Про найпоширеніші помилки в email-розсилках.
Попри те, що електронна пошта вже перестала бути основним каналом комунікації, компанії та бренди не відкидають цього інструменту просування свого продукту. Навпаки — email-маркетинг ще не збирається здавати свої позиції та поступатися іншим видам маркетингу.
Звісно, неможливо чітко оцінити ефективність email-розсилок без урахування інших засобів комунікації з клієнтами. Адже всі канали просування працюють «у зв’язці», і просідання хоча б одного з них може призвести до загальних втрат.
Ось чому email-маркетинг варто розглядати як елемент загальної комунікаційної стратегії. І ефективним він буде лише за умов правильного використання цього інструменту просування.
Про те, яких помилок можна припуститися в розсилках та як їх уникнути, PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіли Вероніка Рибакова, менеджерка з комунікацій та розсилок мережі кінотеатрів «Планета кіно», та Георгій Медяник, email-маркетолог видавництва «Наш Формат».
Чого робити не слід — 7 помилок email-маркетологів – читайте коментарі експертів.
«Це головне правило — надсилати листи потрібно лише тим користувачам, які дали на це згоду. Ніби й очевидно, але дехто цим нехтує», — зазначає email-маркетолог видавництва «Наш Формат» Георгій Медяник.
Загалом існує 2 методи підписки клієнта на розсилки. Перший — Single opt-in — це підписка без подвійного підтвердження. Користувач один раз заповнює форму, натискає кнопку «Підписатися» й усе готово.
Другий метод — Double opt-in — вимагає подвійного підтвердження. Спочатку клієнт, так само як і в попередньому методі, заповнює форму й натискає «Підписатися». А далі йому приходить лист на вказану електронну пошту з посиланням для підтвердження. Якщо людина впевнена у своєму рішенні, то клікне на неї й підпишеться на розсилку.
Георгій Медяник радить використовувати саме другий метод. А крім цього, не варто забувати ще й про посилання на відписку в самій розсилці, нагадує Вероніка Рибакова.
Якщо заспамити клієнта незліченною кількістю розсилок про передпродажі, акції, вигідні ціни, то навряд чи це підсилить його бажання щось придбати. Скоріше за все, йому швидко набридне отримувати лише однотипну інформацію, і він просто відпишеться. «Тому рекламні листи необхідно перемежовувати з листами інформаційного характеру», — радить Георгій Медяник.
А менеджерка з комунікацій та розсилок мережі кінотеатрів «Планета кіно» Вероніка Рибакова додає: «В ідеалі потрібно надавати користувачу вибір, які саме за тематикою листи він бажає отримувати».
Не лише занадто висока, а й, навпаки, низька частота розсилок може змусити користувача відправити лист у спам.
«Бажано цей момент узагалі узгодити ще на етапі підписки», — говорить email-маркетолог видавництва «Наш Формат».
Голосні «Купи!» чи «Замов!» лише тиснутимуть на читача. Краще робити заголовки інформативними, аби користувач одразу розумів, що може отримати після прочитання цього листа. Наприклад: «-25% на підписку» або ж «Розпродаж 50 історичних романів».
Інший варіант — вигадувати креативний заголовок чи додавати в нього інтригу. Іноді можна навіть щось заримувати, якщо це вписується в tone of voice вашої компанії чи бренду.
Надсилання розсилок на старі й уже неактуальні поштові адреси — це неефективна методика просування та ще й марна витрата часу. Тому варто пильно слідкувати за чистотою своєї бази контактів.
Електронні листи використовують пам’ять облікового запису. Як тільки вона вичерпається, людина вже не зможе ні надсилати повідомлення, ні отримувати їх. І навряд чи вона буде дуже щаслива, коли побачить, що багато пам’яті займають саме email-розсилки.
«Оптимальна вага для такого листа — 90-100 Кб», — говорить Георгій Медяник.
Використання різних кольорів, великої кількості спецсимволів, написання тексту великими літерами тощо — це все навіть звучить не надто привабливо. Звісно, важливим елементом розсилки є також сама суть написаного тексту. Проте існує вірогідність, що до нього справа навіть не дійде, якщо людині візуально не сподобається відкритий лист.
Email-маркетолог видавництва «Наш Формат» Георгій Медяник радить:
1. «Пройти курси копірайтингу та рерайтингу. Бо яскравий влучний текст — це вагома складова вдалого email-листа».
2. «Створити декілька поштових скриньок на різних сервісах і тестувати листи».
3. «Звернути увагу на адаптивність верстки. Для цього є достатньо сторонніх інструментів або доступних можливостей у самих сервісах email-розсилок».
4. «Також є дуже багато книжок з email-маркетингу та маркетингу загалом. Хотів би зупинитися на книзі Байрона Шарпа «Як зростають бренди». У ній викладені універсальні закони маркетингу, які однаково ефективно працюють для маленьких і великих компаній в різних куточках світу. Саме з неї можна довідатись про загальновідомий закон Парето (у новій редакції), про роботу з великою базою клієнтів та дилемою, яка при цьому виникає (на чому робити акцент: залучення нових чи утримання старих?), та багато інших рекламних ходів».
Вероніка Рибакова, менеджерка з комунікацій та розсилок мережі кінотеатрів «Планета кіно», жодних книжок радити не береться, адже вважає, «що у світі маркетингу все змінюється швидше, ніж книгу встигають надрукувати». А практичну й актуальну інформацію закликає шукати в блогах сервісів розсилок eSputnik та Unisender.
І все це чудово працює в комплексі. А головна порада — не стояти на місці й постійно прокачувати свої навички.
Розмовляла Дар’я Карпенко.