Стати діджитал-художником зараз набагато простіше, ніж це було раніше.
Величезна кількість компаній шукає нових талантів для розробки різноманітних типів діджитал-ілюстрацій – від онлайн-ресурсів та відеоконтенту, ілюстрацій та концептів для відеоігор, до ілюстрацій для маркетингових цілей.
Ви можете бути впевнені в одному: діджитал-ілюстрації в еру Creator Economy – це трендовий напрям, і графічні художники потрібні в багатьох різних сферах.
Величезним бонусом професії діджитал-художник є те, що ви можете просувати свої послуги на міжнародному ринку, знаходячись при цьому в Україні або в будь-якій точці планети. Усе, що вам знадобиться, – це вміння малювати, технічні прилади, програма для малювання та інтернет. І знання іноземних мов
PRO Ідеї. Головні новини маркетингу підібрали найчастіші питання початківців та запитали у досвідченого українського діджитал арткріейтора Дарʼї Попкової про те, як стати діджитал-художником: що для цього потрібно, де навчатися, з чого починати перші кроки.
1. Ноутбук чи персональний комп'ютер.
2. Графічний планшет (найпопулярніший бренд – це Wacom, але я можу порадити також такі бренди, як XP-Pen, Huion) чи Ipad зі стилусом до нього.
3. Встановлений на компʼютер графічний редактор, в якому ви будете малювати.
Будь-яка художниця чи художник скажуть вам, що таланту не існує.
Уміння малювати складається з досвіду: теоретичного та практичного. Якщо ви не закінчували ніяких художніх шкіл чи вищих закладів, зверніться за допомогою до онлайн-курсів. Якщо в вас поки нема можливості придбати платний курс, є безліч каналів на ютубі, з яких ви можете здобути базові знання. Абсолютно безкоштовно.
Той, хто шукає – завжди знайде.
Ви можете залишити малювання вашим хобі й малювати лише для задоволення, але коли ви бажаєте зробити це вашою професією, то найперше, що потрібно зробити після здобуття базових знань – це визначитися, в якому напрямку ви бажаєте розвиватися далі.
Залежно від ваших вподобань та інтересів, маючи певний набір вмінь, діджітал-художник може створювати візуальний контент для ігор, книг, фільмів чи бути ілюстратором книжок тощо.
Напевно, найскладніше і найвідповідальніше справді – це зрозуміти, який з напрямків для вас є найбільш актуальним.
Ви можете одразу почати шукати для себе постійну роботу або робити перші кроки як фріланс-художник початківець (junior). Для обох цих опцій важливо визначитися з вашим стилем та вашим напрямком у малюнку.
Наприклад, якщо вас цікавить дитяча ілюстрація, то можна після проходження навчання на графічного дизайнера почати малювати декілька ілюстрацій для вашої улюбленої дитячої книжки. Далі поділіться цими ілюстраціями в ваших соцмережах і оформіть їх до вашого онлайн-портфоліо. Так це буде практика, піар та основа портфоліо для пошуку клієнтів одночасно.
Річ у тому, що жоден геніальний художник ніколи одразу не був задоволений своїми роботами. Тож ви маєте подолати цей етап, бо чим більше ви будете практикувати, тим кращими будуть ставати ваші роботи.
Заведіть звичку додавати до свого портфоліо усі достойні готові роботи, коли до вас звернуться потенційні замовники чи роботодавці, вам завжди буде, що їм показати.
Згодом ви зможете видаляти старі роботи й додавати нові, таким чином підтримувати ваше портфоліо в актуальному стані.
Намагайтеся завжди якомога більше спілкуватися з іншими художниками на різних творчих платформах.
Зараз дуже активна спільнота українських митців у твіттері, інстаграмі, тіктоці. За популярними гештегами #украрт та #украртпідтримка можна знайти роботи українців та українок.
Додавайтеся у різні цікаві для вас творчі чати та обовʼязково беріть участь у художніх челенджах.
Художні челенджі в соцмережах залучають велику увагу, багато роботодавців там шукають виконавців, і тому там ваші роботи зможуть помітити з більшою ймовірністю, ніж в результатах пошуку Google.
Прикладами таких великих челенджів є #Marmay, #Inktober, #Creatuanary тощо.
Якщо в вас є портфоліо, з його допомогою ви вже можете пропонувати свої послуги та брати фріланс-замовлення. Багато художників малюють так звані комішени (comissions). Комішени – це «малюнки на замовлення».
Для того, щоб почати знаходити клієнтів або продавати свої готові роботи в Інтернеті вам потрібно оформити свій прайс та викласти інформацію про себе, умови та ціни у ваших активних соцмережах та різних платформах для портфоліо.
Одразу на старті ви можете малювати діджитал-ілюстрації на замовлення і паралельно шукати собі роботу на студії. Залежно від ваших амбіцій та бажань.
Однак, якщо вам хочеться потрапити на роботу в студію, врахуйте, що будь-яка студія буде шукати в вашому портфоліо роботи, які за стилем відповідають її потребам. Наприклад, якщо ви хочете працювати художником для казуальних ігор, у вас в портфоліо мають бути роботи, які підходять за цією стилістикою.
Тож готуватися до подання вашого портфоліо на вакансії в конкретні студії треба заздалегідь, цікавитися тим у якому стилі працюють художники на тому місці роботи, яке привертає вашу увагу, і працювати в схожому стилі.
Можливо, спочатку це все здається трохи важким, але все, що вам потрібно зробити, це будувати свою кар’єру графічного дизайнера крок за кроком. Пʼять кроків для того, щоб стати графічним дизайнером:
1. Отримання базових знань з теорії малюнку (анатомія, композиція, теорія кольору тощо). І, звичайно, опанувати малювання в діджиталі, воно має свою специфіку в порівнянні з малюванням на папері. І для цього вам будуть необхідні технічні прилади та програми, а отже і вміння працювати з ними.
Уроки можна знайти онлайн безкоштовно чи вибрати спеціалізовані платні курси з графічного дизайну та діджитал-ілюстрації.
Звичайно, можна закінчити також вищий художній заклад.
2. Вибрати свій напрямок у діджитал-малюнку.
3. Намалювати певну кількість робіт для онлайн-портфоліо. Оформити прайс та особистий профіль діджитал-художника на платформах, де ви будете їх поширювати.
4. Почати шукати клієнтів.
5. Ніколи не зупинятися у своєму розвитку.
@darrrrr.ina Входимо у 2023 рік і я до вас з відео про платформи на яких заробляю гроші. Сподіваюся відео буде вам корисне. Перелік платформ, які я згадую у відео: 1) Upwork 2) Fiverr 3) Freelancehunt 4) Teepublic 5) Redbubble #ділжіталхудожник #украртток #украртвсесвіт #украрт2023 #порадихудожникам #digitalartcreatordarrrrrina #украрттікток #фрілансукраїна #фрілансбіржі ♬ оригінальний звук - darrrrr.ina
Для того, щоб почати ваш шлях у напрямку діджитал-малюнку, вам найперше знадобиться дуже сильне бажання опанувати цю професію, а також чітке усвідомлення, що ви готові віддавати цьому увесь свій час та увагу.
На жаль, з першого дня чи з першої спроби не стати крутим професіоналом у цій сфері. І тривалість опанування професії графічного художника у всіх різний.
Усвідомте, що всі роботи, які вас так вражають на теренах інтернету – це результати чиєїсь багаторічної праці. Тож не засмучуйтеся, якщо ви одразу не зможете щось малювати так, як це майстерно робить ваш улюблений художник з інстаграму.
Треба бути готовими до того, що перед вами довгий шлях безперервного, наполегливого навчання.