Наскільки великий зараз попит на діджитал-спеціалістів, як знайти собі місце «під сонцем», який формат роботи обрати, інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу дізнавався у студенток, що працюють у профільних сферах.
Хто шукає, той завжди знайде! — звучить добре, але чи завжди правда? Особливо якщо говорити про роботу. Та ще й у таких конкурентних сферах, як SMM та піар.
SMM-спеціалістка, графічна дизайнерка
"Зараз ринок уже перенасичений різними спеціалістами у сфері SMM, проте кожному бізнесу потрібні соціальні мережі. Я думаю, саме тому попит завжди буде.
Чи просто знайти роботу? Дуже двояко. Це як лотерея: можеш легко підшукати якийсь проєкт, однак не факт, що він буде класним, а ти будеш отримувати віддачу. Тому, мабуть, відповідь — складно. Якби було легко, то всі б мали постійну роботу, а кількість людей із проєктною зайнятістю врази б знизилася.
Особисто я шукала роботу в основному в різних чатах. Також були люди, які самі мене знаходили. Зараз працюю в агентстві, що дає змогу не думати про пошук клієнтів, а займатися тим, що є. Звичайно, SMM — це більше про онлайн-зайнятість. Віддалений формат дозволяє брати проєкти з різних міст. Однак іноді краще працювати офлайн: у такому випадку ти краще розумієш клієнта, а ще простіше обговорити питання відразу, ніж чекати на відповідь у соцмережах."
PR Manager RAZOM GROUP
"Зараз спостерігаю на ринку доволі великий попит на PR-спеціалістів різних рівнів, у тому числі Junior. Класно, якщо людина цікавиться сферою, у якій планує працювати, але питання частіше в тому, наскільки вона готова працювати, як уміє справлятися зі складнощами та адаптуватися до змін. Ще б я виділила такі риси, як відкритість новому, вміння вловити тренди й швидко вписатися в них.
Є стереотип, що PR — це професія, у якій потрібно бути готовим працювати й на вихідних, і ночами. Таке справді є, але дуже залежить від сфери роботи. У діджиталі та рекламі PR-спеціалісти мають більш нормований графік, ніж, наприклад, колеги, які працюють у державній сфері. Хоча й тут є свої «гарячі сезони». Виручає команда, яка може підстрахувати та допомогти.
Як банально б це не звучало, командна робота в PR є дуже важливою. Одна людина не здатна ефективно впоратися зі всіма задачами та бути спеціалістом у всьому. Колега часто може побачити те, чого ти не помітила, поділитися своїм поглядом на питання чи банально вичитати текст 🙂
Щодо онлайну чи офлайну, мені ідеально підходить варіант онлайн+офлайн. Помітила, що можливість працювати дистанційно збільшує продуктивність і не виснажує так, як щоденна робота в офісі. Офлайн водночас дозволяє класно тримати зв’язок із командою та бути в курсі того, що відбувається в компанії. А це для PR-менеджера життєво важливо."
Продюсерка телеграм-каналу @tolkovo, SMM-менеджерка, фотографиня
"Уже 4 роки активно працюю у сфері. І в будь-який період часу попит на хороших спеціалістів був високим. Саме до них була черга із замовників і проєктів.
Так, зараз ринок видозмінюється та підлаштовується під нові реалії. Це пов’язано і з ковідом, і з трендом на віддалену роботу, і з тим же Тік-Током. Але хороший маркетолог для проєкту завжди був важливим, адже без нього складно просувати бренд, отримувати лояльних клієнтів та якісно монетизувати бізнес.
Можливо, зараз навіть більше пропозицій від роботодавців, бо всі йдуть в онлайн і намагаються діяти комплексно, без візуального й текстового шуму. Тому роблять це не власноруч, а шукають окрему людину, того самого маркетолога.
Роботу знайти легко, якщо маєте всі необхідні hard skills і багато вчитеся, аби бути завжди в актуальному дискурсі. Якщо у вас все гаразд зі створенням комплексної стратегії, просуванням та веденням комунікацій бренду, то так, робота точно буде.
Якщо ж на додачу вмієте добре працювати з таргетом і мислите візійно з користю для бренду, вас точно не відпустять із проєкту. А ще буде черга з тих, хто хоче співпрацювати. Головний секрет: збільшувати базу своїх знань і навичок, аби завжди мати широкий спектр можливостей.
Щодо форматів порадила б роботу в онлайні та офлайн-зустрічі 1-2 рази на тиждень. Це ідеальна формула без зайвих витрат на дорогу, бо час зараз дуже дорого коштує. І часто ці витрати на дорогу не виправдовуються: офіс вдома значно краще спрацьовує, ніж на роботі. Карантин це довів.
Але якщо є проблеми із самоорганізацією чи облаштуванням робочого місця, то двері офісу чи коворкінгу завжди відкриті.
Вибір за окремою людиною. І за вашою домовленістю з власниками бізнесу чи HR-ми".
SMM-спеціалістка
"Коли я шукала роботу, було багато пропозицій — і сама відгукувалася, і мене знаходили. Звичайно, основні ресурси — це Work.ua та Robota.ua. Також скажу, що чимало крутих пропозицій розміщують у спеціалізованих Telegram-каналах. Якось на співбесіді мені пояснили: зараз компанії стараються звузити коло пошуку до більш зацікавлених і компетентних людей. Telegram у цьому допомагає.
Знайти роботу легко. Найчастіше SMM-спеціалістам пропонують комбінований формат «офіс-дім». Принаймні в період пандемії спостерігаю таку тенденцію. Я, наприклад, зараз поєдную онлайн та офлайн.
Щодо зарплати не можу сказати, що всюди конкурентні ринкові пропозиції. У середньому — 10 тис. грн. Вище — зазвичай full time. Тому так, одним із недоліків дистанційки може бути нижча оплата.
До речі, коли у вакансії написано «готові взяти студента», варто чекати, що зазначені обов’язки треба буде множити на два. Наприклад, коли я влаштовувалася на роботу, пропонували одне, а по суті зараз виконую набагато більше. Можуть також навантажувати завданнями, аргументуючи це віддаленим форматом. Хоча по суті в офісі ти робив би те саме, що виконуєш удома. Порушене питання про підвищення заробітної плати керівництво часто сприймає болісно й посилається знову-таки на більш привілейовану дистанційку".