У чому переваги/недоліки платформи, як «приборкати» пошукові параметри й фільтри, що кажуть про людину її пости та коментарі, чому відповідь на повідомлення через пів року — ок, як комунікувати з новими й уже активними кандидатами — про це інформаційному бізнес-порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Ольга Неділько, Executive Director HR компанії iPay.ua.
По-перше, треба чітко виставити найважливіші параметри для пошуку: які скіли, а краще скіл, є першочерговим і легким знаходження необхідних профілів. На LinkedIn є можливість одразу побачити тих, хто в активному пошуку за вашим запитом (#opentowork).
По-друге, варто обрати деталі фільтру. Це будуть перші (найближчі) контакти, чи ви готові шукати по всій мережі? Також локація потенційного кандидата. Хоча вона не завжди зазначена, уважний шукач за деталями в профілі зрозуміє місце перебування людини (компанія, у якій вона працює, місце навчання, відмітка міста в постах і т.д.).
По-третє, необхідно розуміти, чи готовий рекрутер хантити з уже визначених компаній і кандидатів. У такому випадку підійде фільтр із назвою компанії. Рекомендую знайти інформацію про неї та продивитися співробітників. Це допоможе ознайомитися загалом із компанією, з її якісним складом та зрозуміти, чи можна зв’язуватися з потенційним кандидатом. Не варто звертатися з пропозицією, якщо в ній немає сильних пунктів, відсутня аргументація з позитивних, а також негативних сторін. Тому необхідно ретельно проробити пропозицію для хантингу.
Обов’язково підготуватися до комунікації з претендентом.
Перед тим як писати активному (уже є у ваших контактах) чи майбутньому кандидату, необхідно ознайомитися з профілем. Ще краще знайти сторони, які цікавлять кандидата, а ви їх готові запропонувати.
Варто звернути увагу на наповненість профілю: що коментує та постить кандидат, наявність рекомендацій від нього та для нього, які навички підтвердили користувачі мережі. Але треба зазначити, що рекомендації та «підтвердження» можуть бути фіктивними, тому важливо продивитися осіб, які надали рекомендації на сайті: чи працювали/навчалися разом, займалися одним проєктом і т.д. Особливо розкривають кандидата пости та коментарі до них. Саме так можна дізнатися, чи підходить людина за софт скілам.
Комунікація та можливість залучення до перших етапів співбесіди будуть легшими. Але треба завжди триматися особистісного підходу, зокрема якщо самі не знайомі з людиною.
У профілях відсутні особисті контакти, які б дозволили пришвидшити комунікацію. Далеко не кожен кандидат є активним користувачем LinkedIn, тому термін реакції на ваш запит або повідомлення може бути довгим, або ж узагалі відсутнім. Це нормальний показник.
Трапляється, що відповідь приходить через пів року. Якщо так сталося, не поспішайте з відмовою: можливо, кандидат вартий уваги. Дізнайтеся причину довгої реакції на запит та актуальність пошуку роботи. Є ймовірність, що, з’ясувавши деталі, ви залучите людину до команди або порекомендуєте їй вакансію. Це професійний плюсик собі на майбутнє: як у вигляді рекомендації від кандидата, так і у форматі взаємності від інших рекрутерів, яким ви допомогли.
1. Підготуйте текст під запит контакту («персоналізація»). Він повинен коротко та аргументовано довести до власника акаунта пропозицію.
2. Завжди звертайтеся на ім’я та не поспішайти, щоб не сплутати: це одразу мінусує привабливість вашої пропозиції, вас та компанії. Кожна людина поважає, коли до неї ставляться з особистою увагою.
3. Якщо вас додали до бази контактів, не спамте! Підходьте до кожного так, як би хотіли, щоб вам написали з пропозицією.
4. Зверніть на себе увагу цікавим жартом або гарно обіграйте деталь з профілю кандидата, щоб залучити до комунікації.
5. Важливий результат — вивести людину на першу комунікацію. Вдалося — ви на правильному шляху (тільки якщо ви не коллектор та «не дістали» кандидата)!
6. На ринку ІТ зараз гаряче, тому підходи до кандидатів, особливо в LinkedIn, мають бути особливими та позитивними. Ви повинні залишити після себе гарне враження — і як спеціаліст, і як роботодавець.
Кожна вакансія дає змогу залучити нового претендента на вашу позицію або розширити комунікаційні тенета. Пам’ятайте, що пропозицій із вакансіями та тих, хто їх приносить, багато, і не завжди комунікації були позитивними для кандидата. Тому можлива досить різка реакція. Але якщо ви правильно почали, то бесіда закінчиться результатом: кандидат додасть до бази контактів, відповість або стане частиною команди.
Правильно встановлений контакт на старті буде давати свої плоди у майбутньому.
1. Вакансія була закрита вже багато місяців, але на запит надійшла відповідь від web-designer. У пасивному режимі додаткова вакансія була відкрита. Без довгих пошуків спрацювала давнішня комунікація.
2. Бувають випадки, коли спілкуєшся з одним кандидатом на визначену позицію, а рекомендують іншого вже на другу позицію.
3. Написав кандидат у LinkedIn із пропозицією себе. Зацікавився співпрацею з компанією, але відкритої вакансії під його досвід не було. Ознайомившись більш детально з резюме, ми виявили, що маємо відкладений проєкт (обговорили, але вирішили тоді не запускати). Кандидат вчасно з’явився. Коли є людина з необхідними рідкісними скілами для старту, проєкт народжується швидше. Через два дні ми прийняли рішення взяти кандидата та запускати проєкт. До речі, людина не знала про наші плани — успішний збіг обставин. Іноді обставини підштовхують до реалізації гарних задумів.
4. Із нещодавніх закритих позицій — DevOps, який ще за технічної розмови виявив плюси та мінуси, зони змін у роботі та дуже полюбився бухгалтерським відділом)
LinkedIn — одна з найширших мереж професіональної комунікації та пошуку кандидатів.
Але вона має свої недоліки. Наразі є не більше 100 кредитів на місяць, якими потрібно користуватися розсудливо, особливо якщо маєте не одну позицію для пошуку.
Робота з LinkedIn кропітка, потребує більше часу на опрацювання, передбачає багато відмов та пауз у комунікації, можна наштовхуватися на людей, доведених до кипіння від запитів ІТ-спеціалістів. Але все-таки ймовірність знайти «вашого» кандидата, який максимально відповідає запиту вакансії, найвища з усіх джерел.