Як український бренд взуття та одягу став успішним в Instagram.
Український бренд одягу та взуття Emmelie Delage має Instagram-акаунт зі 130 тисячами підписників та шоуруми в Києві та Харкові. Бренд пропонує широкий спектр товарів: зимове та осіннє взуття, туфлі, кросівки, светри, куртки, пуховики та багато іншого.
Сторінка бренду ведеться за усіма останніми трендами SMM – оформлення в пастельних тонах, природність контенту, збереження актуальних хайлайтів – та набирає шаленої популярності.
Основна відмінність цього кейсу в тому, що з-поміж тисяч інших українських Instagram-магазинів, Emmelie Delage пропонує одяг власного виготовлення, а не перепродаж інших брендів. Хоча починалося все зовсім не з власного виробництва.
Співвласниця бренду Emmelie Delage Яна Ковальова розповіла порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу свої таємниці успіху створення й просування власного бренду.
Не ми вибрали бізнес, а бізнес вибрав нас. Ми з моєю подругою-кумою – напарниці, і вже давно хотіли займатися бізнесом. Одного разу ми «подорожували» найбільшим ринком Харкова й роздивлялися, що цікавого там можна прикупити й перепродати. Так ми почали рухатися в напрямку продажу взуття й одягу.
Зараз ми самостійно займаємося розробкою моделей й паралельно стоїмо за рулем нашого «корабля» — Insta-бізнесу Emmelie Delage.
Якщо чесно, то ні перше, ні друге. Першим у нас був магазин ВКонтакті й продаж через дошку оголошень Slando.ua (зараз — OLX). А склад ми розмістили прямо у квартирі.
Ми поєднували канали продажів: могли й через дошку оголошень продавати, могли їхати до покупця напряму. До речі, на той момент, а це було близько 6 років тому, в групі ВКонтакті в нас було 6000-7000 підписників, що було достатньо круто, як для того часу, так і для мережі ВКонтакті взагалі.
Згодом вже з’явився шоурум і тільки після цього ми запустили сторінку в Instagram.
Шоурум ми відкрили, тому що в принципі це стало якоюсь об’єктивною необхідністю. Спочатку було дуже страшно, що не буде великого попиту й об’ємів продажів. Перший наш шоурум був в офісній споруді старого готелю “Харків” на 7-му поверсі. Це була малесенька кімната, буквально 12-15 метрів. Ми скуповували всякі штуки на барахолках, через що кімната була достатньо атмосферною. У нас таке було бачення прекрасного Ми працювали «за дзвінком».
Якщо спочатку ми купували й перепродавали взуття, то пізніше почали співпрацювати з іншими виробництвами, які робили моделі під замовлення, а через якийсь час взагалі відкрили своє. Все відбувалося step by step (англ. — крок за кроком).
На цей момент наш колектив — це вже достатньо велика структура, з врахуванням виробництва. У нас два виробництва в Харкові. Взуттєве виробництво з усіма етапами створення взуття налічує близько 20 людей. Також у нас в штаті є відділ продажу, керівник відділу продажів, два шоуруми зі стилістами та адміністраторами.
Звичайно, маємо в команді SMM-спеціаліста, й не одного. Також в нас є свої програмісти, які постійно працюють над розробкою сайту, над інтеграцією систем, які обслуговують магазини, поштові відправки й систематизують роботу складів — у нас все інтегроване й в режимі реального часу можна відстежувати, де, що і на яких складах, які замовлення в обробці, які вже надіслані.
Зараз працюємо над створенням відділу маркетингу – для того, щоб мати можливість масштабуватися.
Ви якраз застали нас в епоху перегляду й епоху змін — ми хочемо змінювати підхід до ведення стрічки Instagram.
Можна сказати, що наше ведення Instagram загалом «хвилеподібне»: то відео з TikTok, то мінімалізм, то щось яскраве.
Якщо говорити про тренди, якими ми послуговуємося зараз, то це:
• Пастельні тони стрічки
• Чергування комерційних дописів з корисним контентом
• Живі етери
Не знаю, чи можна назвати живі етери трендом, чи це вже musthave кожної сторінки Instagram, але люди люблять живе спілкування, live-контент, справжні емоції.
Якщо давати пораду іншим акаунтам, то я наголошую на тому, що люди люблять все справжнє: людей, історії. І люблять більше, ніж «вилизану» картинку.
Загалом у 2020 році ми користувалися стандартними принципами. Ми запускаємо таргетовану рекламу, у нас високий органічний приріст (стараємося додавати нові моделі одягу, щоб зацікавлювати споживача).
Запуск лінійки одягу, до цього було тільки взуття, значно покращив наші показники органічного приросту. У 2020 році ця лінійка одягу прямо розрослася, попри ситуацію у світі.
Якщо говорити про суто маркетингові прийоми, то:
80% нашого просування — таргетована реклама
20% — лідери думок, інфлуенсери.
Звичайно, у 2020 році попит на нашу продукцію дещо впав, але я б не сказала, що сильно. Більше страждали наші офлайн-точки, а інтернет-замовлення були на середньому рівні.
Попит був більше на костюми для прогулянок, кросівки, черевики — на щось більш зручне. А всі наші розробки на весну (твідові костюми, елегантні вироби) — все, на жаль, не потрапило в тренд. 2020 рік мав попит на кежуал, на комфорт.
У нашому випадку попит на шоуруми однозначно є, тому що в них шалена дружня атмосфера: дівчата приходять до нас в гості, як до подруг — поспілкуватися, підняти настрій, випити апероль чи просеко на вихідних.
Тому ми зараз трішки більше, ніж шоурум — ми атмосферний простір, де комунікація – це важливий елемент нашого бізнесу. Це комунікація, атмосфера й настрій.
Незалежно від того, чи ви продаєте себе, чи свою послугу, продукти — варто вірити в те, що ви продаєте, любити те, що ви продаєте, та те, що ви підносите. Це ці ключові тренди, які завжди матимуть попит, завжди будуть користуватися успіхом.