Все більше компаній направляє бюджет на просування виключно в діджитал-канал, який навіть не існував ще десятиліття тому.
За допомогою потужних можливостей рекламних платформ, український бізнес навчився повертати вкладення в рекламу десятикратно та більше.
Малий та середній бізнеси спостерігають за конкурентами, які вириваються вперед за допомогою співпраці з лідерами думок — і поспішають встигнути й собі на потяг influencer-маркетингу.
• За даними керівника відділу стратегічних партнерств, напрямку таланти та публічні діячі Facebook та Instagram, Джулі Богарт:
• 69% користувачів використовують Instagram для спостереження за життям відомих людей.
• 74% міленіалів шукають товари та сервіси, купують та діляться про замовлення під впливом записів в Instagram.
• 57% маркетологів, чиї компанії співпрацюють з лідерами думок, погоджуються з висновком, що контент лідерів думок працює краще, ніж їх брендовий контент.
1. Ви чекаєте на швидкі результати. Навряд чи ви зможете досягти широкого охоплення та отримати гарантовані замовлення після одного повідомлення лідера думок. На ефективність співпраці впливає багато факторів: яку пропозицію ви просували, коли та як це робили, які види просування в цілому ви здійснювати та, не менш важливо, – що в цей момент та як просували ваші конкуренти, що відбувалося у світі, чи є попит на ваш продукт взагалі.
Компанії, які не усвідомлюють цього й очікують, що співпраця з інфлюенсерами принесе їм багатство за одну ніч, приречені на провал.
2. Ви не визначили KPI. Перш ніж розпочати рекламну кампанію у співпраці з лідером думок, важливо визначити задачі та чіткі критерії оцінки її успішності. Лише тоді ви зможете визначити проміжкові та фінальні результати активності лідера думок.
Для вимірювання співпраці ефективно використовувати механіки, які дозволять вам бачити замовлення, які здійснили після контакту з рекламою інфлюенсера, наприклад, відстежувані URL-адреси чи промокоди.
3. Ваш продукт ще не готовий до просування лідерами думок
Якщо ваш продукт – товар чи сервіс – ще не достатньо готовим для користування і є прогнози, що замовник залишиться незадоволеним — відкладіть ідею про лідерів думок, доки ваш продукт не стане досконалим та справді цікавим для користувачів.
Інакше ви заплатите за негатив користувачів та можете завдати шкоди іміджу компанії.
4. Ви не готові задовольнити несподіваний попит. Уявіть найкращий сценарій співпраці з лідером думок, коли ваш відділ продаж обривають сотні замовлень. Чи готові ви задовольнити значний попит одразу після запуску повідомлення за допомогою інфлюенсера?
Чи пропрацювали ви всі рівні воронки продажів? Якщо ні, клієнти, які відгукнуться та отримують неякісний продукт чи неналежне обслуговування — більше ніколи не повернуться до вас та будуть поширювати своє негативне ставлення до вашої компанії.
5. Ви не готові до регулярних витрат на рекламу. Якщо ви плануєте створити інтерес до свого продукту чи компанії лише за допомогою співпраці з лідерами думок — ви точно зазнаєте невдачі.
Навіть найкрутіший контент у парі з популярними впливовими людьми не зможе досягти такого масштабного охоплення, як очікувалося, без регулярно оплачуваної реклами в соціальних мережах та пошукових системах.
Малий та середній бізнес зазвичай не виділяє достатній бюджет на регулярне платне просування, витрачаючи його, в першу чергу, на створення контенту та лідерів думок.
Однак, слід розуміти, що одне повідомлення лідера думок конкурує за увагу аудиторію з іншим контентом в безмежній мережі інформації, на наступний день покази значно знизяться, а через тиждень повідомлення може бути практично забутим.
Загалом без комплексного просування в різних каналах комунікації, будь-який один діджитал-інструмент буде неефективним, але найбільш уразливим є саме канал influencer-маркетингу. Якщо ви зіставите витрати та результати співпраці з лідерами думок з будь-яким іншим каналом – наприклад, Google ppc чи просуванням дописів в соціальних мережах, ви точно відмовитеся від першого на користь будь-якого іншого виду просування.
Думки швидко поширюються. Залучивши інфлюенсерів, ваш бізнес може досить швидко стати популярним. Але щоб співпраця принесла ще й гарантований дохід компанії, треба справедливо оцінювати можливості цього каналу просування для вашого бізнесу. У наступних матеріалах ми розповімо вам про ефективні тактики influencer-маркетингу в Україні 😉