Копірайтери розповідають, з чого починали свій шлях, про їхню освіту та професійне становлення.
Останнім часом копірайтинг став дуже популярним напрямом у digital-сфері. Кожен сучасний користувач хоче бачити грамотні, цікаві та гарно оформлені тексти. Це стосується, наприклад, особистих і комерційних сторінок в Instagram.
Інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу запитав в українських копірайтерів, з чого починався їхній шлях та як вони прийшли саме до сфери копірайтингу.
Засновниця Vysotska Studio та Академії Копірайтингу
“Бути успішним копірайтером – це бути прокачаною та розвиненою людиною, яка орієнтується на результат клієнта, а не сидить і чекає натхнення для гарненьких текстиків.
Я навчалася на журналіста, завжди любила писати і хотіла працювати в рекламі. Звикла в житті отримувати все, чого хочу, тому й потрапила в копірайтинг.
Наразі своїм вибором дуже задоволена.
Ніхто не вірив, що я зможу заробляти на текстах і радили знайти «нормальну стабільну роботу». Зараз у мене 2 бізнеси, пов‘язані з текстами і це доволяє мені подорожувати, куди захочу, жити, де захочу, і мати офіс, хоч на яхті”.
Психологиня, редакторка та копірайтерка
“У моєму розумінні бути копірайтером — це мати можливість займатися улюбленою справою, бути корисною іншим і мати свободу, перш за все свободу вибору та самовираження.
Я навчалася на спеціального педагога та психолога, закінчила магістратуру з червоним дипломом. Попрацювала 1,5 року за спеціальністю з дітьми з аутизмом і зрозуміла, що це не моя професія.
Почала шукати щось інше, знаходила в інтернеті багацько «легких» способів заробітку. На щастя, у процесі пошуку не втратила власні гроші на таких способах
Згодом відкрила для себе біржі копірайтингу, і так усе почалося.
По-перше, мені сподобалася сама ідея, що ти можеш працювати вдома або з будь-якого іншого місця. По-друге, виявилося, що мені подобається копірайтинг і взагалі робота з текстами. Я дуже задоволена цією професією, вона точно «моя».
Журналістка та копірайтерка
“Бути копірайтером — це не просто писати текстики, а допомагати бізнесу знаходити та приваблювати своїх клієнтів. Бо класний пост — це не набір літер, а слова, які закривають потреби та бажання аудиторії. А отже — спонукають купувати.
Я навчалась на факультеті журналістики в НАУ. Спробувавши себе у цій професії, зрозуміла, що це зовсім не моє.
Тоді мені запропонували роботу копірайтером в SEO-компанії. У той період я ще не зовсім розуміла, що це таке. Але оскільки робота була пов’язана з текстами, я погодилась.
Через рік я звільнилась і почала фрілансити. Уже рік працюю на себе і розумію, що це абсолютно моє.
Я люблю і вмію писати, кайфую від цього і поки що не уявляю себе в іншій сфері ”
Мама у відпустці по догляду за дитиною та копірайтерка
“У моєму розумінні бути копірайтером — це бути творцем історії бренду, створювати його голос та втілювати ідеї в слова.
Я навчалася на факультеті харчових технологій ВНАУ. Якби 10 років тому мені хтось сказав, що я писатиму тексти для брендів і на цьому добре зароблятиму — щиро посміялася б у лице
Бо завжди була дівчинкою, “яка класно пише шкільні твори”.
Коли зі мною стався декрет, я змогла повністю переосмислити себе. Почала проходити різні навчальні курси та марафони, створила свій блог і вчасно зустріла свого першого клієнта, а тепер вже подругу! Саме її віра допомога взятися ще сильніше за копірайтинг, більше повірити в себе і стати тою, ким я є зараз!
Я люблю копірайтинг за можливості! За те, що сама можу обирати, кому і що писатиму. У мене немає чіткого робочого дня і я можу працювати будь-де, хоч в маленькій кімнаті квартири, хоч десь посеред пляжу Єгипту!”
Ось так ми і познайомилися поближче з фахівцями такої цікавої та креативної сфери – як копірайтинг. Кожен починає свій шлях по-різному, але коли знаходиться «справа до душі» — усі сумніви залишаються позаду.
Ми бажаємо експертам творчого натхнення та успіхів, а нашим читачам вдалого дня!
Розмовляла Маруся Власова.