Про автоматизацію маркетингу, та про те, як за допомогою SendPulse запустити всі види прямих розсилок з однієї платформи.
Здавалося б, у кожній справі завжди найважче розпочати. Але у бізнесі все працює не зовсім так: чим далі — тим важче стежити за усіма процесами. Тому за діло береться автоматизація маркетингу.
Автоматизація маркетингу — використання спеціальних комп’ютерних програм та технічних пристосувань, перенесення бізнес-процесів компанії в область цифрових сервісів для автоматизації маркетингових процесів. Те, що робила людина, зараз робить машина, і робить це швидше та в більших обсягах.
До основних “автоматизованих” процесів в маркетингу відносять прямі розсилки. Давайте на прикладі сервісу SendPulse розглянемо, чому.
1. Email-розсилки
Сучасні можливості дозволяють скористатися редактором для створення шаблонів без знань HTML, сформувати базу підписників та сміливо займатися масовою розсилкою. З часом, можна спостерігати реальне зацікавлення листами, щоб надсилати їх тільки тим, хто має інтерес.
На цьому функціонал не закінчується. Наприклад, SendPulse пропонує сервіс “Automation 360” — електронні тригерні розсилки, які залежать від дій користувачів та інших подій. Вони дають можливість персоналізувати листи: звертатись до клієнтів на ім’я, відстежувати індивідуальну статистику.
2. Чат-боти. Обов’язкова вимога конкурентного світу
Особливою популярністю користуються чат-боти в мережі Facebook та Telegram. Якщо робочий день вашого робітника закінчується о 19:00, то чат-бот працюватиме цілодобово. Він легко замінить людину в мінімальних процесах й навіть продасть ваш продукт, поки ви спите.
Важливо, що для кожного месенджера ви можете створити зовсім різний ланцюжок “запитань-відповідей”. Ось покрокова інструкція зі створення чат-бота.
3. SMS-розсилки. Якщо в користувача закінчився інтернет — він про вас все одно не забуде
У кого немає смартфона, той має можливість прочитати повідомлення на кнопковому телефоні. Хто створив пошту “для галочки” — теж не залишиться без повідомлень. Про важливість SMS-маркетингу можна говорити вічно, а от про те, що це робити легше разом з іншими каналами комунікації – варто взяти до уваги прямо зараз.
4. Web push повідомлення. Нехай браузер нагадує про вас, поки ви вибудовуєте стратегію для свого бізнесу
Кожен стикався зі сповіщеннями в браузері, особливо якщо спеціально підписувався, а не випадково. Дуже ефективно у такий спосіб повідомляти підписників про новини, нові пропозиції чи акції вашого бізнесу, чи не так?
Автоматизовані процеси дозволяють створювати такі сповіщення незалежно від браузера та пристрою, щоб охопити максимальну кількість аудиторії. З ними ваші читачі зможуть отримувати push-сповіщення, як тільки будуть онлайн, а ви у цей час зможете тестувати різні варіанти таких повідомлень та аналізувати статистичні дані по кожному з них.
5. Viber-розсилки. Ваш бізнес завжди онлайн
Існує багато переваг розсилок у Viber. Однією з них є створення ілюзії, що користувач “листується” з вашим брендом як з людиною.
Ви можете прикріплювати фотографії до повідомлень, писати тексти значно більші за стандартне SMS-повідомлення. До того ж, це коштує недорого.
Наприклад, SendPulse пропонує Viber-розсилку значно дешевше, ніж поширення SMS. А ми знаємо, що користувач почує “той самий” звук сповіщення від Viber. Хіба не чудовий спосіб взаємодії?
Якщо оптимізувати маркетингові процеси бізнесу на одній платформі, то щасливий маркетолог може звільнити себе від одноманітної рутинної роботи, досягаючи значно більшої ефективності та результатів для компанії.