Останнім часом серед всього спектру маркетингових інструментів особливої популярності набирає інфлюенс-маркетинг.
Компанії активно шукають лідерів думок, підписники яких — потенційні покупці рекламованих товарів чи послуг. У чому секрет ефективності такого способу просування? Насамперед у довірі: хіба може блогерка, на яку ти підписаний уже три роки, рекламувати неякісну косметику? Хіба може топовий співак обідати в поганому ресторані?
Про тренди та нюанси інфлюенс-маркетингу редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалася з Анною Голуб, Head of Influencer Marketing VIVID.
VIVID — агенція зі створення бренд-контенту. Експертизи: креатив, діджитал, комунікаційні стратегії, веб- та відеопродакшн, інфлюенс-маркетинг. За рейтингом діджитал-агенцій України 2019-го року від IAB Україна, VIVID лідирує в категорії «Виробництво», а також займає 4 позицію в категорії «Контент» та 5 — в «Інтелектуальних послугах».
Інфлюенс-маркетинг — один із перспективних напрямів у цифровому маркетингу. В останні роки люди все більше часу проводять online, тому бренди змушені шукати нові творчі та креативні підходи, щоб завоювати увагу аудиторії. Досягти цього найпростіше за допомогою такого інструменту, як Influencer marketing. Його суть полягає в контакті бренду з цільовою аудиторією через впливових лідерів думок — інфлюенсерів. Вони легко доносять потрібну інформацію в маси завдяки своїй авторитетності та високому рівню довіри аудиторії.
Актуальність цього інструменту підтверджується кількістю блогерів (за даними trendHERO, вона наближається до 800 тис.). Водночас зростає кількість агенцій у сфері Influencer Marketing і відповідних сервісів.
Попри те, що ринок Influencer marketing стрімко розвивається та має великий потенціал, існує ряд невирішених питань, пов’язаних із прозорістю ринку, відсутністю стандартів і законністю угод. Виникає потреба в комплексному супроводі лідерів думок, яке охоплює менеджмент проєктів, створення креативного контенту, а також юридичний і бухгалтерський консалтинг.
Минулого року ми створили VIVID Influencers Hub, щоб допомогти ринку в роботі з інфлюенсерами, вирішити ряд проблем, пов’язаних із правовим захистом, і запропонувати брендам та блогерам максимум функцій «в одному вікні».
Щоб сприяти розвитку та стандартизації напрямку IM, у жовтні 2020-го року було створено Комітет з питань ринку ІМ при IAB Україна, а директорка нашої агенції стала заступницею голови цього Комітету.
На початку глобальної пандемії не тільки користувачі, але й багато брендів стали проводити значно більше часу в діджиталі. Це дозволило рекламодавцям ближче познайомитися з таким інструментом, як Influencer marketing, і задуматися про ефективність залучення лідерів думок у своїх рекламних кампаніях.
Зі свого боку багато інфлюенсерів скористалися ситуацією та показали себе блискучими креаторами, утримуючи увагу своєї аудиторії різними способами — від запуску челенджів до проведення спільних прямих ефірів.
Оскільки світ вже не стане таким, як раніше, бренди будуть змушені відмовитися від звичних стратегій та перейти до нових ситуативних рішень, найбільш релевантних для неспокійного майбутнього. Правильна й ретельно продумана співпраця з інфлюенсерами допоможе брендам успішно орієнтуватися в цій нестабільній ситуації.
Якщо говорити про the latest one, то це, звичайно, – поява нових платформ і форматів контенту (TikTok та Clubhouse).
Тренд, який із нами від початку пандемії й досі не втрачає своєї актуальності, — щирість та природність у подачі контенту.
Трендом у підході до вибору бренд-героя та формату співпраці залишається амбасадорство й залучення мікро– та наноінфлюенсерів.
• Поводитися професійно.
• Створити дружню й теплу атмосферу спілкування.
• Надихати на створення яскравого та креативного контенту.
• Задавати напрямок і слідувати плану.