Спалах коронавірусу та ізоляція користувачів інтернету спричинили бум активності в соціальних мережах.
Хоча донедавна вважалося, що епоха соцмедіа рухається до завершення. Користувачі починали контролювати час, проведений на платформах, почали більш уважно ставитися до поведінки в соціальних медіа та менше публікувати особисту інформацію у відкритому доступі.
Однак у режимі блокування все змінилося досить кардинально. На початку квітня трохи менше половини споживачів у світі сказали, що витрачають значно більше часу на соціальні медіа. Зараз ситуація стабілізується, але досі 19% онлайн-користувачів сьогодні кажуть, що будуть довше сидіти в соціальних медіа.
Через це старі припущення щодо соціальних медіа доведеться переглянути. Їх роль у житті користувачів розвивалася та урізноманітнювалася під час пандемії, і ось як.
“Doomscrolling” – новий термін на позначення процесу читання довгого потоку огидних заголовків у соціальних мережах, ймовірно, може незабаром увійти до наших словників, тому що називає явище, як люди добували важливі для себе новини протягом усієї кризи.
Попит на актуальну інформацію на ранніх етапах кризи був безпрецедентним; соціальні медіа забезпечували швидкий та простий доступ до відповідних оновлень.
На сьогодні дані показують, що використання соціальних медіа для того, щоб бути в курсі новин та поточних подій, є головною причиною відвідування соцмереж – 36%.
Це стосується усіх вікових груп, окрім Gen Z, які, швидше за все, відвідують соцмережі більше для розваги та розважальних програм.
Бути центром новин у соціальних медіа означає, що компанії несуть все більшу відповідальність за запобігання поширенню дезінформації.
Наприклад, 73% у США та Великобританії зараз погоджуються з тим, що компанії повинні відфільтрувати неперевірені новини, які розміщуються на їх платформах. Користувачі похилого віку, котрі в меншій мірі довіряють новинам в соціальних мережах, ще більш вимогливі до компаній у цій галузі.
Хоча соціальні медіа в основному використовуються для того, щоб бути в курсі новин сьогодні, потрібно зробити більше, щоб заслужити довіру користувачів поза темами, що стосуються коронавірусу, щоб переконатися, що він стає постійним місцем пошуку новин після спалаху коронавірусу.
Пошук смішного або розважального контенту – третя найпопулярніша причина, через яку ми сьогодні йдемо в соціальні мережі (33%).
Як показано на графіку вище, саме цю мотивацію здебільшого наводить наш наймолодший демограф – покоління Z (40%), але вона також дуже помітна серед міленіалів (35%).
Ідея соціальних каналів, що перетворюються на розважальні платформи, не є новою, але спалах змістив фокус від пасивно споживаючого контенту, й самі користувачі почали створювати набагато більше розважального контенту власноруч.
Створення та завантаження відео на таких платформах, як TikTok – одна з небагатьох поведінок в інтернеті, прискорена COVID-19, яка стала свідком посиленої активності з квітня.
Як і слід було очікувати, покоління Z займає чільне місце у цій тенденції, майже 3 з 10 створили більше відео через спалах – збільшення на 8% у період з квітня по липень.
Що ще важливіше, на запитання, чи продовжуватимуть це робити, коли спалах закінчиться, все більша кількість цієї аудиторії каже, що планує.
Створення відео було прискорене спалахом, і очікується продовження такої поведінки в реаліях після COVID.
Основним фасилітатором тут став вірусний додаток TikTok, який бачив величезний сплеск відвідувачів.
Платформа, яка часто рекламується як природний дім для покоління Z, залучає більш різноманітну аудиторію, яка шукає “втечу” під час блокування, і 22% батьків з маленькими дітьми створюють та завантажують відео більше на сайти обміну відео через спалах.
Соціальні медіа вже давно перебувають під мікроскопом щодо впливу на добробут споживачів, коли тенденція до цифрового детоксикації вибухнула близько 2019 року.
Цього разу минулого року ми виявили, що 29% у Великобританії та 23% у США відчули, що соціальні медіа негативно впливають на психічне самопочуття.
Однак, бути замкненим у приміщенні та цілеспрямовано уникати соціальних каналів – це не простий подвиг, а соціальні медіа доводили, що вони підтримують нас під час кризи.
Саме платформи, які споживачі детоксикували, виявилися корисними для їх психічного здоров’я, допомагаючи боротися з широко розповсюдженими почуттями самотності, що виникають із-за тривалих періодів ізоляції та соціальної віддаленості.
