Adobe поділився новим оглядом тендецій в HR в 2021 році.
Для лідерів людських ресурсів у всьому світі пандемія COVID-19 була складним, нестабільним часом із швидко мінливим ландшафтом та зростаючим списком потреб та питань співробітників усіх рівнів.
Сучасні фахівці з людських ресурсів знають, що їм потрібно продовжувати вдосконалювати свої навички та відповідальність, оскільки працівники продовжують працювати поза традиційними офісними умовами. Це означає, що організаціям потрібно більше, ніж моніторинг або оновлення своєї практики, щоб бути ефективними. Їм також потрібно змінити спосіб роботи, щоб залучити та утримати найкращих талантів, збільшити продуктивність праці та надати належну компенсацію та пільги.
З ростом кількості підприємств, які охоплюють можливості віддаленої роботи або пропонують гнучкі механізми роботи, такі як дистанційна робота та графік неповного робочого дня, фахівці з персоналу часто відіграють більшу та помітнішу роль, ніж будь-коли раніше. І оскільки практика роботи продовжує залишатися віртуальною, фахівці з персоналу знаходяться на передовій у впровадженні цифрових стратегій підбору персоналу та комунікації. Кандидати на роботу вже проводять співбесіди електронною поштою та відеодзвінками та підписують електронні документи для більш зручного процесу найму.
Сучасні департаменти з персоналу повинні добре розуміти технологічні рішення, які утримують потреби та уподобання співробітників на першому місці. Ось чотири способи, якими завтрашні лідери з управління персоналом можуть досягти успіху в наступні місяці та роки:
Сучасні високоефективні департаменти з персоналу трансформуються за допомогою інноваційних технологій через збільшення кількості тисячолітніх робітників, що працюють у цифровому форматі, у штаті трудових ресурсів та зростаючі потреби у віддаленій роботі. Менеджери з персоналу розуміють, що їм потрібно використовувати нові технології, інакше їм не вдасться втриматися на тлі надзвичайно конкурентного ринку найму працівників.
Деніел Уейт, віце-президент відділу людських операцій SH Hotels and Resorts, пояснює, що «автоматизація всіляко покращує HR».
Технологічна автоматизація підбору персоналу вже бачить відскановані резюме для пошуку ключових слів, автоматизовані системи відстеження заявників, щоб скоротити час, витрачений на введення даних вручну, і штучний інтелект, який робить великий крок у таких областях, як психометричне тестування. Відеоспівбесіди і навіть чат-боти замінюють традиційні телефонні та особисті взаємодії.
Сканування резюме (резюме), набір ботів та автоматизовані системи відстеження заявників – це всі кадрові процеси, що трансформуються за допомогою штучного інтелекту та технології автоматизації – все це при отриманні згоди від майбутніх віддалених співробітників за допомогою оцифрованої форми документації, підписаної електронним підписом.
За даними Vox, до 2025 року близько 70% робочої сили працюватимуть віддалено щонайменше п’ять днів на місяць. Інші компанії вже пропонують повністю віддалені посади для всіх співробітників. Безсумнівно, що віддалена робота змінює спосіб управління персоналом культурою компанії для цих співробітників. І компанії усвідомлюють, що здатність працювати віддалено може покращити залучення співробітників та продуктивність праці, тому вони переосмислюють, як вони керують корпоративною культурою.
HR-персоналу необхідно відволіктися від політики та процедур на робочому місці, які існують десятиліттями, призначених для управління співробітниками на місці, та створити більш універсальну, всеосяжну політику, яка впливатиме на всіх працівників незалежно від їх офісу. Як зазначається у статті Forbes, продуманий, системний підхід до побудови та підтримки привабливої корпоративної культури може допомогти віддаленим працівникам відчути, що вони належать до компанії і мають підтримку з її боку.
Поряд із міцним балансом між робочим і особистим життям, психічне здоров’я зараз стає все більш пріоритетним на робочому місці.
