Кураж у вересні 2020 року та які популярні бізнес-книги були на Куражі.
12-13 вересня у Києві пройшов літературний Кураж х Yakaboo на Проспекті Глушкова, 1 (ВДНГ).
Крім традиційної для будь-якого Куражу вінтажної барахолки, лекторіїв, живої музики, активностей та фудкорту, відвідувачі мали змогу придбати книги на будь-який смак, представлені 50-ма книгарнями.
Другий поверх 19-го павільйону, площею 3000 м² був заповнений різними книгами: на свого читача на полицях чекали бестселери, рідкісні видання, цікаві новинки, дитяча література та багато іншого.
Pro Ідеї. Головні новини маркетингу не змогли пройти повз книжкового буму, та вирішили дізнатися, хто та які бізнес-книги обирає на Куражі.
“Достатньо широкий асортимент книг про бізнес. У середньому це десь 30-40% від усієї літератури, тому що до бізнесу можна віднести різні сфери, відповідно, кожна книга про бізнес відрізняється від іншої, тому їх достатньо багато. І ми працюємо надалі над асортиментом”, — прокоментувала Заклевська Тетяна, менеджерка з гуртових продажів книжкового інтернет-магазину “Наш Формат”.
“У нас дуже широкий асортимент: можемо підібрати для вас літературу українською, російською й навіть англійською мовою. Ну, щоб приблизно оцінити, на око мінімум 20%”, — поділилася Катерина, операторка call-центру, консультантка книжкового магазину “Yakaboo”.
“Асортимент у нас надзвичайно широкий. Кількість позицій в нашому асортименті тільки збільшується. Я чесно можу сказати, що вже 5 років пов’язана з цим видавництвом, і пам’ятаю, як було тоді. Зараз вже понад 450 позицій різної літератури, а для бізнес-книг вже можемо робити окрему підбірку, окрему полицю та стелаж. До бізнес-книг ми можемо додати те, що називаємо “психологія та саморозвиток” і “бізнес та мотивація”, — прокоментувала Любов Сапянова, менеджерка з продажу книгарні “Видавництво Старого Лева”.
“Бізнес-літературу ми почали видавати не так вже й давно, але в нас досить великий асортимент, він складає, можна сказати, десь 40%”,— поділилися Христина Шитякова, pr-менеджерка книжкового магазину “КМ-Букс”, та Виговський Юрій, керівник групою книжкових магазинів “КМ-Букс”.
“Зараз не можна дати однозначну відповідь, тому що книгами про бізнес цікавляться всі: люди, які працюють на керівних посадах, які хочуть відкрити свій бізнес, які планують розвивати себе. Є люди, які просто цікавляться та ознайомлюються з якимись речами, щоб будувати своє майбутнє. Переважно молодь. Чоловіки та жінки завжди якось в середньому цікавляться однаково, бо зараз ведуть бізнес як чоловіки, так і жінки. Рівноправ’я!”, — прокоментувала Заклевська Тетяна, менеджерка з гуртових продажів книжкового інтернет-магазину “Наш Формат”.
Щодо бізнес-літератури — це більш дорослі люди, не студенти точно. Це люди, які хоча б починають справу”, — розповіла Катерина, операторка call-центру, консультантка книжкового магазину “Yakaboo”.
“Молодь, дорослі люди. Хоча ми маємо і певні книжки для дітей нон-фікшн, і це так само має свою нішу. Напевне, можна сказати, що цим напрямком цікавляться після 21. Людина, яка вже сформувалася у своїх поглядах, має мінімальний життєвий досвід у чому-небудь і в принципі знає, що все життя попереду, і це час, над яким можна працювати. Книжка от такого формату, такої тематики — саме той інструмент, який може їй допомогти в цей період”, — прокоментувала Любов Сапянова, менеджерка з продажу книгарні “Видавництво Старого Лева”.
“Це найбільше менеджери, підприємці, люди, які розвиваються. Можна сказати, 20+. Понад 70% всієї літератури цікавить жінок. Але бізнес-література, вона тим й цікава для виробника, тому що нею цікавляться усі — і чоловіки, і жінки, тому що це потрібно для саморозвитку абсолютно всім”, — прокоментував Виговський Юрій, керівник групою книжкових магазинів “КМ-Букс”.
“У нас їх декілька. Наприклад, люди дуже люблять наші книги Френсіса Фукуями”, — прокоментувала Заклевська Тетяна, менеджерка з гуртових продажів книжкового інтернет-магазину “Наш Формат”.
“Дуже популярна книга — “Жесткий менеджмент” Дена Кеннеді, та й взагалі усі серії і всі книги цього автора. Ще одна популярна книга в нас — “Big Money” Євгенія Черняка. Майже кожен 10-й бере цю книгу, і сьогодні на Куражі дуже багато запитань про неї. Ще одна, може, не зовсім про бізнес, але доволі близька до того — “7 звичок надзвичайно ефективних людей” Стівена Р. Кові”, — розповіла Катерина, операторка call-центру, консультантка книжкового магазину “Yakaboo”.
“Шлях до фінансової свободи” Бодо Шефера — американського письменника, економіста за освітою, фінансового консультанта. Книга про фінансову грамотність: як аналізувати свій дохід, правильно робити заощадження, вклади. В ідеалі, якщо правильно побудувати кістяк доходів-витрат та заощаджень, то можна помітити, як ви за рік без втрат накопичите мільйон.