Наші спеціальні дослідження у США та Великобританії показують, що 57% споживачів кажуть, що соціальні медіа допомогли їм відчувати себе менш самотніми під час спалаху. Трохи менше половини вважають, що це також позитивно сприяє, якщо мова йде про стрес і тривогу. Обидві ці статистичні дані виглядали б малоймовірними минулого року.
Ми також були свідками перетворення настроїв споживачів. Ті, кого найбільше хвилює час, який вони проводять у соціальних медіа, насправді отримали найбільшу користь від відвідування соціальних каналів у цей час. Діджитал-детоксикатори у минулому частіше, ніж інші користувачі інтернету, заявляють, що соціальні медіа допомогли їм відчувати себе менш самотніми або тривожними під час пандемії.
Однією з причин цього є те, що людям стало зручніше перебувати на цих каналах на тлі спалаху.
42% користувачів Інтернету, які користуються громадськими платформами, погоджуються, що в соціальних мережах існує менший тиск, щоб зобразити нереалістичний образ їхнього життя.
Зараз усі в одному човні, споживачі визначають соціальні медіа в більш втішному світлі. Вони окреслили позитивний вплив, який він може мати на психічне самопочуття, показавши, що соціальні медіа та психічне здоров’я не розходяться один з одним.
До початку спалаху роль соціальних медіа у заохоченні спільного використання, спілкування та спілкування поступово замінювалася більш пасивними та цілеспрямованими заходами, такими як дослідження брендів та споживання контенту.
Щоб зробити це перспективним, ще в 2014 році люди використовували соціальні передусім, щоб підтримувати зв’язок із тим, що роблять їхні друзі, та ділитися своєю думкою чи подробицями про своє особисте життя.
Сьогодні у всіх цих суто соціальних заходах спостерігається близько 40% падіння залученості. Але за відсутності соціальної взаємодії в інших місцях споживачі вкотре почали шукати зв’язку громади через соціальні канали. Криза дещо повернула “соціальні” аспекти соціальних медіа.
Дані за ІІ квартал 2020 року окреслюють недавній сплеск повідомлень та відеодзвінків – все частіше вони використовуються для зв’язку з іншими та підтримки почуття спільності.
У спеціальному дослідженні 4 з 10 користувачів інтернету повідомили, що вони ділилися більше особистими новинами та оновленнями на своїх соціальних каналах – поведінка, яка є найбільш помітною серед міленіалів (46%).
Але це не обмежувалося платформами обміну повідомленнями або розмовами 1 на 1.
33% сказали, що вони відкрили більше нових платформ обміну повідомленнями, як WhatsApp, а 31% сказали, що спілкувалися на публічних платформах, як Facebook.
Це закономірність, яку ми спостерігаємо у всіх основних демографічних групах. Єдиним винятком є Великобританія, де користувачі інтернету все ще користуються платформами обміну повідомленнями (39% проти 31%).
Криза спонукала споживачів звертатися за допомогою онлайн публічно, оскільки люди почували себе так само комфортно, коли ділилися своїми переживаннями публічно, як і з найближчими друзями та родиною.
Є докази цього, коли у споживачів запитували, який контент дарував їм найбільше натхнення за останні 2 місяці, таргетований за локацією контент незнайомців є другою за популярністю відповіддю після відповіді про контент друзів та родини.
Зараз настав час для маркетологів скористатись новими звичками споживачів у соціальних мережах і відповідно адаптувати комунікацію з ними.
Зараз 24% споживачів на 18 ринках знаходять бренди в соціальних медіа, а 55% схвалюють бренди, які поширюють «звичайну» рекламу.
Тож як можна рекламувати бізнес у соціальному просторі, не боячись виглядати пристосуванцем? Треба розуміти нові нові пріоритети у споживачів.
Згідно з цим дослідженням Global Web Index, споживачі будуть найбільш сприятливо реагувати на обмін повідомленнями, що демонструє співвідношення ціни та якості, надійності та турботи.
На практичному рівні споживачі шукають бренди для надання фінансової допомоги через гнучкі умови оплати (81%) або акції та пропозиції (84%). У цей момент часу їм потрібно заспокоїтись, куди йдуть їхні гроші, особливо, коли 67% стурбовані потенційною другою хвилею у своїй країні.
47% споживачів також очікують, що бренди виявлять підтримку руху Black Lives Matter у соціальних мережах, і підприємства більше не можуть дозволити собі ухилятися від позицій щодо важливих соціальних питань.
Якщо бізнес притихав в SMM на час спалаху, зараз найкращий час для перезапуску вже на новому ландшафті соціальних мереж.
Джерело: GlobalWebIndex