Думаєте, ви знаєте покоління Z? Подумайте ще раз.
Про це покоління було сказано багато, але серед фактів є багато міфів, тому ми підготували огляд аналітичного сервісу Global Web Index, щоб встановити реальний рейтинг семи головних ознак покоління Z, згідно з реальними даними споживачів в мережі Інтернет, щоб ви могли застосувати це розуміння в своєму маркетингу.
Покоління Z — це покоління після міленіалів і до покоління Альфа, тож, грубо кажучи, вони народилися між серединою 1990-х і початком 2010-х років.
Це перше покоління «діджитал вихідців», які ніколи не знали світу без Інтернету.
Це, у поєднанні з тим фактом, що вони мали всесвітню пандемію та кризу вартості життя, з якою їм доводилося боротися в роки їх становлення, глибоко вплинуло на їхню особистість і цінності, зробивши їх справді дуже цікавою аудиторією.
1. Вони орієнтовані на гроші й дуже амбітні
2. Вони люблять подорожувати
3. Вони схильні до тривоги
4. Вони змінюють систему
5. Вони затяті ігромани
6. Вони ностальгічні
7. Вони використовують соціальні мережі в унікальний спосіб
Незважаючи на те, що вони належать до нижчої категорії доходів (головним чином через те, що більшість із них лише починають свою кар’єру), це не означає, що вони бентежаться щодо грошей. Зовсім навпаки.
Покоління Z на 29% частіше, ніж інші покоління, скажуть, що вони орієнтовані на гроші та амбітні.
Коли справа доходить до економії грошей, вони досить кмітливі.
63% цієї групи кажуть, що вони хочуть заощадити більше грошей протягом наступних 3 місяців – випереджаючи інші покоління.
Хоча їхні наміри добрі, це не означає, що вони повністю впевнені в найкращих способах заощадити на майбутнє.
Насправді покоління Z виділяється тим, що бажає підтримки від свого банку щодо найкращих способів складання бюджету та прийняття кращих звичок витрачання. Але наразі лише 55% стверджують, що отримують це від свого банку, що може стати чудовою перемогою для фінансових брендів.
Коли їх запитали, що принесе найбільше радості в їх життя в майбутньому, – відпустка вийшла на перше місце для покоління Z, підкреслюючи важливість подорожей і пригод для цього покоління.
Покоління Z частіше, ніж представники старшого покоління, кажуть, що купували відпустку по своїй країні чи за кордон протягом останніх 6 місяців.
І чи можна їх звинувачувати? Хоча це були важкі роки для всіх поколінь, покоління Z, безумовно, зіткнулося з багатьма проблемами.
Значні перешкоди в їхньому навчанні та іспитах, а також початок кар’єри в новому, ніколи не перевіреному гібридному способі роботи, ймовірно, взяли своє.
Шукаючи натхнення для своєї наступної відпустки, покоління Z частіше за всіх каже, що на них впливають публікації в соціальних мережах.
Вони також покладаються на відгуки, коли вирішують, де зупинитися; третина мандрівників покоління Z каже, що відгуки інших людей важливі для них під час бронювання житла.
З усіх поколінь представники покоління Z найімовірніше повідомляють про проблеми з психічним здоров’ям, а 3 із 10 кажуть, що вони схильні до тривоги. Цей показник вище, ніж у всіх інших поколінь, і, на жаль, він і далі зростає.
29% представників покоління Z кажуть, що вони схильні до тривоги.
Тільки в США на 25% зросла кількість представників покоління Z, які стверджують, що вони регулярно відчувають стрес/тривогу. Соціальні мережі є ключовим фактором, і близько п’ятої частини покоління Z кажуть, що це викликає у них занепокоєння.
Покоління Z переписує звичні правила та рвуть шаблони, коли мова заходить про узвичаєний світ праці, відкидаючи «культуру метушні» та понаднормову роботу на користь більш збалансованого підходу.
Тенденції TikTok, такі як «м’яке життя» (#softlife), які наголошують на повільнішій, здоровішій та зміненій версії успіху, набули особливого поширення серед цього покоління.
Хтось може назвати їх ледачими або сором’язливими, але насправді покоління Z дуже добре вміє встановлювати межі. Ніби дуже добре.
Наявність балансу між роботою та особистим життям має першочергове значення для цього покоління.
72% представників покоління Z захищають межі між роботою та особистим життям.
Окрім балансу між роботою та особистим життям, покоління Z також цінує наставництво (вони на 37% частіше хочуть мати можливість наставляти/навчати інших) і хочуть мати можливість працювати з клієнтами або клієнтами (вони на 33% частіше скажуть це, ніж інші покоління), підкреслюючи своє бажання ділитися знаннями та працювати разом.
Якщо є щось, чим любить займатися це покоління, так це гра. Це надзвичайно популярне дозвілля для цієї групи, особливо ігри на смартфонах.
Майже 9 з 10 представників покоління Z грає в ігри на будь-якому пристрої.
Що відрізняє покоління Z від інших поколінь, так це їхні причини для ігор. Взаємодія та соціалізація відіграють набагато більшу роль для покоління Z порівняно зі старшими поколіннями, головною метою яких для ігор є відпочинок.
Це також стосується інших віртуальних середовищ. З тих, хто зацікавлений в участі в метавсесвіті, майже половина каже, що вони хотіли б зустрітися з друзями/сім’єю або познайомитися з новими людьми, знову підкреслюючи своє бажання соціальної взаємодії.
Покоління Z на 19% частіше, ніж представники інших поколінь, говорять, що вважають за краще думати про минуле, а не про майбутнє.
Їхня прихильність до минулого найбільш поширена в їхніх музичних і модних уподобаннях, а музика 90-х – другий улюблений жанр (серед покоління Z). Тим часом кліпси та джинси з низькою посадкою в стилі нульових повертаються.
17% вважають за краще думати про минуле, а не про майбутнє.
Цікаво, що багато бажаних тенденцій, які ми бачимо, повертаючись до покоління Z, походять ще з часів до їхнього народження, що свідчить про те, що вони не переживають минуле, а більше повертаються до того, що, на їхню думку, було простішим.
Отже, ми вже знаємо, що соціальні мережі відіграють ключову роль у їхньому натхненні до відпустки, але як ще ця група використовує їх? Ну, для ще більшого натхнення, майже про все. Вони на 11% частіше користуються соціальними мережами з цієї причини, ніж усі інші.
3-є з 10 покоління Z кажуть, що використовують соціальні мережі як місце для натхнення.
Соціальні мережі також служать пошуковою системою для цього покоління. Покоління Z використовує соціальні мережі для пошуку відповідей, звертаючись до TikTok раніше, ніж до Google, щоб отримати інформацію та поради щодо чого завгодно – від трендів краси до фінансів.
Згідно з дослідженням Google, майже половина молодих людей шукають відповіді на TikTok або Instagram – замість Google Maps або Search.
Покоління Z має більше, ніж можуть припустити стереотипи. Вони торують свій власний шлях у дуже невизначеному світі, поєднуючи своє бажання шукати пригод всюди, де тільки можуть, із потребою в стабільності, заощаджуючи на чорний день.
Хоча вони й молоді, вони мають випередити міленіалів як найбільше покоління, тому, якщо бренди хочуть залишатися актуальними, їм справді варто звернути увагу на сучасного «споживача IT».
Переклад: GWI