10 цитат для вашого бізнесу з книги “Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років” Бодо Шефера та відгуки експертів.
PRO Ідеї. Головні новини маркетингу запитали думку про книгу у “Видавництва Старого Лева”, яке випустило її в Україні у 2018 році.
«Видавництво Старого Лева», відповідальна редакторка напрямку нон-фікшн літератури
“Про що книжка? Хто, як не Бодо Шефер – один із провідних фінансових консультантів у Європі та автор бестселера «Пес на ім’я Мані» – знає, як найкраще пояснити, що прірви між мрією і реальністю про фінансову незалежність насправді немає?
Гроші не роблять нас щасливими, але дають фінансову свободу, нові можливості, адже вони гарантують життя, яке відповідає нашим мріям і бажанням, — стверджує автор. Треба лише навчитися будувати життя так, аби із радістю і певним довготерміновим планом досягти певних статків, а то й першого мільйона на шляху до фінансової грамотності та свободи. Читання цієї книжки спонукає до дій, тут описано ефективні техніки поводження з грошима, заощадження, покрокові інструкції, як у справжньому навчальному посібнику.
Для кого ця книга? Для тих, хто любить вчитися, прагне досягати фінансової безпеки, будувати статки і підвищувати рівень свого життя”.
Традиційно публікуємо підбірку 10 цитат з книги, які зможуть допомогти вам зрозуміти думки автора та застосувати їх в своєму бізнесі, професійному та особистому житті.
Гроші залишають менше простору невиправданому оптимізму. Стан рахунку легко перевіряється й не залишає місця красномовству.
Якщо ви хочете розвинути впевненість у собі, то маєте контролювати власні фінанси. Ваші гроші мають бути доказом, що вас нічого не може стримати.
Мрії, цілі, цінності та стратегії – ці чотири стовпи є фундаментом дій, що допоможуть вам створити багатство. Адже те, що ви робите в житті, насамперед залежить не від залізної дисципліни, а від ваших мрій, цілей, цінностей і стратегій.
Ви контролюватимете своє життя лише в тому випадку, якщо приймете свідоме рішення, якими цінностями хочете керуватися.
Ви не відповідальні за всі події, але відповідальні за те, як ви їх інтерпретуєте, та те, як на них реагуєте.
Знайти причину для того, щоб здатися, – легко. Якщо ми встановлюємо собі межі, то рано чи пізно їх досягнемо. Якщо визначаєте свою мету, ніщо не повинне утримувати вас від неї. Ніщо, узагалі ніщо.
Адже якщо вас щось здатне утримати, то рано чи пізно воно таки зробить це. Тоді було би краще поберегти енергію й узагалі нічого не починати.
Великі цілі є реалістичнішими за малі, адже в такому випадку проблема не здатна повністю затулити огляд мети.
Для того, щоб досягнути своїх фінансових цілей, ви потребуєте трьох засад віри:
1. Це повинно змінитися.
2. Я мушу це змінити.
3. Я можу це змінити.
Ви повинні знати закони ринку, за якими визначається рівень доходу. Поки не зрозумієте, що ваш сьогоднішній заробіток – результат вашого вчорашнього рішення, то не зможете сказати: “Тепер я зроблю інший вибір”.
Ви постійно формуєте свій дохід чи підвищення зарплати – як дизайнер свого життя. Ви не отримуєте підвищення зарплати, а заробляєте його. Якби інші могли визначити рівень вашого доходу, то ці люди мали б владу й над вашим життям.
Ви і лише ви підвищуєте свою заробітну плату. Тільки ви відповідальні, адже визначаєте її власноруч.
Існує два шляхи до щастя: зменшувати наші бажання або збільшувати наші кошти. Якщо ти мудрий, то робитимеш одночасно обидві речі.
