Сьогодні, здається, неможливо почати бізнес без присутності в соціальних мережах.
Маркетинг у соціальних мережах (SMM) є дуже ефективним каналом просування для бізнесу. Однак для підприємців, які самі відповідають за соціальні мережі, це може бути надважким завданням.
Керування профілями в соціальних мережах потребує багато часу і може стати надзвичайно виснажливим, особливо з урахуванням негативних аспектів Інтернету. Необхідно бути обережним, щоб уникнути небезпеки "вигорання" через надмірну кількість завдань для SMM-просування бізнесу.
Щоб підвищити свою ефективність та уникнути виснаження, кожен підприємець може скористатися цими кількома простими практиками.
Перш ніж занурюватися у світ соціальних мереж, важливо встановити чіткі межі використання їх для бізнесу.
Користувачі Інтернету проводять у середньому 147 хвилин – майже дві з половиною години у соціальних мережах щоденно.
Легко потрапити у пастку і думати, що зайдете на декілька хвилин перевірити повідомлення, пошукати ідеї для свого просування, а потім починаєте прокручувати новини напівсвідомо годинами.
Для підприємців, час – найцінніший ресурс, тому важливо мати чіткий план, щоб не витрачати більше часу на соціальні мережі, ніж потрібно.
Незалежно від того, чи це передбачає встановлення п’ятихвилинного таймера щоразу, коли ви перевіряєте сповіщення, чи визначення певного часу доби як «заборонених» для використання соціальних мереж, чітко визначений план є обов’язковим.
У процесі визначення стратегії просування та завдань з просування в соціальних мережах – встановіть конкретні цілі та завдання, які потрібно досягти, розробіть план дій на місяць, квартал або рік. Це допоможе вам фокусуватися на цілях та завданнях, і постійно тримати увагу на тому, що ви в соціальних мережах не для того, щоб просто створювати присутність вашого бізнесу, а для того, щоб досягати цією присутністю конкретних цілей для вашого бізнесу.
Виберіть правильні соціальні медіа для просування свого бізнесу. Почніть з визначення цільової аудиторії та виберіть соціальні медіа, які найбільше відповідають їхнім потребам та інтересам.
У рамках процесу встановлення чітких меж для використання соціальних медіа, можливо, буде доцільно обмежити свою увагу певною кількістю соціальних мереж для вашого бізнесу — принаймні до тих пір, поки у вас не буде більше членів команди, які допоможуть вам.
Подумайте, чого ви хочете досягти, використовуючи соціальні медіа, особливо звертаючи увагу на платформи, які мають найвищий рівень залучення вашої цільової аудиторії.
Зосередивши свої зусилля на двох-трьох платформах, а не на усіх популярних, чи тих, які вам більше подобаються особисто, ви зможете створювати контент вищої якості, не перевантажуючи себе.
Один із способів уникнути вигорання через велику кількість завдань з просування бізнесу в соціальних мережах — подумати про те, як узгодити свою маркетингову стратегію з вашими особистими можливостями.
Якщо для просування вам необхідно робити те, що приносить вам багато дискомфорту, витрат часу та непідйомних зусиль – змініть тактику.
Якщо ви виснажуєтеся від зйомок відеовідповідей, розповідей на камеру – знайдіть більш комфортні та не менш ефективні способи доносити ваші повідомлення, як наприклад, знімайте відео товарів, робочої рутини та накладайте тексти та трендові звуки на ці відеокадри.
Соціальні мережі можуть бути, безсумнівно, негативним місцем, особливо для підприємців. Це не тільки про випадки, коли недобросовісні конкуренти чи просто заздрісні лиходії можуть навмисно атакувати ваш бізнес або тролити ваш робочий профіль.
Просто токсичні розмови у вашій ніші можуть бути емоційно виснажливими, навіть якщо вони вас безпосередньо не стосуються.
Іноді навіть просто бачити успіхи інших у вашій ніші – може бути емоційно виснажливим, оскільки ви намагаєтеся зрозуміти, чого вам бракує або що заважає вам отримати подібні результати.
У цьому сенсі налаштування вашої стрічки оновлень в соціальних мережах може бути цінним для захисту вашого психічного здоров’я.
Стратегічна відмова від підписки на певних людей у соціальних мережах або вихід із груп, які насправді не приносять користі, може допомогти очистити «хаос», який відволікає вас і погіршує самопочуття.
Знаходьте профілі та авторів, які надають корисну інформацію або просто мотивують і надихають.
Зробіть усе можливе, щоб прокручування вашої стрічки оновлень допомогло вам почуватися енергійним і мотивованим, а не виснаженим і пригніченим.
Одним із потенційних чинників вигорання є тиск, який часто відчувають підприємці, які змушені створювати та публікувати контент щодня, а на деяких платформах навіть кілька разів на день.
І навіть незважаючи на те, що регулярне розміщення дописів є, ймовірно, гарною ідеєю, спроба придумати ідеї для нових дописів може стати емоційно виснажливою сама по собі.
Один із способів обійти це — заміксувати контент, який ви вже створили, для публікацій у різних соціальних мережах.
Ви витрачатимете менше часу на напруження через ідеї для постів і матимете більше часу для зосередження на діяльності вищого рівня.
І пам’ятайте, що вам не обов’язково публікувати публікації щодня на кожній платформі. Ваша аудиторія не забуде, що ви існуєте після одноденної перерви.
Для спрощення цих процесів дуже розумно використовувати різноманітні програми для створення, планування контенту та управління соцмережами, які дозволяють готувати, оформлювати контент та планувати його публікацію. Це дозволить ефективніше розподіляти час та уникнути надмірної роботи.
Знаходьте індивідуальні способи розкрити свій потенціал у соціальних мережах, уникаючи вигорання