Схоже, Instagram не може застосувати величезний тренд на азіатських ринках – покупки під час онлайн-трансляцій – які були його ключовою надією на зростання доходів.
У TechCrunch повідомляють, що Meta відмовляється від покупок в прямому ефірі в Instagram після того, як у серпні минулого року Meta відмовилася від покупок у прямому ефірі на Facebook.
Згідно з TechCrunch:
«Починаючи з 16 березня 2023 року, користувачі Instagram більше не зможуть позначати продукти під час прямої трансляції — можливість, яка широко доступна для компаній і творців США з 2020 року».
Джерело: Social Media Today
Як зазначалося, покупки в реальному часі були величезними в Китаї, приносячи близько 400 мільярдів доларів у регіон тільки в 2022 році, що еквівалентно майже половині всіх витрат на електронну комерцію в США минулого року.
Комерція в прямому ефірі також стала дедалі популярнішою серед молодої аудиторії, причому користувачі віком до 27 років спостерігають найшвидше використання витрат на пряму трансляцію.
Це було ключовим елементом у розвитку Douyin, китайської версії TikTok, яка отримує більшу частину доходу від покупок у додатках. У 2021 році продажі, отримані через прямі трансляції Douyin, зросли в 7 разів порівняно з аналогічним періодом минулого року, і на фоні буму електронної комерції, спричиненого пандемією, західні соціальні платформи прагнули підключитися до них і започаткувати нове покоління прямого ефіру, і транслювати покупки через свої програми.
Pinterest, YouTube, Instagram – практично всі додатки пробували свої сили в прямому ефірі покупок, але жодне з них не прижилося так, як їхні китайські аналоги.
І тепер, коли Meta прагне скоротити витрати та оптимізувати свою діяльність, вона повністю відходить від процесу.
З точки зору загального бізнес-плану Meta, це не матиме великого впливу, оскільки покупки в реальному часі ніколи не були основним елементом її послуг. Але знову ж таки, для TikTok, який генерує більшу частину своїх грошей на покупках в інших регіонах, це може бути проблематично, особливо якщо він не може надати творцям альтернативні засоби для заробітку в програмі.
TikTok працює над цим, розробляючи новий Creator Fund і нову опцію платного доступу для відеокліпів. Але це виклик, і він вимагатиме значного перегляду моделей розвитку TikTok, якщо живі покупки не приживуться на заході.
Користувачі Instagram в Україні так і не дочекалися цієї опції – покупки товарів від час прямого ефіру почалися в США, там вони і закінчилися.
Однак, алгоритми, які на технічному рівні краще просували профілі, які здійснювали ці трансляції з продажами, – все одно впливали на просування українців. Ми чекали на це колесо фортуни для бусту профілів, але, схоже, вже і не дізнаємося, як все могло бути інакше.
Джерело: Social Media Today, TechCrunch