10 цитат для вашого бізнесу.
Ігноруйте «наші реалії». «Це нереально. Принаймні у наших реаліях це ніколи не спрацює». Ви чуєте це по сто раз, коли ділитеся з кимось своєю свіжою ідеєю.
Планування – це вгадування. Якщо ви не маєте хисту провидця, то довгострокове бізнес-планування буде для вас не більше, ніж фантазування. Існує надто багато факторів, на які ви не можете впливати: ситуація на ринку, конкуренція, споживачі, стан еконо/міки тощо.
Можливо, для вашої компанії правильним розміром штату буде пять осіб. Або сорок. Або двісті. А може бути, тільки ви і ваш комп’ютер.
Якщо ви не маєте інших справ, окрім роботи, то навряд чи можете формулювати повноцінні й вартісні умовиводи. Ваші цінності та здатність ухвалювати рішення зазнали деформації. Ви більше неспроможні вирішувати, що є вартим зусиль, а що ні.
У дуже великих організацій зміна стратегії розвитку забирає роки. Вони багато розмовляють і проводять багато нарад, замість того, щоб діяти. Але якщо ви збережете масу невеликою, то будете здатні швидко змінювати все, що захочете: вашу бізнес-модель, продукт, набір характеристик продукту та/або маркетингове повідомлення. Ви зможете робити помилки і швидко їх виправляти.
Багато хто зосереджується на тому, що начебто має потенціал стати «проривом» у майбутнє. Для них важливим є те, що модне і нове. Вони йдуть слідом за новітніми трендами й технологіями. Це шлях для дурнів. Ви починаєте концентруватися на моді, а не на суті. Починаєте приділяти увагу тим речам, що постійно змінюються, замість тих, що залишаються незмінними. Стрижень вашого бізнесу має спиратися на те, що ніколи не змінюється. На те, чого люди потребують сьогодні і потребуватимуть через десять років. Саме в такі речі ви маєте інвестувати.
У колективі, де всі надто стурбовані тим, аби нікого не образити, немає місця для одержимості спільною справою, ентузіазмові та запалу. Вам треба створювати таке середовище, де кожен почуватиметься достатньо безпечно й комфортно, аби чесно висловлюватися в гострі моменти.
Стиль керівництва, за якого будь-який крок потребує узгодження, формує культуру бездумних дій. Створюються взаємини боса і працівника, в яких червоною ниткою проходить теза: «Я тобі не довіряю».
Якщо занадто зосереджуватися на конкурентах, можна втратити власне бачення. Ваші шанси народити якусь свіжу ідею суттєву зменшується, коли ви повсякчас підживлюєте свій мозок чужими ідеями. Ви станете особистістю, яка лиш реагує і рефлексує, замість того, аби формувати власне бачення.
Мати ідею щодо створення eBay і створити eBay – це дві речі, які практично не мають між собою нічого спільного. Значення має лише те, що ви робите, а не те, про що ви думаєте, говорите або що плануєте.
Rework, Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр Хенссон.
Видавництво «Клуб сімейного дозвілля», 2016.