Досить! Далі так не буде. Усі ми одного разу доходимо до межі, коли приходить якесь одне вимучене усвідомлення, що все, що ти робив для якоїсь мети – більше не працює для тебе...
Цей мій перший запис в нову рубрику на новому сайті PRO Ідеї мені хочеться зробити про те, що все реально змінилося.
Я більше не хочу грати за старими правилами свого ж бізнесу. Це не втома, це не вигорання, це не відчай через війну, це не через зміну моїх планів. Я досі хочу робити незалежне джерело контенту про маркетинг, бізнес та продажі, і далі хочу продовжувати розвивати пакет послуг своєї діджитал-агенції PRO Ідеї Agency.
Але я більше не хочу грати за правилами ринку інформаційних порталів в Україні.Мені більше нецікаво конкурувати з кимось, щоб будувати сильний портал на українському ринку – і далі я не бажаю виконувати формальності, які звичні для нашої ніші.
Я хочу, щоб портал PRO Ідеї став місцем жвавого професійного спілкування ринку бізнесу і маркетингу – замовників, виконавців, аналітиків, науковців, – і давав відповіді на усі поточні питання з маркетингу.
Я хочу більше індивідуальності, більше простої справжньості! Я хочу, щоб на мій портал приходили люди, які досліджують маркетинг та бізнес, щоб знаходити інформацію, як все працює насправді.
Мені більше не хочеться бути типовим "новинним" сервісом, де бізнеси вішають свої оголошення, як на дошку підʼїзду. Я хочу, щоб усі оголошення, які будуть на нашому порталі, були справді цікавими хоч для чогось нашим користувачам, а не тільки авторам пресрелізів. І саме тому я вводжу нові правила відбору контенту для розміщення на PRO Ідеї.
Як керівнику бізнесу мені хочеться започаткувати новий тренд, який має похитнути отой дурний тренд "fake it until you make it" (уточню, мова не про бізнес з такою назвою), і я б його назвала так, як цей допис "бути такими, яким ви є, а не такими, якими тебе хочуть бачити". Зараз саме той час, коли кожен має діяти в межах своїх можливостей, аби змінити Україну. І це моя територія, моє слово на противагу тим багатьом, які гальмували, руйнували так багато років та продовжують стримувати ріст цілої сфери професійного маркетингу, дискридитуючи та заперечуючи правду.
Мені більше нецікаво створювати якийсь там "правильний контент" на чиюсь оцінку, нецікаво випускати в публікацію щодня новини українських компаній, якщо в них багато фейкової важливості, води і часто жодної цінності для аудиторії, яка шукає інформацію про маркетинг.
Цей жанр може продовжити своє існування, я не претендую на зрушення, але виділяти час і ресурс нашої редакції на обробку величезної кількості дописів з приміткою *важлива новина! опублікуйте терміново* я більше не буду. Краще цей час та енергію ми виділимо на самостійний пошук справді важливих інформаційних повідомлень та обробку пресрелізів, які мають цінність для нашої цільової аудиторії.
Все просто. Досвід обробки пресрелізів до публікації та спілкування з піарниками, які відправляють пресрелізи.
Мені дуже шкода, що багато бізнесів зайняли тактику агресивного піару, делегувавши його реалізацію своїм свіже найнятим непрофесійним піарникам. Якби дуже дивні випадки комунікацій з піарниками траплялися раз чи два на місяць, чи хоча б на тиждень, можна було б списати все на мої особисті враження. Але коли озираєшся назад і усвідомлюєш, що це відбувалося мало не з кожним відправником пресрелізів на наш портал, все стає дуже прозоро зрозумілим.В Україні узвичаїлося потурання компаніям з імʼям на українському ринку і це призвело до масштабування цього "fake it until you make it" – компанії удають, що вони величні, як боги, їхні піарники свято вірять в це, і вважають себе вибраними, не відчуваючи землі під ногами. Звідти йдуть тексти з помилками другокласника, новини без новин, сенсації на пустому місці, розхвалювання успіху, який таким не є, гоноровий тон комунікації, і такі запити до редакції інформаційного бізнес-порталу, що тут нечемно писати. І це все "цвіт українського бізнесу" – найвідоміші компанії, найшумніші рекламні та діджитал-агенції.
Все це забирало забагато енергії та часу, який ми витрачали на компанії, які виносили нерви усім працівникам в нашій редакції (не отримавши схвалення від працівників, вони знаходили мене в соцмережах чи особистий контакт і писали прямо ті самі вимоги, що і коли вони бажають, щоб було опублікованим на нашому порталі), і ці самі компанії продовжують надсилати нам пресрелізи протягом 2022 і дотепер, у той час, коли ми призупинили діяльність порталу з 25 лютого 2022 зі зрозумілих причин, і зараз я пишу цей запис в шухлядку, поки сайт проходить бета-тестування.
Вони пишуть релізи, до них підводки, перепитують щось в нових листах, але навіть не відкривають наш інформаційний портал, щоб побачити, чи працює він, а чи на ньому висить технічна заставка майже рік!
Мовляв, це ж така дрібниця кухні вашого бізнесу, хочете публікуєте якісь пресрелізи та статті, не хочете – не публікуєте?
Тут мені важливо вербалізувати, що багато проблем, які докотилися до абсурду у сфері інформаційних джерел, а внаслідок і в маркетингу, виникли саме через бурхливу діяльність піарників на користь своїх компаній і низький поріг верифікації інформації, яку вони поширюють, та толерування непрофесійної діяльності піарників, які чомусь вирішили, що якщо вони працюють на відому компанію, це дає їм якесь право відчиняти двері чужого бізнесу ногами, навіть не вітатися і одразу диктувати якісь свої вимоги. Вони це робили, інформаційні портали на це або взагалі не реагували або сприймали за якусь таку норму. Покрутять біля виска, на перерві з кавою переговорять між собою дурника якогось, і далі терплять, працюють з тим, як є.
Я не терпіла всі ці нюанси й раніше, з дивними емоціями, але чітким розумінням, що неповагу терпіти не буду, я закривала такі комунікації, але тепер ні граму свого часу і своєї команди не витрачу на таких завзятих твердолобих. Звертайтеся деінде, тут вас слухати ніхто не буде.
Я хочу, щоб нарешті всі протерли очі, і почали називати речі своїми іменами. Якщо ми взялися писати про маркетинг для аудиторії, яка ним цікавиться, то будьте ласкаві, дізнайтеся умови співпраці, познайомтеся, і далі почнемо спілкування. Закидувати нас для галочки вашим контентом не варто. І якщо беретеся писати про маркетинг або виконувати задачі піару, то робіть це гарно, професійно. Шануйтеся.
Натомість я хочу зосередитися на створенні цінного контенту, для людей і про людей, які цінують нашу роботу.
Мрію, що одного дня в Україні активуються наукові дослідження сучасних питань діджитал-маркетингу. Мрію, що читачі, які раніше послуговувалися пережованим контентом, родом з боліт, навчилися розрізняти професійний якісний контент від шкідливих порад. Мрію, що у нас все вийде, і маркетинг та діджитал-маркетинг стане зрозумілим для усіх охочих його досліджувати ♥
З повагою,
Наталія Вільчинська
керівник PRO Ідеї. Головні новини маркетингу,
діджитал-маркетингової агенції PRO Ідеї Agency
та навчальної платформи PRO Ідеї Academy