Ще те, що я можу вважати ґрунтовним — “MBA за 10 днів” Стівена Сілбігера. В одному томі зібрана та об’єднана власне та інформація, якої навчають в найкращих бізнес-школах Америки та взагалі найкращих університетах світу. Книга поділена на декілька тематик: можемо бачити тут все, що стосується маркетингу, бухгалтерського обліку, фінансів, корпоративної етики, стратегії. Це коротка енциклопедія-посібник з ведення бізнесу, і це точно та книжка, яку потрібно читати з олівцем, можливо навіть конспектувати. Якщо є онлайн-курси, відеокурси, то це книжкокурси, друковані.
Точно в нас бестселерами з продажу є дві книжки Дена Аріелі. Це взагалі напевне не людина, а феномен у світі бізнес-консультування, якщо це так можна назвати. Він і викладач, і бізнесмен одночасно. Він має компанію, яка займається допомогою різним бізнесовим одиницям у просуванні свого продукту, але з точки зору психології, поведінки та природи людини. У нас є дві його книжки: “Передбачувана ірраціоналість”, у якій розповідається про ірраціональну природу людини, і як в маркетології, в продажах використовують це та інші слабкі сторони людини. Коли вигадують різні акції, промоції. “Чесно про (не)чесність” також дуже класна книжка про бажання людини бути трішки неправдивими з усім, що її оточує. І на це є різні причини, мотивації. Описуються не тільки побутові моменти, коли людина хоче здаватися ліпшою, ніж вона є насправді. Це стосується сімейних стосунків та інших сфер життя людини, які у книзі описані з точки зору її неправдивості”, — поділилася Любов Сапянова, менеджерка з продажу книгарні “Видавництво Старого Лева”.
“От, наприклад, тільки що купили “Із третього світу в перший. Історія Сингапуру” Лі Куана Ю. Це прем’єр-міністр Сингапуру, економічне диво Сингапуру.
Також люблять класичні видання Пітера Фердинанда Друкера: “Виклики по менеджменту XXI століття” та “Ефективний керівник” — дуже класні, подобаються.
Ще, наприклад, книжечка “Думай, як Amazon. Як стати лідером у цифровому світі: 50 1/2 ідей” Джона Россмана. Взагалі, всі історії, які засновані на реальних подіях, книги про якісь компанії або про особистості, як-от про Амазон чи кремнієву долину, навчання, побудову команди дуже подобаються людям.
Чи, наприклад, серія книг “Harvard Business Review: 10 найкращих статей”, у яких зібрані статті на певну тематику: про стратегію, інновації, прийняття розумних рішень, менеджментові ідеї”, — прокоментував Виговський Юрій, керівник групою книжкових магазинів “КМ-Букс”.
“Я можу порадити “Я змішаю твою кров з вугіллям. Зрозуміти український Схід” Олександра Михеда. Це книга, яка вийшла нещодавно та стала бестселером в нашому інтернет-магазині та безпосередньо у наших покупців, тому що дуже цікавий стиль написання і таке, чого раніше ніхто не робив.
Також, одна з цікавих, на моє враження, “Імунітет. Правда і міфи про щеплення” Еули Бісс, тому що зараз в нашому сучасному світі це дуже важливо. Ну і також мій фаворит — друга частина “Сповідь книгаря” Шона Байзелла, яка приїхала вчора з друку. Якщо конкретно бізнесову книгу, для мене це — Френсіс Фукуяма “Політичний порядок і політичний занепад”, — поділилася Заклевська Тетяна, менеджерка з гуртових продажів книжкового інтернет-магазину “Наш Формат”.
“Стартап. Настольная книга основателя” Стіва Бланка та Боба Дорфа у нас дуже гарна книга. “Жесткий менеджмент” не дарма бестселер, ну й “Big Money”, хоча ця книга дещо специфічна”, — розповіла Катерина, операторка call-центру, консультантка книжкового магазину “Yakaboo”.
“Якщо для бізнесу — можна брати “МБА за 10 днів”, і знайти в одній книзі відповіді на дуже багато запитань. Також, звичайно, рекомендую нашу підбірку і про стратегію, і про економіку, і про саморозвиток як такий. І новинки так само”, — прокоментувала Любов Сапянова, менеджерка з продажу книгарні “Видавництво Старого Лева”.
“Я, наприклад, зараз читаю “Атомні звички” Джеймса Кліра, щоб перебудувати свою особистість. Система цієї книги здається мені найкращою, з того, що я читав. Тому я б її порадив, наприклад, якщо маєте проблеми з прокрастинацією. Вона краще заходить”, — прокоментував Виговський Юрій, керівник групою книжкових магазинів “КМ-Букс”.
“Останнє, що я читала — Тони Шай “Доставляя счастье”. Але це було роки три тому. Після цього я читала художню літературу, психологію, квантову фізику. Так, мені сподобалося, бо мені подобається читати історії різних людей, про їхній досвід, як вони поводять себе в різних ситуаціях, як їм вдається змінити вектор напрямку і не кинути все, а з того, що не вийшло зробити щось нове і кудись ще піти. Хотіла б почитати “Big Money”, і мені цікавий жіночий досвід в бізнесі, хоча я не бізнесмен”, — поділилася відвідувачка Наталія.
“Я прочитала “Теория игр. Искусство стратегического мышления в бизнесе и жизни” Баррі Дж. Нейлбаффа та Авінаша Діксіта. Вона дуже нудна, мені не дуже сподобалася. Занадто багато води. Взагалі в бізнес-літературі багато води, тому я поки не знаходила хорошу для себе книжку з цього напрямку.
Ось я придивилася, але не впевнена у своєму виборі: “Лучшая версия себя” Маршалла Голдсміта і “Твой путь” Альпіна Паблішера. “Твой путь” тільки тому, що дизайн сподобався”, — прокоментувала відвідувачка Світлана.
Кураж завжди різний, але щоразу залишає після себе тільки приємні емоції.