Опитування 2021 року, проведене Радою конференції виявили, що 59% працівників назвали стрес та вигорання своєю основною турботою про психічне та психологічне благополуччя на роботі, оскільки вони продовжують жонглювати реальностями пандемії та особистими зобов’язаннями.
Нерідкі випадки, коли працівники відчувають симптоми депресії та тривоги і намагаються самостійно впоратися з цими проблемами. У тому ж дослідженні повідомлялося, що п’ята частина працівників не відчуває себе комфортно обговорювати свої труднощі на роботі, не боячись негативних наслідків. Усунення стигми щодо психічного здоров’я в компанії може полегшити працівникам висловитися, не боячись розплати. Цей зсув пріоритетів дозволить персоналу з персоналу створити культуру, де позитивний вплив на психічне здоров’я присутній і оцінюється зверху.
Для зростаючої кількості майбутніх співробітників, особливо молодих поколінь, знання, що компанія цінує різноманітність, рівність та інклюзивність (DEI), є важливим фактором при виборі нової посади.
Як визначає Центр творчого лідерства, термін DEI включає практики та стратегії, покликані дати голос історично маргіналізованим верствам населення та забезпечити рівні можливості на робочому місці. Для тих компаній, які хочуть досягти успіху, кадрові процеси повинні втілювати цю практику в майбутньому.
Рух DEI набирає популярності не тільки тому, що покращує досвід співробітників, а й тому, що надає компаніям цілий ряд перспектив та ідей, які можуть позитивно вплинути на бізнес. Це включає покращення інновацій, співпраці та утримання – найважливіших аспектів, які керують успіхом у сучасній робочій силі.
Незважаючи на те, що ініціативи DEI пов’язані з багатьма цілями, спільним є те, що вони мають на меті створити середовище, де співробітники будь-якого походження відчувають повагу та вітаються.
Однією з найбільш значних змін для фахівців з персоналу в сучасному професійному кліматі є переваги та їх розподіл. Історично більшість робочої сили складалася з людей, які мали таке ж географічне розташування, як і їх роботодавець.
Тепер, коли робоча сила з переважно працює віддалене, це змінило переваги у працевлаштуванні, оскільки люди часто знаходяться в різних округах, штатах і навіть країнах. Відділ кадрів повинен буде узгодити пільги для постійних та частково віддалених працівників та умови різних місць, де вони працюють.
Багато фахівців з персоналу також створюють нову політику щодо днів відпустки для віддаленої робочої сили. Ця проблема стає ще складнішою для співробітників, які не повністю віддалені, але працюють віддалено лише частину дня. Іноді цим працівникам доводиться вирішувати, чи варто їм викликати хворого чи ні, оскільки іноді співробітнику потрібно зайти до офісу на зустріч.
Зрештою, успіх політики лікарняного залежить від культури компанії та того, наскільки працівник має самостійність щодо використання часу. Спеціалістам з персоналу, які створюють нову політику лікарняних для віддаленої робочої сили, доведеться покладатися на поєднання довіри, креативності та співпраці з працівниками, щоб розробити те, що має найбільший сенс для бізнесу.
З настанням COVID-19 вільний час для хвороб та важких втрат значною мірою був переоцінений та сприяв спрощенню роботи на відстані. Як наслідок, власники підприємств зобов’язані переглянути свою політику щодо цих областей відповідно до стандартів та запобіжних заходів щодо COVID-19.
В результаті кризи фахівці HR повинні залишатися постійно поінформовані про передові практики, превентивні заходи і законодавство, які можуть звести до мінімуму шанси своїх співробітників через хворобу, забезпечити їх заробітною платою, а також забезпечити належний час вимикання при необхідності.
Для сьогоднішніх лідерів з персоналу це дійсно складний час – і життєво важливий момент для галузі. Зосереджуючись на областях, про які йдеться у цій статті, можна вирішити ці виклики та сформувати успішні ф’ючерси зсередини для компаній будь-якого розміру.
Джерело: Adobe