Кому і як потрібно просуватися через Google Maps.
Google Maps як маркетинговий інструмент набирає все більшої популярності серед спеціалістів. Він допомагає підвищувати видачу вашої компанії в пошукових запитах, пов’язаних з місцевістю, а також дає можливість користувачам залишати відгуки, виставляти бали й ознайомлюватися з коментарями інших.
PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалися з Євгеном Кудрявченком — директором веб-агенції Vintage Web Production, щоб з’ясувати, наскільки реєстрація в Google Maps ефективна для компаній та як грамотно просуватися через цей сервіс для досягнення найкращих показників.
Google Maps завжди відображає результати зверху, тому коли ми вводимо в пошуковик “ресторан”, “шиномонтаж” чи будь-який інший запит, то, окрім рекламних оголошень, ми одразу бачимо карту.
Так само як у видачі Google, ваш бізнес може стати лідером запитів в Google Maps. Перевага також в тому, що видача в картах ще й поверх звичайної реклами, тому це точно хороший метод просування, щоб користувачі знаходили ваш бізнес в Google.
Бізнес, який прив’язаний до якоїсь локації, стає пріоритетнішим. Наприклад, якщо у користувача зламалася автівка, він буде шукати шиномонтаж поруч до роботи, чи, наприклад, сталося щось з двигуном, то автотовари також поруч. Якщо користувач шукає канцелярію, то він вводить “канцелярія” і шукає магазини поруч. Тобто, це такі бізнеси, де користувачу важливо, щоб воно було поруч. Тоді Google Maps дуже добре працює.
Також Google Maps гарно працює, якщо у вас мережа, багато точок, які покривають всю місцевість. Таким чином, ви постійно нагадуєте про себе потенційним клієнтам.
В Google Maps можна додавати світлини, які дуже добре впливають на лояльність клієнтів. Якщо світлини професійні, пропрацьовані та мають естетично привабливий вигляд, то це буде однозначно в плюс до вашого просування через Google Maps.
Для великого бізнесу це не так важливо: якщо це компанія дуже відома, то відгуки не так будуть грати значної ролі. А якщо це маловідомі бізнеси, то і фото, і локація, і відгуки гратимуть значну роль в просуванні.
По-перше, можна потрапити в першу сторінку видачі. По-друге, якщо максимально точно дати назву своїй локації, це покращить її видачу в Google.
Наприклад, компанія “Тетріс Транс”, що займається перевезенням меблів, в назві написала дуже розлогий опис свого функціоналу. Так, це не дуже зручно для сприйняття, але на всі запити, зазначені у назві (і “організація переїздів Київ”, і “квартирний переїзд”, і “офісний переїзд”, і “перевезення меблів”, і “вантажоперевезення”), пошуковик буде видавати саме цю компанію. Таким чином можна робити внутрішнє просування.
Я думаю, що просуватися лише через Google Maps трохи складно. Але я знаю кейс, коли заклад почав робити доставку їжі для офісних співробітників. І представники закладу кажуть, що дуже виросли, прокачавши Google Maps. Багато потенційних клієнтів не знали про цей заклад, а коли в пошуковик вводили “Їжа Печерськ”, то натрапляли саме на нього. Вирішальним стало те, що заклад знаходиться буквально в 300 метрах від офісного центру, і тому попит значно зріс.
Тобто, якщо між вашою цільовою аудиторією і вами відстань, умовно, до 1 кілометра, то таке просування через Googple Maps дуже ефективне.
В інших випадках Google Maps — лише додатковий інструмент.
Є офіційна сторінка, є опис компанії та інші інструменти просування, а Googple Maps дає змогу:
1) вас знайти;
2) за умови якісних фотографій та відгуків збільшити лояльність клієнтів. Але пам’ятайте, що це палка з двома кінцями: якщо у вас погані фотографії, неправильно вказана адреса та години роботи, то це може вам зашкодити.
Найкраще Google Maps працює для закладів їжі, ремонтних робіт, emergency-закладів, щоб знайти якнайшвидше того, хто допоможе. Це сприяє якісному просуванню тих сервісів, куди людина не буде їхати.
Наприклад, якщо я хочу купити диван, то я, можливо, і готовий проїхати через весь Київ у хороший магазин, але якщо це щось невелике, або щось термінове зараз — то саме для такого бізнесу найкраще підходить Google Maps.
Ну і також, якщо казати про той самий магазин меблів, то я можу і не знати, що у мене за рогом є непоганий магазинчик, а завдяки Google Maps я можу побачити те, що зовсім поруч.
Якщо підсумувати, то найбільше Google Maps допомагає маловідомим компаніям.
