Гарний SMM-щик просуває, залучає, аналізує, комунікує, рекламує, а ще багато читає, слухає та виробляє нагляд.
Про книги Котлера, Сьюелла, Янча, групи в LinkedIn, гарну команду, магне В6 Антистрес та інших «надійних друзів» SMM-ника інформаційному бізнес-порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Аліна Довженко, SMM-фахівець, автор телеграм-каналу про вакансії у SMM #DEFINITELYOVER.
На 90% SMM-фахівець складається зі стресостійкості, системного підходу, планування, постійного пошуку ідей та правок після правок.
І 10% залишимо на слізки та питання «чому щось не працює», а ще на прийом магнію-В6 Антистрес після всього цього (хах, жарт).
Тут такий момент: найважливіше, що я можу порадити, це не читати, а практикувати.
Застосовувати різні підходи у роботі, працювати у різних нішах та тестувати. Що стосується почитати, тут теж треба розуміти, яке перед вами стоїть завдання.
У мережі мільйон загальнодоступної інформації. Візьмемо ті ж Coursera, блог Later, тематичні Telegram-канали чи групи у Facebook. Їх мільйон — я не можу виділити щось одне. Іноді варто звернутися до книг, а іноді просто піти шукати жарти про розробників на Reddit, адже мені, наприклад, потрібно бути трохи на порядку денному, працюючи в IT-компанії.
Але якщо відійти від довгих міркувань про розуміння цілей та пріоритетності, просто на дозвіллі можете почитати:
1. Карл Сьюелл "Клієнти на все життя"
2. Harvard Business Review «Ефективні комунікації»
3. Джон Янч «Маркетинг без диплома»
4. Філіп Котлер "Основи маркетингу"
5. Остін Клеон «Покажи свою роботу» (несподівано, але внесу сюди цю книгу).
Щось і десь завжди знаходжу та дивлюся потроху і, як наслідок, я підписана безліч ресурсів. Тому що ніколи не знаєш, де і коли ти можеш підхопити потрібну інформацію або відшукати якусь криницю для ідей.
У мене мільйон груп у LinkedIn за типом: Digital Marketing, Digital Marketing: Social Media, Search, Mobile, підписки на десятки Telegram-каналів, серед них: DNative та йому подібні. Іноді заходжу в блоги Later , Dash Hudson Blog або Bufferapp Blog. Той же VC.ru та vctr.media.
Не так вірю у натхнення, як, швидше, у достатній рівень мотивації та самоорганізації. А він з'являється, коли вже щось комусь пообіцяв (хах), і треба показати результат.
Ще допомагають цікаві проекти та команда. Розуміння, що ти можеш дізнаватися про щось нове. У такому разі ніякого «натхнення» шукати не потрібно.
Якщо ми говоримо про пошук ідей, які потенційно корисні у роботі, це може бути все, що завгодно. Є сенс переглядати інші класні кейси, вивчати кампанії західних колег, як уже сказала вище, ідея може прийти навіть просто прогортаючи стрічку Reddit або TikTok (до речі, не розумію людей, які кажуть, що бачать там у стрічці якесь сміття. Додаток має дуже розумну стрічку, і в моїх рекомендаціях TikTok, наприклад, лише англійська, IT та якісь жарти з розряду POV). Думаю, що читати, читати якомога більше, більше дивитися на всі боки і, безумовно, відмінне джерело ідей — це спілкування з колегами та людьми з суміжних сфер.
Мабуть, я вже набридла з фразою про те, що треба розуміти, яка у цього мета? Якщо це для особистого використання, все залежить від того, де та що ви знайшли.
Статті, публікації, відео та фото можна додавати у збережений контент у будь-якій соціальній мережі. Також чудове місце для зберігання всього на світі – це Saved в Telegram. Screenshots – це святе. Щоправда, є великий шанс ніколи до них не повернутись.
Якщо історією потрібно поділитися з командою, щоб це бачили всі, і вам дозволяють платформи, які ви використовуєте в роботі, можна створювати окремі борди в Trello або Confluence. Також можна створити окремий чат у Slack, Telegram або окрему таблицю в Google.
Але підсумувавши це все, як і сказала вище, зберігати їх можна будь-де і як завгодно, але є великий шанс до цього ніколи в житті не повернутися. Тому, так, найкраще, безумовно, одразу ж обговорити з командою та/або починати втілювати в життя/тестувати.