Як допомагає відпустка та чесність близьких людей? До яких запитань підготуватися перед співбесідою? Що робити, аби не фокусуватися на негативі?
Порадами для ефективного пошуку роботи з інформаційним бізнес-порталом PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поділилася HR-спеціалістка, власниця агентства HR Potapova Юлія Потапова.
Зміна роботи вимагає багато енергії. Перед пошуком дайте собі трохи відпочити. Хоча б на тиждень підіть у відпустку. Виділіть час для роздумів, просто помрійте. Запитайте себе: а чого мені хочеться? Де я себе бачу? Яка моя робота мрії? Чого точно не хочу робити?
Посмакуйте цей особливий час перебування в нульовій точці, тобто в невизначеності. Такий період допомагає зрозуміти, чого справді вам хочеться та віднайти свою справу.
Заповніть свій LinkedIn, створіть резюме, що працює на вас, вивчіть ринок праці, пишіть професійні, профільні пости на ваших сторінках у соцмережах. Візьміть консультацію з підготовки до співбесіди.
Співбесіда — це переговори, до яких варто готуватися, щоб вони пройшли вдало.
Вам важливо розуміти, що очікує роботодавець, як мислить, що шукає, тестуючи вас, але також важливо мати впевненість у своїх інтересах, щоб мати змогу відстояти їх на переговорах.
Для себе дайте відповідь на запитання: чого я вартий? Які мої досягнення? Чому я цінний фахівець? Які з моїх компетенцій унікальні? За що мене цінуватиме роботодавець? Це все додасть вам упевненості під час пошуку роботи та проходження співбесіди. Запевняю: тоді на вас зверне увагу роботодавець раніше, ніж у вас виникне потреба змінити роботу.
Особливо після звільнення чи після якоїсь невдачі, сядьте й напишіть свої сильні сторони, те, що вам вдалося добре, і те, де варто допрацювати. Не фокусуйтеся лише на негативі. Точно було те, що вам вдалося та мало успіх. Знайдіть його. А аспекти, де ви помилилися, обдумайте не в розрізі «якби повернути пів року назад, то я би вчинила так і так». Це не допомагає.
Ви не можете змінити минулого.
Подумайте в розрізі того, що ви будете робити в майбутньому по-іншому.
Запитайте в значимих людей про свої сильні сторони. Частіше ми про себе думаємо гірше, ніж ми є насправді. Тому близькі люди, які нас люблять настільки, що можуть бути чесними, бачать більше від інших, а часом — від нас самих. Якщо йдеться про звільнення або скорочення з роботи, то проініціюйте зустріч зі своїм прямим керівником і попросіть надати вам зворотній зв’язок чи оцінку вашої роботи, вас як працівника. Попросіть його назвати ваші досягнення й поділитися порадами на майбутнє щодо того, де вам потрібен ріст. Насправді для просування вперед варто чути такі фідбеки. Хороший керівник зробить це достойно й мотивує вас до змін. І також обов’язково беріть рекомендаційні листи з кожного місця роботи.
Не кидайтеся в пошуки роботи тільки тому, що потрібні гроші, а в голові заїжджена фраза: я ж повинен працювати. Хтось скаже, що поєднувати покликання та гроші — це розкіш. Але я впевнена, що такий синтез можливий і саме він приносить найбільше задоволення в житті. Коли ви наповнені, коли ви щасливі, то вдається більше й краще. Ваше емоційне, психічне та фізичне здоров’я варте того, щоб бути в нормі. Але часто неулюблена робота губить його.