Компаніям без великого бренду, які завдяки тому, що вони поруч та гарним відгукам можуть отримати клієнта, якого б вони ніколи не отримали через Google, тому що їх би просто не знайшли або не повірили б у високий рівень кваліфікації.
Великі компанії також існують на Google Maps, наприклад, ми налаштовували карти для заправок OKKO, для відділень Ощадбанку. Але в цьому випадку більш важливо вказати коректний номер телефону та правильну адресу, бо інколи траплялися ситуації, що точка на карті стояла хибно, і водіїв навігатор заводив у якісь чагарі, замість того, щоб привести на заправку. Клієнти потім скаржилися.
Для великих компаній Google Maps виконують більш сервісну функцію, але для маловідомих це реальний шанс отримати клієнтів з карти.
Якщо це 1-2 відгуки, то не дуже впливає, іноді навпаки шкодить. Але якщо у вас вже відгуків 50, і ви маєте високу оцінку — 4,5-4,9, то це дуже добре впливає. Бо якщо у вас мало відгуків, наприклад 2, то 1 людина, представник компанії конкурентів, поставить вам одиничку, і у вас буде ганебний відгук, який буде відлякувати потенційних клієнтів: в середньому оцінка не буде перевищувати 2,5-3 бали.
А якщо у вас вже понад 50 відгуків, то навіть конкурент, який залишить три негативних відгуки, знизить бал умовно з 5 до 4,7.
До речі, 5 — це погана оцінка, тому що люди не дуже довіряють їй, бо не може бути такого, що зі ста замовлень компанії всі були рівно на 5 балів.
Обов’язково хтось буде незадоволений, хтось розчарований, у когось був поганий настрій.
Найкрутіша цифра для лояльного ставлення клієнтів — 4,7-4,8. До речі, якщо вам пишуть, що щось сталося не так, то не потрібно нападати. Ось, наприклад, та сама компанія “Тетріс Транс”, яка має лише 1 поганий відгук. Бачимо, наскільки емоційною є відповідь власника — так казати не потрібно, й ображати користувачів теж не бажано, бо вони можуть це приймати на свій рахунок. Найкраще відповісти, що вам дуже шкода, або сказати щось типу: “Нам здається, що Ви залишили відгук не нашій компанії, бо, по-перше:… Якщо з’ясується, що ми завищили ціну, то повернемо Вам все у десятикратному розмірі”. Тобто є і відповідь, і спростування негативу, і акцент на клієнтоорієнтованості компанії. На негативні відгуки відповідати потрібно обов’язково, але вміти робити це правильно.
І, як я вже казав, на просування впливають не тільки відгуки, але й фото. Попри те, що компанія десь неправильно відповіла на відгук, фото тільки підвищують лояльність клієнтів — ми бачимо компанію в роботі, фірмовий одяг, візитівки та багато іншого, що викликає довіру.
Якщо ваша компанія якісно оформлена в Google Maps, містить багато інформації, коректно вказані всі дані, позитивні відгуки — то вам це тільки допоможе отримати клієнта, отже “собівартість” клієнта буде нижчою.
Якщо у вас B2B-компанія, то разово налаштувати її потрібно, але якщо компанія, яка прив’язана до локації та займається сервісними послугами, то це просто необхідно, бо це дуже дієвий інструмент.
• Якщо ви зараз просуватися через Googple Maps не збираєтеся, я все ж таки раджу вам зайти на Google Business та замовити сертифікат, бо він може йти з Google декілька місяців. А без цього сертифікату ви не зможете налаштувати Google Business та, відповідно, Google Maps. Тому я раджу зайнятися цим зараз: нехай він у вас лежить, а коли буде треба — почати одразу, без тривалих очікувань.
• Якщо ви все-таки вирішили просуватися, то важливо вводити тільки коректні дані та завантажити 5-10 фото. Бо у нас була така кумедна ситуація, коли один з наших співробітників тестував Google Maps: залив 3-4 фотографії якогось коридору нашому офісі, які досі висять. Але це не дуже прикольно бачити якийсь темний коридор, замість брендованих фотографій.
• Попросіть своїх користувачів залишати відгуки на Google Maps, надавайте їм в Telegram, смс-кою або на пошту посилання. Тому що насправді, якщо ви наб’єте 30-50-100 справжніх відгуків, то вже ніякі конкуренти не зможуть вам нічого зіпсувати. Якщо у вас буде відгуки 2, то в будь-який час, кого ви образили, чи хто вам заздрить може 2-3 відгуками “вбити” вам конверсію.
• Ніколи не накручуйте відгуки. Гугл це відчуває, користувач теж відчує що його обманюють, і потім він не захоче працювати з компанією, яка обманює. Тож робіть гарні справи й нехай відгуки здобуваються органічно.