Google Analytics — дитина з великої Google-родини, якою точно можуть пишатися батьки.
Народжений у недалекому 2005-му, зараз сервіс є найбільш широко використовуваним для веб-аналізу в інтернеті. І, звичайно ж, це кумир мільйонів маркетологів.
Інструменти, доступні в Google Analytics, дозволяють створювати детальну статистику веб-аудиторії та на основі даних оптимізовувати видимість сайту.
Детальніше про можливості, головні переваги Google Analytics та кейси спеціалістів розповідає читачам PRO Ідеї. Головні новини маркетингу Антон Логонович, GMP Products Coordinator в Admixer Advertising.
Так, адже без системи, яка буде давати дані про, те що у вас відбувається на сайті (застосунку), ви будете, без перебільшення, сліпі.
За допомогою Google Analytics можна отримати дуже детальну статистику про те, звідки прийшов користувач і що саме він робив на сайті. Це все буде сегментовано в багатьох розрізах, що, в свою чергу, відкриє вам очі на те, куди та як розподіляти бюджети або інші ресурси.
Система дозволяє дивитися статистику в багатьох площинах. Наприклад, можна:
• проаналізувати аудиторію сайту в цілому, побачити, коли та через що користувачі не роблять певної дії (конверсії), та оптимізувати сайт;
• подивитися на трафік в розрізі каналів, щоб зрозуміти, які канали підсилити, які, можливо, взагалі зупинити;
• усередині кожного каналу оптимізувати трафік за девайсами, гео, мовою тощо.
Цей список можна продовжувати й продовжувати, формуючи все більше сегментів для аналізу.
Найперше, у прямій інтеграції з системами: Google Search Console, Google Ads.
По-друге, у постійній підтримці та оновленні продукту. Чого тільки вартує GA4 (ред. – Google Analytics для відслідковування на рівні «Вебсайти та додатки»).
Проте мені важко детальніше відповісти на це запитання, оскільки у своєму досвіді працював тільки з двома системами, крім GA.
Це Piwik та Yandex Metrika. І обидві вони мали набагато менше функцій, аніж має той самий Google Analytics Universal, а ще менше в порівнянні з Google Analytics 4. IMHO… (ред. – IMHO, In My Humble Opinion, з англ. – на мою скромну думку).
1. Аналіз трафіку сайту в дуже великій кількості комбінацій.
2. А/В тестування та покращення ефективності сайту з інтеграцією між Google Tag Manager та Optimaze.
3. Можливість за допомогою measurement protocol передавати багато додаткових даних для аналізу. Наприклад, чи завершилася конверсія в офлайні, яка почалася в онлайні.
Але у випадку GA, однозначно краще піти від зворотного та подумати, які дані чи який аналіз вам потрібні? Якщо не зводити все до абсурду в цьому запитанні, то з імовірністю в 90% такі дані вам зможе надати Google Analytics.
Тут важко відповісти конкретно, оскільки для кожного бізнесу має бути свій підхід. Тому пропишу загальні речі, які потрібно чекнути:
• оцінювати релевантність даних, тобто чи можна судити з такою кількістю даних (не буду оригінальним, але чим більше даних, тим краще);
• ставити запитання, як можна ці дані збагатити додатково;
• оцінювати, чи всі дані ви збираєте. Наприклад, у Франції вебсайти вже втрачають 40-60% даних у GA через відмову користувачів встановлювати cookies.
1. Встановлюйте GA4 та починайте розбиратися в ньому.
2. Збирайте та опрацьовуйте дані за допомогою API: там більше можливостей.
3. Слідкуйте, чи всі дані зібрані, чи всі функцій та інтеграції налаштовані.
4. Спробуйте Optimaze — це дасть вам можливість покращити UI та UX вебсайту.