Хто записав свою ціль і вирішив досягнути її в будь-якому випадку, той пройшов уже половину шляху, адже:
1. цілі розширюють сприйняття можливостей;
2. цілі спрямовують вас до рішення;
3. цілі змушують нас грати, щоби перемогти;
4. усе стає важливим, якщо у вас є мета.
Цікаво, які враження залишила після прочитання ця книга. Ми запитали у читачів, чи реально втілити поради автора в життя та подолати шлях до фінансової свободи.
Helen Marlen Group, діджитал-маркетолог
«Ключові ідеї в цій книзі були цікавими для мене, хоча я не з усім згодна.
«Успіх – бути найкращим з того, ким би могли ви бути. Щастя – коли вам подобається те, ким ви стали». Шкода, що ці два стани дуже часто розходяться в житті.
Мені сподобався вираз про те, що бідність приносить більше проблем, аніж багатство. Хоча це спірне питання, за багатства людям доводиться турбуватися, а з бідністю, як ми бачимо в Україні, багато хто може миритися.
«За допомогою порад люди не тільки вказують вам шлях, але й показують межі. Дуже часто поради є прихованними виправданнями власної ситуації». З цим дуже часто зустрічаюся. Коли мене хтось намагається направити: «ти і так багато чого купила, це (щось конкретне) придбаєш потім», фрази такого типу для мене означають, що у таких випадках порадник не хоче пояснити мені, як краще розпорядитися грошима, а говорить так, тому що це саме для нього покупки-витрати є болючою точкою через брак коштів.
Загалом книга корисна для саморозвитку і я б радила прочитати її молоді або всім, хто досі не розібрався з плануванням фінансів та своїми кар’єрними чи бізнесовими амбіціями».
Партнер в iplan.ua
Автор блогу “Балади Економного Лицаря”
“Згоден з автором, що цілі – наше все! Вони мають бути завжди, навіть якщо заощаджень немає, бо, рухаючись шляхом, ми бачимо тільки те, у що ми цілимося.
Додам до порад Бодо, що вирушаючи по шляху фінансової свободи, ми повинні мати:
• щонайменше дві координати: де ми є (існуючі борги та/або заощадження), та де ми хочемо опинитись (сума, валюта, рік, пріоритет фінансових цілей);
• “ремені безпеки” для кожного пасажира у вигляді резервного фонду для сім’ї на 6 місяців мінімум;
• “подушки безпеки” у вигляді страхування хоча б життя та здоров’я;
• “підвіску”: розуміння вашого ставлення до ризиків інвестування, бо вони неминучі на цьому шляху. Шлях може бути швидким та жорстким, якщо ви агресивний водій, або навпаки – якщо консервативний;
• “дорожню мапу”: інвестиційний план, який складається відповідно до цілей (та ж валюта, строки);
• “бензин”: або потужність вашого інвестування = доходи – витрати. Бо швидкість руху за шляхом залежить від його кількості та якості. Дізнатися про доходи та витрати можна, ведучи щомісячний бюджет. Керувати потужністю інвестування можна, як збільшуючи доходи (додаючи швидкості, рухаючись по прямій), так і економлячи у складні часи (пригальмовуючи на поворотах).
І останнє – гроші, лише частина ваших ресурсів. Є ще соціальні зв’язки (ні-ні-ні, не кумівство, а саме корисне, з точки зору якості, ваше оточення), кваліфікація та, головне, – час.
Усі ці різновиди ресурсів є вільноконвертованими один в одного. Наприклад, є надлишок часу – вчись, а потім заробляй гроші, є надлишок грошей – шукай таланти, навчай їх, як працювати, і вони зароблять для тебе ще більші гроші! Є дуже багато комбінацій поєднань ресурсів.
Тому, якщо у вас немає чогось – це всього лише тимчасове. Пошукайте, чого у вас в надлишку і не мрійте, а дійте!”
Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років, Бодо Шефер.
Переклад – Коник Анастасія.
Львів, Україна.
“Видавництво Старого Лева”, 2018.