Як успішні керівниці знімають напругу після тяжких робочих буднів.
Багато хто мріє керувати компанією — це престижно, приносить стабільний високий заробіток, реалізовує людину в її професії на всі 100%. Але мало хто у своїх мріях задумується про те, як важко дається керування. Постійний стрес, багато роботи, величезна відповідальність за себе та інших — рутина такої посади.
З метою з’ясувати, як успішні керівники знімають напругу та відновлюють сили, PRO Ідеї звернулися за цінними порадами до СЕО глобальної діджитал агенції Isobar Ukraine Анни Жуковської та дизайнерки, засновниці студії VikkiHome, головної редакторки журналу «Уютная квартира» Вікторії Лопатіної.
СЕО глобальної діджитал-агенції Isobar Ukraine
У мене дуже різний графік. За 4 роки на посаді СЕО Isobar Ukraine я вибудувала більш-менш коректний режим і закінчую роботу близько 19:00, але бувають дні, коли ми проводимо добу на знімальному майданчику чи готуємо величезну стратегію для клієнтів і засиджуємося з командою до ночі.
Незважаючи ні на що, я не зраджую одному дуже важливому ритуалу: я ретельно продумую, за що подякувати цьому дню. Без цього не розумію, наскільки багато встигла зробити, і чому не треба себе корити, що на завтра лишилося ще багато роботи. У керівників, які самі собі ставлять задачі, їх мало просто не буває 😊
1. Прогулянка с собакою.
2. Дихальні практики і йога.
3. Сквош – кардіо навантаження замість бігу (він для мене нудний).
4. Вечеря без гаджетів, за якою ми з чоловіком плануємо, що будемо робити на вихідні. Позитивні плани дуже круто переключають мозок.
5. Флоатинг. Набираєте ванну, додаєте 3-5 кг звичайної або морської солі та насолоджуєтесь відчуттям польоту, як на морі. Ідеальне зняття стресу.
6. Споглядання вогню – в каміні, багатті чи навіть у свічці. Година часу і я відновлена.
7. Лежання на аплікаторі Ляпко, крута тема. Замінить масаж, якщо не вистачає часу.
Дизайнерка, засновниця студії VikkiHome, головна редакторка журналу «Уютная квартира»
Найважливіше лідерське рішення, яке ви можете прийняти під час кризи та зробити ритуалом у повсякденному житті — це рішення проявити співчуття до самих себе. Це не означає, що можна зовсім нічого від себе не вимагати, шукати відмовки або задовольнятися тим, що є. Швидше, це означає ставитися до себе м‘якше, зі співчуттям. Співчуття створює призму доброти й доброї волі, через яку можна поглянути на все, що ви робите.
1. Якщо говорити про конкретні дії, то мій перший ритуал полягає в тому, що я завжди у неділю планую свій тиждень. Не рік, не місяць, а лише наступні 5-6 робочих днів. Бо світ дуже швидко змінюється і треба встигати на це реагувати.
А наприкінці тижня роблю підсумки, задаючи собі такі питання:
• чому навчилася?
• який момент можна вважати незабутнім і чому?
• за що треба бути вдячною?
• на що витратила марно час?
2. Кожного ранку, коли думки ще чисті, а енергія тіла на максимальній віддачі, я знаходжу час побути наодинці та «заземлитися». Для мене це і є магія початку дня: чашка запашної кави за особистою рецептурою, «розмова» із щоденником, комплекс Сур‘я Намаскара. А ще якась важлива для внутрішнього спокою дрібниця – поцілунок чоловіка, дзвінок батькам, кілька сторінок улюбленої книги…
3. Я намагаюся спати кількість годин, кратних 1,5. Наприклад, якщо лягаю о 23.00, а прокидатися треба о 6.00, то будильник встановлюю на годину раніше. Чому так? Річ у тім, що природний сон має два різні фази, які загалом тривають близько 1,5 годин (про це є у Вікіпедії). І варто не «ламати» цей ритм, бо інакше наша психіка отримує стрес.
4. Якщо отримую «проблемного» електронного листа, на який хочеться відповісти занадто емоційно та відверто, згадую правило Скарлетт О’Хара. Тобто відповідаю «завтра», але завжди вкладаюся у відведені офісним регламентом 24 години. І знаєте, майже у 99% моя реакція на лист професійніша, лаконічна і творче дієвіша, ніж могла бути, якби я відповіла одразу «на емоціях».
5. З будь-яких тупикових або неприємних перемовин знаходжу вихід за допомогою гумору. Найчастіше іронізую про себе. Це найбезпечніше.
6. Звучить як «ускладнювати просто, а спрощувати складно». Що це означає: на початку нової справи завжди розмірковую, як зробити її найпростішим чином та задіяти меншу кількість співробітників.
7. Я влаштувала свій робочий маршрут на роботу з дому таким чином, що мені не потрібен транспорт. І виходить, що кожного ранку та вечора, замість задушливого метро, я отримую 20-хвилинну прогулянку центром міста.
У метушні великих справ важливо не забувати про себе, маленькі ритуали подарують вам сили для нових перемог.