Чи потрібно бізнесу викладати тисячі на SEO-просування.
SEO — це багато кропіткої роботи, яка направлена на покращення видачі сайту в пошукових системах. Чим вища позиція сайту за результатами пошуку, тим більше користувачів переходять на нього.
Правила оптимізації створюються самими пошуковими системами, кожна з яких регулярно оновлює алгоритми ранжування, і тільки досвідчений, і як результат — високооплачуваний спеціаліст, знає, які фактори врахувати, щоб досягти найкращих показників.
З метою з’ясувати, наскільки потрібне SEO для просування сайтів в Україні та в яку копієчку виллється це задоволення, PRO Ідеї. Головні новини маркетингу звернулися до Євгена Нікітіна — SEO-фахівця, фрилансера, який працював одним з SEO Team Leaders у компанії Devellar.
SEO — оптимізація сайту під пошукові системи. В загальному розумінні SEO — це також і просування сайту в пошуковиках, таких як Google, Bing та не тільки.
Основна задача — приносити якомога більше органічного трафіку з пошукувачів, утримувати його та стабільно збільшувати.
1. Якісно оптимізований сайт — швидкий, структурно зрозумілий та більш привабливий для пошукачів, ніж неоптимізовані чи погано оптимізовані.
2. Органіка, як основний продукт SEO — один з основних каналів трафіку будь-якого сайту.
3. Органіка — це один з основних каналів лідів та розширення бази підписників.
4. Якісна SEO-оптимізація будь-якого сайту майже гарантує стабільний приріст органічного трафіку, що дає можливість більш точно робити прогнози з розвитку будь-якого бізнесу.
SEO — показник здоров’я, трасту та якості будь-якого сайту будь-якого бізнесу.
Наявність стабільного росту органічного трафіку протягом декількох років говорить про те, що сайт “здоровий”, має певну цінність та 99%-ві перспективи росту в майбутньому, що надає йому більше інвестиційної привабливості.
Якщо ми говоримо про будь-який амбіційний та довгостроковий бізнес — SEO потрібно всім.
Витрати на SEO залежать від прибутку компанії, інвестицій, плану розвитку та ще 100 різних критеріїв. Тому ціни абсолютно різні, як і якість SEO-послуг.
Новим бізнесам та підприємцям-початківцям з малим бюджетом рекомендую самим вивчати SEO та починати самостійно працювати з оптимізацією власного сайту.
З часом зможете найняти SEO-фахівця, а здобуті навички допоможуть більш ефективно контролювати його роботу.
Компаніям, що вже опанували певні прибутки та мають достатні бюджети, рекомендую найняти інхауз-спеціаліста або створити окремий відділ. Можна бути впевненим, що власні фахівці будуть більше сконцентровані на проєкті й постійно будуть на зв’язку для обговорення робочих питань.
Універсальним варіантом для будь-якого бізнесу вважаю співпрацю з SEO-спеціалістом на фрілансі. Такі фахівці отримають оплату за готову роботу, тому націлені на результат та дбають про свою репутацію перед наступними замовниками.
Потреба в оптимізації є завжди. Якісне SEO — це гарантія росту органічного трафіку, який, своєю чергою, генерує більше і більше замовлень.
У цьому році, як і в минулому, я рекомендував би підвищувати якість контенту та беклінків, а також використовувати нові технології та фічі, на кшталт нових типів мікророзмітки чи AMP-версії сайту.
Також важливо не витрачати марно кошти на те, що не працює — неякісний контент чи спамові посилання.
• Відсутність стратегії з просування сайту
• Відсутність семантичного ядра, структури сайту, перелінкування
• Нехтування базовими налаштуваннями SEO та недооцінка цього напряму розвитку в цілому
• Злив бюджетів на неефективні старі методи просування
• Відсутність чітких та зрозумілих KPI
• Не додають до місячних чи квартальних бонусів нового плюшевого котика SEO-спеціалісту 🙂
• Не запускайте новий сайт порожнім. Набагато ефективніше запускати сайт вже з продуманою заздалегідь структурою, зі стартовим пулом сторінок, оптимізованих відповідно до вашого семантичного ядра.
Не жалкуйте часу на підготовку, навіть якщо це забере багато зусиль. Так органічний трафік надійде скоріше та вже протягом першого місяця відчуєте результат.
• Складайте контент-план та план з просування сайту, та працюйте за ним. Стабільний приріст контенту — це розширення кількості кейвордів сайту в пошукових системах, а посилання з інших ресурсів — це покращення трасту та топів вашого сайту.
• Робіть якісно. Наприклад, якщо готуєте нову статтю, то обов’язково зберіть ефективну семантику, підготуйте контент-таск. Тут важливо готувати корисний контент без води.
• Не ігноруйте SEO. SEO — це не про результат тут і зараз, а про довгострокові та довготривалі перспективи.
Органічний трафік стане одним з найбільш цінних, в плані нових замовлень та розширення бази підписників.