«Уce нa cвiтi мoжнa poзпoвicти чepeз icтopiю…»
У час блогерів, СММу та культу особистості, сторітелінг – слово зовсім не нове. Історії оточують нас, привертають увагу та остаточно захоплюють.
Але далеко не кожен може їх розпізнати, розповісти та відчути. Саме цього навчає нова книга Марка Лівіна «Сторітелінг для очей, вух і серця».
Галерея мистецтв “Лавра” відчинила свої двері для поціновувачів хороших історій. Книга «Сторітелінг для очей, вух і серця» вже потрапила на полиці улюблених книжкових магазинів і на презентації Марк Лівін розповів, чому вона має бути у кожного, хто хоче ділитись із світом своїми історіями.
Марк Лівін — сучасний український письменник, журналіст. Лауреат літературної премії «Смолоскип» та «Коронація слова» (2018).
Учасник та спікер багатьох міжнародних літературних фестивалів та мистецьких подій в Україні й поза її межами («Київські лаври», ГогольFEST, Форум видавців у Львові, MeridianCzernowitz, літературний фестиваль «Ізоляція» тощо).
Серед його літературних здобутків — повість «Життя та інша хімія», що трималася серед ТОПів продажу в Україні протягом декількох місяців. Повість «Бабине літо», яка за перші тижні продажів двічі потрапляла до списку бестселерів мережі книгарень «Є». Повість «Рікі та дороги», що у квітні 2019 потрапила до престижного міжнародного каталогу IBBY видатних книжок для дітей з інвалідністю.
У книзі «Сторітелінг для очей, вух і серця» пиcьмeнник пoяcнює, як нaвчитиcя чути й бачити icтopiї, поглибити влacнe poзумiння тeксту тa зaxoпливo пиcaти. Крiм тoгo, aвтop нaвoдить poзмoви з вiдoмими укpaїнcькими письменниками, peклaмicтaми, жуpнaлicтaми, якi поділились своїми власними історіями та пiдxoдами дo cтopiтeлiнгу.
Якщо ви пропустили цю подію, ділимось з вами найцікавішими тезами презентації:
Це працює, але лише за умови, якщо людина практикує. Просто прочитати книгу недостатньо. Треба практикувати, практикувати і практикувати.
Сторітелінг – це те, як ви відчуваєте і бачите світ.
Анагноризм – це момент впізнавання. (ред. – Термін запровадив Аристотель у своїй «Поетиці» на позначення ситуації, коли трагічний герой отримує відомості про приховувані від нього події минулого, про власну долю чи іншу особу.)
Чим не унікальніша історія – тим це краще для неї, тому що вона близка багатьом. Але вона має бути не банальною і не «пережованою» багато разів.
Текст повинен мати три цінності: інформаційну, емоційну та естетичну (про структуру книги, у якій поєднюється нон-фікшн та життєві історії).
Три речі, які заважають людям виявляти себе, публікувати свою творчість і почуватися вільно: провина, сором і страх.
Сучасний тренд сторітелінгу: власні історії з життя, бажано – не героїзовані. З’являється все більше і більше класних історій. (Про сторітелінг в Україні)
Сторітелінг – це узагальнена теза + приклад до неї.
• «Сторіноміка: маркетинг у пострекламну епоху», Роберт Мак-Кі, Томас Джерас
• «Пташка за пташкою. Порадник з письменництва та життя загалом» Енн Ламотт
• «Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури» Володимир Єрмоленко
• «12 правил життя. Як перемогти хаос» Джордан Пітерсон
• «Звідки нам брати сили» Ярослав Грицак
• Збірка книг «Історія цивілізацій» Ніл Ферґюсон
Бути тут і зараз.
Якщо ви хочете навчитись відчувати історії та ділитись ними з іншими – ця книга саме для вас 😉
«… історії правлять світом людей»