Чому користувачі мережі частенько скупляться на вподобайки? Як визначити, чого від вас очікує аудиторія? Що насправді вказує на ефективність публікації? Чому деякі пости підписникам «відгукуються»? Про це та більше Інформаційному бізнес-порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Ірина Гавриш, СММ-спеціалістка WOO company та bit.ua.
Чому лайки — не головний показник ефективності? У чому вона насправді вимірюється?
Лайки в Instagram грають величезну роль у ранжуванні контенту, але точно не є найкращим показником його ефективності. Алгоритми стрічки відбирають для користувачів цікавий і корисний контент, спираючись на ER (engagement rate), який дуже залежить від лайків.
Люди поспіхом гортають стрічку, тому часом скупі на вподобайки. Вони можуть читати, зберігати, але не ставити сердечко. І це нормально, бо ефективний той допис, який виконав свою мету. Якщо публікація зібрала 50 лайків, але завдяки їй ви продали свої послуги на ~50к грн, то вона ефективна.
Якщо Reels із закликом розказати, яку професію хочете освоїти (ця інформація потрібна була клієнтові, який мав онлайн-школу й думав над новим напрямком) зібрав 10 000 лайків і 10 коментарів, контент не ефективний. Соцмережі ми ведемо задля якоїсь мети, найчастіше — це продати свої послуги або свій товар, але якщо ваша мета — стати лідером думок, то лайки є фактором, на який орієнтуватиметься аудиторія, щоб вирішити: довіряти вам чи ні.
Що впливає на кількість лайків під постом?
На кількість лайків насамперед впливає лояльність підписників і чарівне «відгукнулося». Бачили відео дівчини, яка знімала, як веде коня? Там не було ідеальної картинки, текст зовсім не продажний, але допис відгукнувся людям — вони всміхнулися й уже не могли проігнорувати.
Користувачі частіше лайкають душевний контент, аніж професійно-інформаційний. Це правило працює на всіх сторінках, які веду.
Та все ж в інстаграмі зараз велика конкуренція, тому не варто нехтувати стильним візуалом і сильними текстами. Кількість лайків прямо залежить від правильно побудованої контент стратегії й аналізу сторінки. Не бійтеся прибирати дописи, які не зайшли вашій аудиторії.
Із власницею мовної школи ввели рубрику «Англійська з Мері», де розбирали ідіоми, цікаві вислови та фрази з фільмів. Очікували «буму», бо нам ідея дуже сподобалася, але отримали на 30% нижчі охоплення. Проаналізувавши аудиторію, я зрозуміла, що більшість прийшла на сторінку клієнтки за маркетинговими рішеннями та історією побудови вдалої бізнес-моделі мовної школи. Їм зовсім не цікава англійська, якою так горіла власниця блогу. Ми перенесли рубрику на сторінки школи, де зібралися люди, що вивчають мову. Там спіймали бажаний «бум».
Проблема була не в інформації, яку подавали, а в плейсменті. Аналіз контенту, який набрав найбільше взаємодій, допомагає визначити, чого хоче ваша аудиторія (є в загальних налаштування інстаграму).
Яке значення має час публікації?
Аналізуйте, коли ваші підписники в мережі. Алгоритми люблять дописи, які швидко набирають реакції, і самі просувають їх. На особистій сторінці пост о 9 ранку в неділю зовсім не зайшов (важливо дивитися не на реакції, а на охоплення), а от для клієнта — виробника грінок «Герчак» — ранок вихідного дня — ідеальний час для постингу. Тестуйте та аналізуйте час публікації.
Яким має бути відсоток уподобань залежно від розміру аудиторії?
Послуги накрутки ботів стали дуже дешевими та легкодоступними, тому важливо звертати увагу на співвідношення лайків до розміру аудиторії. Для маленьких особистих блогів нормальна залученість ~20%, для акаунтів бізнесу 10% буде достатнім показником.
Ви як СММ-спеціалістка підтримуєте ініціативу Instagram з можливістю приховувати кількість лайків?
Клієнтам ще не приховувала лайки, а от на своїй сторінці робила. Хотіла протестувати, чи вплине це на загальні охоплення. Вони залишилися стабільними, але в мене занадто малий блог, щоб робити якісь висновки. Загалом до можливості приховати вподобайки ставлюся позитивно, бо вірю, що люди почнуть більше уваги звертати на якість контенту, а не на його популярність.