – це платформа, яку активно використовують 11 млн українців та де дуже просто просувати інформацію про себе чи свій бренд. Достатньо публікувати яскравий якісний контент, розкрити у текстах унікальну пропозицію та продумати шлях замовника до тебе.
Наприклад, ти – фотограф і хочеш показувати свої роботи та отримувати клієнтів із Instagram. Тоді ти маєш заявити про себе як фотограф. Ніби все просто, але насправді, на практиці багато хто ще не розуміє, що треба зробити, щоб акаунт почав працювати.
Ти маєш думати, як людина, котра шукає фотографа. За якими хештегами вона тебе шукатиме та знайде, як вона може побачити твої роботи, як вона зрозуміє, що ти береш замовлення, як вона зможе зв’язатися з тобою.
З огляду на те, що всі ми звикли до швидкої інформації, ти маєш максимально спростити шлях клієнта до тебе – він має знайти тебе та отримати всю інформацію про тебе в два-три кліки. Наприклад, пошук фотографа – твоя сторінка – на ній все досьє на тебе.
Можете взяти за приклад мій акаунт в Instagram – instagram.com/leviany.
1. Продумайте зрозумілу назву сторінки – читабельну та зрозумілу, таку, що легко запам’ятовується.
2. Підберіть вдалий аватар. Підберіть фото чи малюнок, опублікуйте та відкрийте його в стрічці новин. Перевірте, чи видно обличчя/надпис, чи достатньо воно яскраве та виразне. Так вас бачитимуть в стрічці новин.
3. Вкажіть своє ім’я або назву бренду. Обов’язково розшифруйте напрямок своєї діяльності.
4. Придумайте та вкажіть свій власний хештег, яким ви позначатимете свої роботи. Так фани та замовники одразу потраплятимуть на порфоліо ваших робіт.
5. Якщо маєте додаткову сторінку в Instagram, вкажіть посилання на неї.
6. Якщо маєте власний сайт, вкажіть його.
Я б радила планувати оформлення сторінки згори вниз. Тобто, після оформлення bio продумати рубрики Highlights. Це архіви історій (Stories) твоєї сторінки.
Це дуже класний елемент просування своєї діяльності. Тому що самі історії «живуть» всього 24 години, але якщо ти хочеш зробити їх доступними постійно, достатньо додати їх до якоїсь рубрики. Тоді вони будуть зберігатися в кружальцях одразу після інформації про тебе.
Це дуже зручно, тому що ти можеш відсортувати професійні історії від особистих, і показувати різні прояви свого життя.
Я вважаю, що якщо ти постиш інформацію про себе в Instagram, з будь-якими налаштуваннями сторінки – вона все одно стає публічною, тому не треба заганяти себе в рамки – «особиста інформація не для всіх».
Люди цікавляться людьми, голий бізнес мало кого може зачепити. Та і не кожен бренд може забезпечити постійний свіжий контент та бути цікавим клієнтам настільки, щоб на його акаунт підписалися.
Наприклад, профіль фотографа. Він цікавий для клієнта лише в момент пошуку фотографа для себе, тоді людина підписується, а після замовлення фотосесії – навряд чи буде зацікавленою роздивлятися та лайкати всі твої наступні фотозйомки.
Інша справа, що якщо ти фотограф та розповідаєш про своє життя, ділишся професійними нюансами, показуєш нові проекти, демонструєш свою професію не через фотороботи, а через призму буднів фотографа.
Саме тому можна мати одну сторінку для міксу особистого та професійного контенту та окремий акаунт-портфоліо, куди можна буде просто зливати всі роботи.
Фото для Instagram дуже відрізняються від класичних фото. Саме тому й існує професія Instagram-фотограф.
Специфічне кадрування фото, підгонка до формату, дрібний, середній чи крупний план, гармонійна постава моделі, флет-леї, брендова обробка фото, вміння викликати емоцію та привернути увагу серед тисяч інших фото у стрічці новин – це лише частина завдань Instagram-фотографа.
Людям, хто тільки починає знайомитися з Instagram, я можу порадити знайти акаунти, які вам сподобаються, та проаналізувати їх. Ви гарантовано помітите, що всі вони мають особливий стиль – зазвичай, це:
• оригінальне кольорове оформлення – якась специфічна обробка, стилізація під певний відтінок;
• шаховий порядок публікації – чергування крупний план – дрібний план – крупний план – що робить сітку зображень профілю гармонійним для ока та зрозумілим з точки зору структури;
• різні ракурси моделі чи флет-лею – погодьтеся, що мало цікавого може бути в однотипних селфі під одним й тим самим кутом чи просто в пейзажах, фото руки з кавою тощо. Але якщо продумати різні ракурси подачі, навіть одні й ті ж ситуації, люди та предмети – можуть виглядати дуже цікаво та щоразу по-новому.
Так, текст під фото та відео – дуже важливий. Але так як я людина – творець візуалу – буду наполягати на думці, що саме для Instagram важливо зробити вдалий знімок, елементи якого будуть в гармонії, та щоб їх хотілося розглядати.
Обов’язково вказуйте локацію, де була зроблена зйомка чи де ви перебуваєте зараз. Так ваш пост буде видавати в пошуку за локацією та вашим читачам буде зрозуміліше, де вас можна впіймати.
Щодо хештегів, придумайте свої та вказуйте їх, коли вони вам можуть допомогти в навігації. Наприклад, позначайте свої роботи, хобі чи подорожі. За допомогою хештегу читачі легко знаходитимуть потрібний тематичний контент.
Якщо на фото задіяні інші люди, обов’язково позначте їх, читачам завжди цікаво дізнатися, хто ці люди на вашому фото.
Також гарно працюють брендові теги. Позначайте сторінки брендів, сторінки локацій та потрапляйте в коло зору бренду, який зображений на ваших фото. Ваш запис зможуть перепостити – це принесе вам додатковий трафік, більше охоплення та, відповідно, нові шанси отримати підписувачів, зацікавлених у вашій діяльності.
Я користуюся такими програмами: Snapseed, Lightroom, VSCO, Afterlight.
Так, залюбки поділюся своїми знаннями. Пропоную розібрати наступного разу обробку фото для Instagram.
Супер, до зустрічі!